Yamaha má nový systém pohonu elektrokol

Japonská Yamaha uvádí na trh novou generaci asistenčních elektrických pohonů pro jízdní kola. Pohonný systém E-Bike System se skládá z elektrického motoru (250 W), baterie (400 Wh) ovládací a zobrazovací jednotky.

Pohonný systém Yamaha E-Bike System je de facto stavebnice, kterou mohou využít nejrůznější výrobci kol. Na obrázku kolo Haibike sDuro AllMtn RC  s pohonnou jednotkou E-Bike System. / Haibike
foto: Haibike

Yamaha E-Bike System se umísťuje do míst kde obvykle najdeme středovou osu kola. Vyžaduje se proto speciálně upravený rám s úchytnými body.

Díky nízkému uložení (nízké těžiště) a nízké hmotnosti (3,5 kg) elektrická pohonná jednotka jen minimálně narušuje stabilitu a ovladatelnost kola.

Yamaha E-bike System pomáha zdolávat prudké kopce i těžký terén.
video: YouTube
YouTube

11 Comments on “Yamaha má nový systém pohonu elektrokol”

 1. Co se týče cen, lze
  Co se týče cen, lze říci, že je yamaha cca. o 10.000 až 15.000 levnější než Bosch. Na kole Haibike se dá pořídit již od 50.000 Kč vc. DPH

  Pokud Vás zajímá porovnání obou motorů, můžete se podívat na tento odkaz: http://www.akumo.cz/bosch-yamaha

  Podrobné informace o motoru Yamaha poté se podívejte zde:
  http://www.akumo.cz/bosch-yamaha-2

  Středové motory dlouhodobě používáme a yamahu již nějaký měsíc testujeme a je pravda, že se jedná asi o první povedený středový motor (pokud nepočítáme Bosch)!

  Kdyby Vás zajímalo něco konkrétního, klidně se ptejte.

   1. Ahoj,
    výrobce uvádí

    Ahoj,
    výrobce uvádí dojezd až 170 km, na ten se však v praxi málokdy dostanete. Přece jenom Vás elektrika zláká k častějšímu a intenzivnějšímu používání, než je uvedené optimum. Z praxe víme, že uvedených 70 km je minimum, většina zákazníků se pohybuje někde okolo 80-120 km.

    pokud chcete mít vlastní zkušenost, zastavte se a kolo si můžete půjčit na víkend, to je ideální zkušenost.

    Pavel
    Akumo.cz

    1. Já bych nerad byl
     Já bych nerad byl skeptický, protože jsem na Yamaze jestě vzdálenost netestoval a z 5ti kilometrů co jsem ujel nelze činit závěry.

     Mám k dispozici výsledky z testovacího okruhu pro dojezd Tour (převýšení do 3%) od Extra Energy v Tanna z předminulého týdne. Yamaha / Haibike dosáhla těchto výkonů: na mód „HIGH“, který se typicky testuje 70km na mód Standard 85km, Eco netestují. Ale pozor, to není terén, to je klasická silnice.

     Možná se tedy zastavím a otestuji. Víte, že já mám rád „tvrdá“ data.

  1. Středový pohon umožnuje
   Středový pohon umožnuje delší dojezdy než zadní/přední nábojový motor. Při stejně výkonném akumulátoru.
   Nevýhoda středového pohonu je. Zvýšené namáhání řetězu a převodů . Proto bych preferoval robusnější řetěz/řemen a zadní nábojovou převodovku.
   http://cs.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1bojov%C3%A1_p%C5%99evodovka
   bike CVT explained
   https://www.youtube.com/watch?v=_8PxvYox5HE
   https://www.youtube.com/watch?v=w8u58pUwAT4
   https://www.youtube.com/watch?v=Smijjy832X0

   http://www.cyclone-tw.com/index.html Připomíná první generaci pohonu panasonic http://taiwanproduct.blogspot.cz/2013/09/torque-sensor-speed-sensor-for-e-bike.html#.VCB91VH8nVM
   Zástavbový Středový pohon
   http://www.e-pohon.cz/e-pohon/eshop/0/0/5/326-Konverzni-kit-36V-250W-stredovy-motor-8FUN

Napsat komentář