Vodní elektrokolo Hydrofoiler XE-1: brázdětě jezera i moře s nohama na šlapkách!

Elektrokola jsou už dnes běžná věc. Ale vodní elektrokolo? Právě s tímhle vynálezem chce dobýt svět společnost Manta5.

Baterie ve vodním elektrokole vydrží zhruba hodinu. A za tu dobu s ním Mácháč určitě přejedete!
foto: Manta5

Znáte Aquaskipper? Je to pár hliníkových tyčí připomínajících kudlanku. Když Aquaskipper pošlete po vodě a dokážete na něm rytmicky pohupovat, pěkně vás povozí. V opačném případě se odebere do hlubin. Jak to celé vypadá se můžete podívat zde:

Tenhle prapodivný sport se ve světě zatím příliš neujal. Co by se ujmout mohlo, to je od Aquaskipperu odvozené vodní elektrokolo. Manta5 jej označuje jako „Hydrofoiler XE-1“.

Díky elektromotoru o výkonu 400 W a využití principu křídlového člunu se „hydrokolo“ dokáže snadno pohybovat i v rychle tekoucí vodě. Navíc není zdaleka tak fyzicky náročné – stačí prostě šlapat.

Manta5 Hydrofoiler XE-1

Manta5 Hydrofoiler XE-1
foto: Manta5

Zvyknout si na něj ale také chvíli trvá, jak nepokrytě přiznává i propagační video Manta5. Eliminuje také jednu z hlavních nevýhod Aquaskipperu – nemožnost rozjet se jen tak na hladině.

Manta5

6 Comments on “Vodní elektrokolo Hydrofoiler XE-1: brázdětě jezera i moře s nohama na šlapkách!”

    1. Tak to nedopadl zas tak špatně, 250km kdykoliv a šetrnou
      Tak to nedopadl zas tak špatně, 250km kdykoliv a šetrnou jízdou 300km, čekal jsem to o něco horší. Pro Japonce a městský provoz víc než dostatečné, s 60kW baterií v budoucnu naprosto použitelné pro drtivou většinu lidí. Těším se, až se svezu a jestliže se dá v Německu předobjednat za v přepočtu 830 tisíc s dodací lhůtou do 3 měsíců – proč ne 🙂

Napsat komentář