VIDEO: Hrátky s LeFerrari

Ferrari LeFerrari je prvním hybridním supersportovním automobilem slavné italské automobilky. Nejnovější Ferrari vyzkoušel na silnicích a okruhu Chris Harris z magazínu Drive. Tipujeme, že se mu z auta moc nechtělo.

Ferrari je stvořeno pro jízdu smykem.
foto: YouTube

LaFerrari je nejrychlejší silniční Ferrari všech dob. Hybridní supersport pohání dvanáctiválec o objemu 6,2 l a 120kW elektromotor.

Kombinovaný výkon pohonné jednotky je 708 kW (963 koní). Z nuly na 300 km/h zrychlí LaFerrari za 15 sekund a stojí milion euro.

Ve tváři Chrise vyčteme nadšení, překvapení, respekt i snad menší obavu, jak takovou sílu zvládne. Tedy intenzivní emoce, za které si řidiči neváhají zaplatit miliony.
video: YouTube

YouTube

Dva komentáře u “VIDEO: Hrátky s LeFerrari”

 1. Jestli mě pamět nešálí
  Jestli mě pamět nešálí tak zástupci značky kdysi tvrdili že „nikdy nebudou vyrábět hybridy ani elektromobily “
  Ze zůstanou věrní velkoobjemovým agregátům ale nějak asi nemají patent na nízkoemisní spalovací proces . A vyrábět auta která nemůžou prodávat protože neplní emisní normu nejde .Možná že při vývoji monopostu pro F1 přišli na to že to není tak špatné To hybridní ustrojí? V Top gear testovali sportáky který při jízdě na okruhu nejrychleji spotřebuje palivo a bylo to právě Ferrari 599 (165L/100km).
  The One Gallon Fuel Crisis Race – Top Gear – BBC

  Také by mě zajímalo jestli bude taky tak hořlavé jako některé první série jiných modelů této značky .

 2. Podle mě hlavní důvod je
  Podle mě hlavní důvod je výkon. Elektromotor dává obrovskou sílu od nukleových otáček na který žádný spalovák nemá a naopak spalovák má víc dechu potom ve vyšších otáčkách.

  Silný řeči o tom, že nikdy nevyrobí elektromobil jsou jen keci starý babičky.

  Později presedlají na čistý elektromobil ať chtějí nebo ne protože by v budoucnu žádný auto neprodal. Nikdo je nebude chtít. Leda tak jako historické automobilů, ty tu samozřejmě pořád budou.

Napsat komentář