Volkswagen a Ford přemýšlí o vytvoření strategické aliance

Volkswagen a Ford podepsali memorandum o vzájemném porozumění a zabývají se myšlenkou na vytvoření strategické aliance, která by posílila konkurenceschopnost obou společností a umožnila jim lépe sloužit zákazníkům po celém světě.

Ford je take díky modelu Transit Custom již čtvrtým rokem nejsilnějším hráčem na evropském trhu lehkých užitkových vozů.
foto: Ford

Obě strany prověřují potenciál společných projektů v nejrůznějších oblastech od společného vývoje užitkových automobilů až po schopnost lépe reagovat na měnící se potřeby zákazníků. S majetkovou provázaností včetně vzájemné výměny akciových podílů potenciální aliance nepočítá.

„Ford je odhodlán pracovat na zlepšování své podnikatelské kondice a využívat adaptivní obchodní modely včetně spoluprací, které mohou zlepšit naši výkonnost a efektivitu,“ řekl Jim Farley, prezident Ford Motor Company pro globální trhy.

„Těšíme se na to, až v nadcházejícím období začneme s lidmi z Volkswagen Group zkoumat, jak bychom mohli díky vzájemné spolupráci lépe reagovat na měnící se potřeby zákazníků v segmentu užitkových vozidel – a nejen to.“

Dr. Thomas Sedran, šéf korporátní strategie Volkswagen Group, řekl: „Trhy i požadavky zákazníků se mění neuvěřitelným tempem. Obě společnosti již mají silnou a vzájemně se doplňující pozici v odlišných segmentech užitkových automobilů. Abychom se přizpůsobili náročným podmínkám, je nanejvýš důležité získat flexibilitu prostřednictvím aliancí. To je klíčový prvek strategie Volkswagen Group do roku 2025. Možná průmyslová spolupráce s Fordem je vnímána jako příležitost zlepšit v celosvětovém měřítku konkurenceschopnost obou společností.“

Bližší podrobnosti obě strany zveřejní v závislosti na dalším průběhu rozhovorů.

tisková zpráva

4 Comments on “Volkswagen a Ford přemýšlí o vytvoření strategické aliance”

 1. V EU nakonec nejspíš zbudou 3 velká seskupení výrobců
  V EU nakonec nejspíš zbudou 3 velká seskupení výrobců malých nákladních aut.
  1) Peugeot, Citroen, Opel
  2) Renault, Nissan, Fiat, Iveco
  3) VW, Ford
  Mercedes zatím v tomto segmentu neví.

  Ovšem už podstatně delší dobu vypadají všechna ta auta v podstatě úplně stejně.

Napsat komentář