VIDEO: kolize Tesla Model S vs. BMW M5, kdo s koho?

Jednoznačným vítězem nepříjemné kolize elektromobilu Tesla Model S a BMW M5 je Tesla. Opět tak potvrzuje statut jednoho z nejbezpečnějších vozů na trhu. Zatímco bavorák skončil prakticky na odpis, Tesla utrpěla pouze kosmetické poškození přední masky.

Elektromobil Tesla Model S po nehodě s BMW M5 – poškození je minimální
foto: Vernon Huang

Řidičem elektromobilu Model S (60kWh verze) byl jistý Vernon Huang. Nehoda se udála 7. března 2014.

Auto měl teprve tři měsíce. Když se v pátek večer vraceli společně s přáteli z narozeninové oslavy jeho ženy a blížili se ke křižovatce, v jednom krátkém okamžiku stačil Vernon zahlédnout koutkem oka rychle se přibližující světla zleva.

Pak už následoval náraz, Model S vystřelil airbagy a bylo po kolizi. BMW M5 řídil teenager, který kompletně ignoroval STOPku. Jel přibližně rychlostí 100 km/h. Policie a hasiči dorazili na místo během několika minut.

auto Vernon Huang BMW M5 nehoda

BMW M5 po kolizi s elektromobilem Tesla Model S
foto: Vernon Huang

Samotný Vernon byl pak překvapený jak moc bylo BMW M5 zničené a jak málo byl naopak poškozený jeho Model S.

22 Comments on “VIDEO: kolize Tesla Model S vs. BMW M5, kdo s koho?”

 1. Výsledek jako při každé
  Výsledek jako při každé jiné srážce běžného osobního vozu s elektrickým vozem (v našich končinách tedy nejčastěji tramvají) – na elektrické straně ohnuté plechy a spalovák na šrot.

  A jinak jde o další doklad ruského přísloví „Ne každý bylbec, řídí BMW, ale každé BMW řídí blbec.“

 2. Pokud se v každém
  Pokud se v každém „druhém“ článku o elektromobilitě v zahraničních médiích objeví jméno Tesla, není divu, že tento poměr je i v českých médiích zaměřenou na tuto oblast. Je vidět že PR Tesly funguje na výbornou a dokáže vytěžit pozitiva i z negativních článků. Kdyby takhle fungovalo PR i u ostatních výrobců elektromobilů.
  Ale je pravda, že tento článek nepřináší nic nového, kromě informace, že mladí občas porušují předpisy a že v USA mají křižovatky, kde je ze všech stran stopka.

 3. To je zase tendenční
  To je zase tendenční článek…
  Konstrukce karoserie Tesly je +- podobná ostatním autům, tam se žádný zázrak nekoná. To tady příště bude článek o srážce dieselu s CNG?
  Jak by asi dopadla ta samá auta, kdyby to BMW z boku narazilo do Tesly? Úplně stejně, jen by na odpis byla Tesla…

 4. Milí redaktoři. Koukali
  Milí redaktoři. Koukali jste na to video? A na ty obrázky?
  Stopkou projela Tesla a narazila do boku BMW. Takže jasnou vinu nese řidič Tesly.

  Nechci dělat chytrého, ale kdybyste vzali jakékoliv auto a naprali ho v této rychlosti do boku jiného auta, výsledek by byl naprosto stejný.

  Rád bych se zeptal. Ta kamera co byla v Tesle je ve výbavě jao černá skříňka a nebo ji měl řidič vlastní? Na můj vkus perfektně umístěna a s luksusním rozlišením.

  1. Vážený pane, pobavil mě
   Vážený pane, pobavil mě váš první odstavec.. Ano, Tesla měla Stopku, stejně tak i BMW mělo Stopku (je to vidět z odlesku světel BMW od vozovky, když vjíždělo do křižovatky). Kdyby Vás zajímalo, jak je to možné – je to totiž jeden z nejrozšířenějších typů křižovatek v Americe: do křižovatky se vjíždí v pořadí, v jakém řidiči zastavili (kdo dřív přijel, ten dřív vjíždí)… Takže vina je myslím jasná.

Napsat komentář