VIDEO: hrozivá nehoda Honda Insight při pokusu o rychlostní rekord

Závodník Brian Gillespie utrpěl středně vážná poranění při pokusu o překonání pozemního rychlostního rekordu ve své speciálně upravěné Hondě Insight první generace. Hrozivě vyhlížející nehoda naštěstí neměla fatální následky a Gillespie se podle všeho zotavuje velmi dobře.

Vrak hybridu Honda Insight je výsledkem ohromující, ale naštěstí nikoliv fatální nehody Briana Gillespieho v závodech El Mirage
foto: video – John Wylie

Jakkoliv mohou snahy o překonání rychlostních rekordů vypadat bezpečně, aktuální případ Briana Gillespieho ze závodů ve vyschlém jezeře El Mirage dokazují pravý opak. Po několika sekundách se jeho 340 km/h rychlostí pádící Honda Insight dostane do neuvěřitelně rychlé rotace.

Po písečném povrchu rotuje několik stovek metrů, přičemž z ní odlétávají kusy karoserie i pohonného systému. Přesto řidič vyvázl „pouze“ s proraženou plicí a pořádným „výpraskem“ a už minimálně tři dny je venku z nemocnice (nehoda s odehrála 10.11.2013).

Video, které zachytil jistý John Wylie a se svolením Gillespieho jej publikoval veřejně je na jednu stranu hrůznou podívanou, na druhou stranou jednozačnou ukázkou toho kam až dospěly bezpečnostní systémy dnešních automobilů.

5 Comments on “VIDEO: hrozivá nehoda Honda Insight při pokusu o rychlostní rekord”

Napsat komentář