Ve Vídni roste zájem o nákladní elektrokola, i díky dotacím

Vídeňská radnice navyšuje dotace na nákladní elektrokola pro firmy.

Ve Vídni stoupá obliba nákladních elektrokol u firem. Vídeňská radnice, která jejich nákup dotuje, proto navýšila dotační prostředky o dalších 200 tisíc euro.

Vídeňská radnice navyšuje dotace na nákladní elektrokola pro firmy.
foto: (c) Daniel Shaked

Částka, kterou tak mohly firmy celkem čerpat, se vyšplhala na 1 milión euro. Zatím nabídku města využilo 214 vídeňských firem, dalších 148 na nákladní elektrokolo čeká. Zájem ze strany firem je podle vídeňské radnice velký.

Více jak 360 firem si u vídeňské radnice již zažádalo o dotaci na nákladní elektrokolo. Navýšením finančních prostředků o dalších €200 000 město plánuje pokračovat v programu, který má podpořit udržitelnou mobilitu ve Vídni.

Firmy, které o dotaci projevily zájem, jsou převážně malé a střední podniky. Jejich zaměření je podle radnice různorodé. Jedná se tak o restaurace, obchody, ale i o podniky z umělecké branže a stavebnictví.

Nákup lehčích nákladních elektrokol s nosností od 40 do 100 kilogramů je dotován €2000. Velká nákladní elektrokola s nosností nad 100 kg pak €4000, přičemž je tato částka omezena hranicí 30 % z celkové částky.

Podle vídeňské radnice je k dispozici ještě 20 % dotačních prostředků. Ty je možné využít do jejich vyčerpání, nejpozději však do konce roku.

tisková zpráva

Jeden komentář u “Ve Vídni roste zájem o nákladní elektrokola, i díky dotacím”

Napsat komentář