V Česku se začne vyrábět první elektromobil: Hyundai Kona Electric

Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) v Nošovicích zahájí od března 2020 výrobu elektromobilů Kona Electric.

Zahájením elektromobilů Hyundai Kona Electric v Česku dosáhne automobilka výrazného zkrácení dodacích lhůt vozů Kona Electric v Evropě
foto: Hyundai

Při stále rostoucí poptávce po vozidlech s nulovými emisemi společnost Hyundai Motor ztrojnásobí dostupnost svého vozu Kona Electric pro zákazníky v Evropě. Od března 2020 zahájí jeho výrobu ve svém českém výrobním závodě a zvýší stávající dodávky ze svého závodu v Ulsanu v Jižní Koreji. Tím se výrazně zkrátí dodací lhůty pro zákazníky v Evropě.

Rozhodnutí vyrábět vozy Kona Electric v Evropě bylo učiněno s cílem lépe vyhovět evropským zákazníkům značky Hyundai. Od zahájení prodeje v roce 2018 překonala poptávka po vozech Kona Electric očekávání. Cílem zvýšení kapacity její výroby je držet krok s rostoucí poptávkou.

V roce 2020 bude společnost Hyundai schopna dodat evropským zákazníkům více než 80 000 kusů vozidel s nulovými emisemi, přičemž se bude jednat o vozy Kona Electric, Hyundai Ioniq Electric a o vůz NEXO poháněný vodíkovým palivovým článkem.

tisková zpráva

14 Comments on “V Česku se začne vyrábět první elektromobil: Hyundai Kona Electric”

    1. Jo státy které jsou vedle sebe mají těch problémů
     Jo státy které jsou vedle sebe mají těch problémů nejvíc protože spolu mohli vést války. Dovozní clo na cizí auto je myslím v Japonsku 0% a to i na korejské auta. A hlavní problém je v tom že Japonci je prostě nekupují Tady se všeobecně prodává málo cizích aut nejvíc Volkswagen BMW a Mercedes zbytek je strašně málo Volvo a tak a korejci to zkoušeli a museli to vzdát protože se to prostě neprodávalo.

   1. Jsem se celkem zasmál, pán je evidentně odborník,
    Jsem se celkem zasmál, pán je evidentně odborník, ještěže neuspěl s tou kandidaturou na prezidenta. Jsem od mala elektrikář, tedy panu Kulhánkovi v manažerských schopnostech nesahám ani po kotník. Ale usuzovat, že BEV nejsou životaschopné dle mizerných výsledků “tradičních” automobilek, které je neumí ani nechtějí vyrábět, je celkem síla. Alespoň, že si všimnul úspěchu Tesly, která jediná má upřímný zájem elektromobily vyrábět a propagovat.

 1. Kdyby mi někdo před třiceti lety řekl, že první
  Kdyby mi někdo před třiceti lety řekl, že první sériový elektromobil bude u nás montovat Hyundai, tak bych si poklepal na čelo. 🙂 Citigo se nemontuje u nás, ale na Slovensku pod značkou Škoda, byť je to vlastně nákupní taška předělaná z Volkswagenu E-up.
  Kdo by to byl před mnoha lety odhadoval??
  Bravo Hyundai.

Napsat komentář