Volkswagen ID.7 Tourer – první elektrické kombi koncernu

Volkswagen zveřejňuje první fotografie ještě zamaskovaného zcela elektrického vrcholného modelu ID.7 ve verzi kombi a současně představuje nový název: ID.7 Tourer.

Nový elektromobil Volkswagen ID.7 Tourer bude v Evropě uveden na trh v roce 2024 – s velkorysým prostorem a vysokou hospodárností. Volkswagen představí finální podobu designu v nadcházejících měsících.

Volkswagen patří mezi globálně nejúspěšnější výrobce automobilů s karoserií kombi. Praktické modely, které u značky Volkswagen nesly dosud označení Variant nebo Shooting Brake (v případě modelu Arteon), nabízí již více než 60 let.

S novým elektromobilem Volkswagen ID.7 Tourer zavádí značka Volkswagen pro verzi kombi nové označení a s ním poprvé poskytuje také konkrétní výhled na první zcela elektrické kombi, které oslaví debut v roce 2024.

The still-camouflaged ID.7 with hatchback.

Aerodynamická karoserie je nejlepším základem pro dlouhý dojezd. Extrémně aerodynamickým vozem Volkswagen je již představený model ID.7 Limuzína se součinitelem aerodynamického odporu vzduchu cx = 0,23, který právě přichází v Evropě na trh.

Na téměř stejné úrovni je i součinitel aerodynamického odporu vzduchu připravovaného modelu ID.7 Tourer: cx = 0,24. Navzdory jedinečnému maskování s motivem „indiánského léta“ lze již nyní vytušit eleganci a dynamiku tvarového řešení této varianty kombi.

SOUVISEJÍCÍ: Elektromobil Volkswagen ID.7 nabídne prémiová sedadla ergoActive

Maskovací fólie vychází z vícevrstvého laku modelu ID.7 Fastback, který byl značkou Volkswagen vystaven na veletrhu CES v Las Vegas na začátku letošního roku. V souladu s aktuálním ročním obdobím nese maskovací fólie varianty kombi motiv „indiánského léta“. Do maskování jsou hladce začleněny kódy QR na zádi.

Při obsazení vozu pěti osobami poskytuje zavazadlový prostor objem až 545 litrů – měřeno do výšky opěradel zadních sedadel. Po jejich sklopení se objem téměř dva metry dlouhého zavazadlového prostoru zvětší až na 1714 litrů.

Stejně jako všechny modely z rodiny ID. vychází i nová karosářské verze modelu ID.7 z platformy MEB koncernu Volkswagen. Z výhod této modulární platformy s krátkými převisy karoserie a dlouhým rozvorem náprav těží také interiér. Výsledkem je charakter elegantního kombi vyšší třídy s mimořádně velkorysým vnitřním prostorem a ještě větším objemem zavazadlového prostoru.

Stejně jako ID.7 bude Volkswagen vyrábět i ID.7 Tourer ve svém závodě Emden. ID.7 je po modelu ID.4 druhým modelem na základě platformy MEB, který je vyráběn na severozápadě Dolního Saska.

zdroj: tisková zpráva

2 Comments on “Volkswagen ID.7 Tourer – první elektrické kombi koncernu”

Napsat komentář