V Česku letos poskočil prodej elektromobilů o 56 %, CNG se propadlo

Registrace vozidel s čistě elektrickým pohonem za letošní první pololetí v České republice vzrostly o 56 %.

Registrace nových vozidel vykázaly v prvním pololetí stabilní růst. U osobních automobilů o plných 16,8 % a projevilo se tak i zlepšení dodávek nových vozů. Dovoz ojetých osobních automobilů poklesl o 8,9 %, nicméně téměř čtvrtinu tvoří vozy starší 15 let.

V období 1‑6/2023 bylo v ČR registrováno celkem 115 548 nových osobních automobilů, 10 726 lehkých užitkových automobilů, 306 autobusů, 5 250 nákladních vozidel, 15 459 motocyklů. Za stejné období minulého roku to bylo 98 916 osobních automobilů, 8 841 lehkých užitkových automobilů, 886 autobusů, 4 487 nákladních vozidel a 15 178 motocyklů.

Celkově registrace nových osobních vozů v období 1‑ 6/2023 vzrostly oproti 1‑ 6/2022 o 16,81 % (z 98 916 ks na 115 548 ks, tj. o 16 632 ks). V červnu vzrostly meziročně o 9,30 %. Podíl firemních automobilů činil v 1. pololetí 75,1 %, privátních 24,9 %.

Z hlediska paliva vede benzín s 65,63 % (75 831 ks), na druhém místě je nafta s 26,17 % (meziroční nárůst o 1,1 %, s 30 234 ks), následuje elektro – 2,59 % (2 992 ks), Benzin+elektro – 2 507 ks, benzín+LPG – 1 853 ks, CNG – 288 ks.

Osobních vozů s hybridně-elektrickým pohonem bylo registrováno 19 436 (+37 %), z toho plug-in hybridů 2 622 (+ 61 %). Registrace vozů s alternativním pohonem stoupla na 24 569 vozidel z loňských 18 714 vozidel (+31,3 %). Podíl vozů s alternativním pohonem činí 21,3 %.

zdroj: Svaz dovozců automobilů

137 Comments on “V Česku letos poskočil prodej elektromobilů o 56 %, CNG se propadlo”

 1. Velitel brigády Azov, Denis Prokopenko, propuštěn Erdoganem že zajetí se setkal s jednotkou. „V zajetí jsem řekl, že pro mě tato válka neskončí, dokud nevrátíme ze zajetí našeho posledního bojovníka a neobnovíme hranice Ukrajiny do stavu z roku 1991.“

  Rusové tyhle Ukrajince, co brání vlastní svobodu nikdy nedokážou porazit. A proto se je snaží pomluvit, očernit, nic jiného totiž neumí, na nic jiného se nezmůžou. To je celé. russaci totiž nechápou, co je to svoboda. Oni svobodu nenávidí a to mají s dezoláty jako je běhna s drvostepem společné. nenávist ke svobodě. proto dezolati podporují russacko. všechno ostatní jsou jen nekonzistentní kecy, pomluvy a evidentní lži, kterých ti dva russacky švábi nablili pod tímto článkem fakt spoustu.

  Ukrajina bude svobodná, svobodný svět vyhraje 👍 a russacky okupanti potáhnou domů a bude zase dobře. kolaboranti ale s námi zůstanou, bohužel . tímto mám dotaz na kolaboranty: co je na EU tak skvělé, že nechcete táhnout pryč? do russacka, nebo kamkoliv jinam. koupím vám letenky oběma, jestli na ně nemáte. Přece si nebudete šlapat po štěstí v prohnilé EU 😂

   1. jediný dva fašouni na tomto serveru jseš drvostepe ty s běhnou, nikdo jiný. fašouni sovětského, stalinského typu. Tak klidně lži, pomlouvej a očerňuj, to je tvoje dna, nic jiného neumíš. tvejm kecum se tady všichni smějí, to nemá žádnou váhu. ovšem pozor, trestní odpovědnost by tam být mohla. za schvalování genocidy za schvalování útoku Ruska na Ukrajinu nebo vyjádření podpory vedení Ruska, mohou být posuzována jako trestný čin.

    1. pro pituru… Jaké očerňování?? Vždyť se Azov svým neonacismem nikdy netajil a jsou na něj hrdý….
     Nedávno jsem viděl nové propagační video Azovu a je plné symboliky Třetí říše… Formace, pochodně a taky se objeví obrněnec se symbolem Wermachtu (Bundeswehr má podobný, ale linie kříže jsou prohnuté, ne přímé jako u vojska nazistického Německa…A praporu Azov).
     To NAOPAK TY je očerňuješ, když jim upíráš jejich neonazi ideály😘

     1. viděl jsi to ve své paralelní realitě, viděl jsi to jenom ty a nikdo jiný 😂 a byly tam bio- laboratoře, viď 😂 drž už hubu a nedělej ze se většího kreténa než je nutné

      malý hint ty duševní mrazáku: o neonacistech mluví kdo? russaci a nikdo jiný. co třeba stát Izrael? těm ukronackove nevadí? Židé prchají z Ruska, to je fašistický stát, o Ukrajině se vyjadřují s respektem. jsou Židé tedy také fašisti? Ne, to jen ty jsi lhář a idiot.

      1. pro Pituru… Tvůj smích je dost křeč a to video není nic tajného … Proč taky, když si ho natočili sami Azovci 😉
       Ano například zástupci Polska a Izraele taky protestovali proti používání určitých jmen a symbolů.. Ale jen opatrně, aby si nepoškodili své geopolitické a ekonomické zájmy…

 2. drvostep píše o Ukrajině: „Rusko zaútočilo na rozdělený stát v občanské válce…Důvody chránit ruskou menšinu před vražděním od (pučistických) Kievských ultranácků jsou relevantní.“

  znamená to, že drvostep souhlasí s ruskou agresí na Ukrajině? spousta obrázek.

  1. Kazdy clovek je jiny a proto ma rusak nekolik oduvodneni pro svou valku proti Ukrajine. Nekteri blbci se chytli na lez ohledne ukronacku, jini zase na lez, ze NATO ohrozuje rusacko, jini zase na lez, ze ukrajinske uzemi patrilo vzdy rusacku a ze Ukrajina neni vlastne zadny stat.
   Ten hlavni duvod jaksi moc nerikaji, i kdyz to skrcek putin sam priznal. Leci si mindraky z rozpadu cccp a chce obnovit slavu mafianu ve verzi cccp 2. Jen dementi a kolaboranti muzou dobrovolne podporovat takove svine a chteli by likvidovat nasi spolecnost. Tady by proti nim melo byt uplatnovano trestni pravo a takove zmetky by meli odstranovat ze spolecnosti.

   1. Pro Nazibambula… Včera jsem si tě namazal na chleba a dneska bys mě chtěl ,,trestním právem“ odstranit ze společnosti..-Tak to je pro fašounský vrahy tipický 💩
    K té neexistenci ,,ukronácků“ : Neonacisti z půlky světa si jezdí na Ukrajinu zastřílet ,,Rusáky“.. Důkazů je milion – o co snažíš zoufalče 😃❓

        1. Napsal si to predtim a na to sem ti take odepsal. Klickujes jako zajic a mas ve vsem chaos. Precti si jeste nekolikrat co si napsal. A bacha, pozvracis se po tom.

        2. pro Nazialzheimera… Opravdu netuším o čem to píše. Jaké ,,predtim“?
         Jaký zajíc, jaké kličky??…
         Nechceš si jít radši sednout před barák na lavičku?? Co tvoji blízcí – už si asi taky všimli že…
         Asi mi nebudeš věřit, ale tohle nikomu nepřeju – ani tobě…

  2. Já souhlasím s právem na sebeurčení ruské většiny na územích Doněcké a Luhanské republiky, kterou garantuje charta OSN. Popíráš toto právo, fašisto?
   V důsledku toho označuji „tzv protiteroristickou akci“ kyjevské junty za akt válečného zločinu proti národnostní menšině a přiznávám právo Rusku na vojenskou intervenci.
   Neuznávám útoky Ruska na jiná území a jiné cíle, než jsou nutné k vynucení ochrany ohrožené menšiny.
   Podporu ukrajinské vojenské junty v útocích na separatistická území považuji za nemorální a umožnění dodávek zakázaných zbraní jako jsou protipěchotní miny a kumulativní munice za válečné zločiny.

    1. Děkuji za názornou, byť nevyžádanou, ukázku argumentační nouze.
     Musím říct, že protiústavnost puče z roku 2014 a právo na sebeurčení vložené do charty OSN jsou dva neuralgické body proukrajinských fašistů a při jejich zdůraznění dostávají křečovité záchvaty nepříčetného vzteku.
     Jako ty.

     1. Právo na sebeurčení lze aplikovat pouze pro národy, které nemají vlastní stát. Nebo si snad myslíš, že by bylo podle mezinárodního práva s využitím práva na sebeurčení v pořádku, kdyby si Rusové v Karlových Varech vyhlásili vlastní stát a připojili se k Rusku (nebo Sudety k Německu v 1938)? 😀

      Nazývat regulérně a svobodně zvolenou vládu uznanou většinou světa za vojenskou juntu chce taky solidní dávku mentální gymnastiky.

      Ono v podstatě není důležité jestli převrat v roce 2014 byl protiústavní nebo ne. Od té doby už proběhly několikatery svobodné volby a byla přijata i nová ústava a lid je zdrojem veškeré státní moci a ne ústava. Máš to hned v článku 2, takže mrzeníčko.

      Argumentace na úrovni sekty LVČR.

       1. Jasně musíme to trochu relativizovat abychom vypadali chytře. 😀

        Teď vážně, nic jako košer(dokonalé) volby neexistuje. Vždycky se najde nějaká nesrovnalost (i u nás), ale záleží na její míře a ve výsledku záleží zda jsou dané volby uznány mezinárodně. Drtivá většina světa uznává současné vedení a hranice UA před rokem 2014 jako legitimní.

        Jako podle UA zákonů volit mohli. To že nechtěli, respektive jim to okupanti neumožnili přece nemůže zablokovat volby v celé UA.

        Gymnastika se tedy z mé strany nekoná. 🙂

        1. Nenapsal jsem zablokovat volby, ale legitimitu mají jen tam, kde je lidi volili…
         Proč si vůbec měšťáci z hlavního města vůbec myslí, že můžou vnucovat výsledky své rebelie celé zemi?… Asi proto že tam mají napsáno na jednom baráku parlament a na druhém úřad vlády??..
         Je evidentní, že většina lidí na východní Ukrajině s touto jejich nadřazeností nesouhlasí. A já se jim nedivím.

        2. Sory, ale z právního hlediska to vůbec nedává smysl co píšeš.

         Ty si tedy představuješ, že třeba u nás když v nějaké vesnici neproběhnou volby třeba prezidenta, tak celostátní výsledky voleb jsou nelegitimní?

         Stejně jako většina lidí z Prahy nesouhlasila se Zemanem a Babišem a přesto byli oba ve vedení naší země. Vítej v demokracii. 😀

         Tohle jsou naprosto základní principy demokracie a svobodného světa. Vláda většiny (jejíž složení se může měnit při dalších volbách), kdy menšina se musí podřídit (nikoliv kolaborovat).

        3. Pro Venca… Ale no tak…. Lidi z Donbasu se posledních legitimních voleb zúčastnili…. Že byla jejich volba stržena v Kijevských ulicích davem max několika málo tisíc zaplacených fotbalových chuligánů v roce 2014 bylo přece prvotní příčinou ukrajinské občanské války…
         Ach ta vaše paměť 🙄

        4. pro Vencu: nenaskovat na drvostepy vylhané argumenty. volby na okupovaných území jsou nesmysl. Je zcela legitimní, že lidé z okupovaných území nemohou volit. ta diskuse je z principu špatná, ostatně jako cokoliv co ten russkej šváb plka. on jen omílá nesmysly ruské propagandy, má úplně vymytej mozek.

        5. Z právního hlediska mají volby uspořádané juntou na části ukrajinského území stejnou platnost, jako volby uspořádané mnou v mém domě pro celou ČR.
         Z právního hlediska v tom naprosto není rozdíl.

         Junta vládne západní Ukrajině de facto. Junta nevládne celé Ukrajině de jure. To je dost podstatný rozdíl, který je potřeba stále mít na paměti.

        6. @Drvoštěp
         Pokud si tohle myslíš, tak asi nemá cenu dál diskutovat. Jsi prostě „napapanej“ a vůbec ti nepřijde divné, že pokud by mělo Rusko takovou podporu a UA vláda tak malou, tak by válka opravdu trvala 3 dny a ne 500+.

         @Runner
         To je jen a pouze tvůj právní výklad a možná právní výklad Ruska. Rozhodně ne mezinárodního soudního dvora ani jiných soudů ve svobodném světě.

        7. a takovéto právní kydy má někdo brát vážně 😂 kluci russacky, s vámi to jde z kopce 😂.

         mimochodem, běhno, dle této zoufale logiky nadcházející volby v Rusku budou nelegitimní, neboť Rusko neovládá celé svoje území 😂

         už jsi si vybral letenku běhno, k proplacení? ale jen výměnou za potvrzení o pozbytí českého občanství, jasný? odchodem do russacka se konečně dostaneš do čistého právního prostředí 😂

        8. pro Venca…. Všechno převracíš: nepochybuju o silné podpoře pučistů na západě Ukrajiny, psal jsem o tom, že bez ,,namotivovaných“ fotbalových rváčů by neproběhl převrat a následky nebyly takové, jaké dnes vidíme…
         Teď už se nemůžu dál zdržovat 😉

        9. Kdyby to bylo tak jednoduché tak bychom mohli dělat převrat každý týden. Stačilo by „namotivovat“ fanoušky Baníku. 😉

        10. Pokud si pamatuji Nulandovou správně, toto „motivovaní ukrajinské demokracie“ neboli přípravy převratu stálo USA kolik… 5 miliard dolarů? Ale vůůůůbec se tam nesrali, ne ne a ne.

        11. Dá se tomu i věřit. Ale žádný převrat nejde vyvolat jen penězi, musí tam být nasranost obyvatelstva. A ta tam byla. Touha zbavit se Rusáků a přidat se k Evropě.

        12. A brání Ukrajincům někdo přidat se k Západu? Problém je, že trvali na tom, že je východoukrajinští rusové sedící na průmyslu a zdrojích, povinně doprovodí.

         Manželka s bohatým dědictvím má povinně následovat manžela do domu k milence.
         Jenže ona se manželka chce trhnout a manžel šílí, protože s milenkou už si plánovali, jak si to dětictví bezvadně užijou, takže do ní tu lásku chce namlátit, i kdyby ji měl zabít.

         hxxps://reconsideringrussia.org/2014/03/02/what-is-ukraine/ukraine-language-map/

        13. No jo, měli se v klidu rozdělit jako my a Slováci. Jenomže Velkému Bratrovi se to nelíbilo, protože Západ by se k němu nebezpečně přiblížil.

        14. pro Visper: tyhle kecy o rozdelene Ukrajine jsou jen kremelske sracky, co natekly do hlav techto dvou russackej kolaborantu behny a drvostepa. Realita je samozrejme uplne jina. Ono se staci podivat, kdo je nejznamejsi separatista: Igor Girkin, russacka svine, agent GRU. Dle jeho vlastnich slov cely separatismus byl zorganizovany z russacka, na primy pokyn Putina (logicky, to v russacku jinak nemuze byt) Putin jim pak daval russacky vyznamenani. Zadny separatismus na vychodni ukrajine nema tradici, nema polickou podporu. Ani na vychode. Vsak kde je taky Charkov? uplne na vychode, u hranic s russackem. A russacky odtud hnali! I z Mariopolu je vyhnali. Vsechno bylo organizovane kremlem, ktery svezl hrdlorezy z celeho ruska, vyzbrojil je, a prohlasil za separatisty. Pokud te tato otazka zajima, doporucuji treba knihu Donbas od Tomase Forro. Ta kniha je opravdu zajimava. Rozhodne neposlouchej megalzi techto dvou russackej svabu. Lzou, jako kdyz Kreml tiskne.

        15. Já si tady provádím soukromý výzkum proč někteří jedinci fandí Rusům. Je to duševní úchylka nebo víra? S tím prvním asi nejde dělat nic a s tím druhým taky ne. Věřícímu nejde jeho víru rozmluvit, to by ho v té víře jenom utvrdilo.

      1. Odkud pramení takové omezení práva na sebeurčení?.Charta OSN nic takového nezná. Kosovští Albánci mohou a ukrajinští Rusové ne?

       Ukrajinské volby jsou samozřejmě neplatné,. protože je vyhlásil nelegitimní prezident dosazený juntou v době, kdy byl po neplatném ústavním aktu de jure prezidentem stále Janukovyč. Výsledky těchto neplatných voleb jsou samozřejmě neplatné, i z duvodů správně uváděných Drvoštěpem, stejně jako všechny z nich vzešlé ústavní a legislativní akty.
       Ukrajina je země, které díky puči reálné v budoucnu hrozí nestabilita jako důsledek rollbacku k právnímu stavu před převratem. Nebylo by to koneckonců v této gangsterské žumpě poprvé.

       1. Mezinárodní právo není příliš podrobné, ale pramení to z historie a z logiky věci. Jak jsem naznačoval výše, kdyby to bylo jak si to představuješ ty, tak by stačilo aby si nějaká hraniční oblast (třeba i vesnice na Šumavě) odhlasovala v referendu, že jsou součástí Německa a bylo by, což je samozřejmě nesmysl.

        Kosovští Albánci mohou? Albánie napadla vojensky Srbsko s tím, že chce anektovat kosovo? Je Kosovo součástí Albánie a Albánie mezinárodně uznaná v hranicích obsahujících Kosovo? Na všechny otázky je odpověď ne, tak prosím tě nemel nesmysly.

        Zase argumentace styl LVČR. 😀
        Podle stejně debilní logiky je Putin nelegitimní prezident, protože zbavení moci cara v roce 1917 a jeho vražda v roce 1918 byli rozhodně nelegitimní. 😀

        Nastuduj si co znamená slovo „prozatímní“ (třeba premiér nebo prezident) a znovu si přečti článek 2 ústavy. Lid je zdroje veškeré státní moci a projevuje svou vůli ve volbách.

        Ve výsledku si tady můžeme říkat co chceme, ale v otázkách mezinárodního práva rozhoduje mezinárodní soudní dvůr. Na ten však Rusko z vysoka ***.

        1. Je vidět, že na tomto poli značně plaveš a chybí ti nejen objektivita, ale i základní background. Tedy pro tvoji informaci, Charta OSN přiznává jak právo na sebeurčení, tak právo na státní integritu. Tato práva jsou vzájemně vyvažována. Pokud stát uznává mnohonárodnostní složení, chrání svobody všech obyvatel stejně a je ochoten přiznat přiměřenou míru atonomie případně federativní uspořádání, převyšuje právo na státní integritu právo na sebeurčení.
         Pokud moc ve státě uchvátí jedno etnikum, jsou potlačovány jazykové a jiné svobody druhých obyvatel, pak právo na sebeurčení převyšuje právo na státní integritu.

         A toto je přesně případ ukrajinské junty a vyhlášení samostatnosti doněckých republik.

         Doporučuji:
         hxxps://www.amo.cz/wp-content/uploads/2016/01/PSS-Pr%C3%A1vo-n%C3%A1roda-na-sebeur%C4%8Den%C3%AD-GA.pdf

         Ten soudní dvůr je další naprostá kravina. Rusko z vysoka ne…. na Mezinárodní soudní dvůr. Evidentně si to pleteš s Mezinárodním trestním soudem, který pracuje na politickou objednávku, který neuznává naprostá většina světa a vůči jehož pracovníkům jsou různými státy (např. Ruskem USA, Čínou a dalšími) uvaleny cestovatelské a další sankce. Vsadím boty, že o tom že se jedná o dvě různé instituce, se teď dozvídáš poprvé.

         Mimochodem, jak se daří té tvojí ukrajinské jarní ofenzívě? Už to zázračné západní HIMARSY, Leopardy, Storm Shadow a ostaní gejmčenžery vytrhly? 😛

        2. No aspoň se k něčemu dostáváme, i když stále nechceš rozumět základním věcem. Takže chápeš, že právo na sebeurčení není ultimátní právo, které by šlo používat, když se nějaké skupině zamane. Musí k tomu být závažný důvod jako právě třeba to jazykové nebo národnostní utlačování. To se ale na Ukrajině nedělo do února 2014 a potom ani nebyl čas aby se něco takového dělo, když Rusko začalo hned v Únoru okupaci.

         Sám jsi kravina jenom zase nevíš jako obvykle. Nemluvím tu o mezinárodním trestním soudu tak si nedomýšlej, protože ti to fakt nejde.

         hxxps://www.icj-cij.org/public/files/case-related/182/182-20220316-PRE-01-00-EN.pdf

         Skoro třetina nasazeného dělostřelectva RU kaput za poslední 2 měsíce, Bachmut skoro z poloviny obklíčen (to bude zase mrzeníčko) a podle několika Ruských vojenských představitelů, kteří byli „odejduti“ už se rezervy těžce tenčí. Stále jsme viděli jen zlomek západní techniky a i ta, která byla ztracena je obratem od USA nahrazována. Do podzimu času dost.

         Co říkáš na nejnovější improvizovaný přírůstek v podobě MTLB(70. léta) s namontovaným S60 57mm protiletadlovým kanonem (50. léta). U Ukrajinců by to člověk čekal, že improvizují, ale u Ruska, kde vyrábí „tisíce kusů moderní techniky ročně“ je to trochu divný nemyslíš? 😀

    2. No zjavne vrazdenie Rusov Ukrajincom nikdy neprekazalo, rovnako ako vrazdenie Poliakov a Cechov. Zatial som este nepocul od ziadneho zapadneho politika a to ani z CZ a SK, zeby genocidu od Banderu odsudil resp. pozadoval odsudenie zo strany Ukrajiny a postavil Banderu na uroven Hitlera. Nie naopak, dnes sa mu stavaju pomniky a jeho nochsledom sa dodavaju drahe zapadne zbrane, ktore bude treba draho kupit (samozrejme za nase peniaze) lebo Ukrajinci vam nikomu nedaju ani prd. Ale ano chapem preco sa to deje. Velka Ukrajinska krajina je velkym lakadlom pre zapad a takto vyriesi dva problemy naraz.

      1. Čou Venco…To se fakt odehrálo??? Ale už skoro 10 let po vrazích těchto celých rodin jsou na Ukrajině pojmenovávány ulice a náměstí..
       Jak by takový cynismus pojmenoval vždy korektní (bez urážky) Venca??
       Možná ,,politická vyváženost“….❓
       To je fakt tragikomédie.😳

       1. Stalin, lenin a putin jsou mnohonasobne vetsi vrazy nez Bandera. Bandera je neco jako Janosik pro Slovaky a Zizka pro Cechy. Husite tehdy byli vlastne teroriste. Königreich Böhmen bylo nemecke kralovstvi stejne jako Königreich Sachsen. Cesi si slovo Böhmen nejak mylne prelozili jako Cesko. Vsak Cesi byli tehda imigranti kdesi z vychodu. Jelikoz to v kazdem Cechovi budi emoce, tak pri nazvu imigrant hned mysli na usurpaci uzemi a vyhlaseni vlastniho statu. Tentokrat asi islamskeho. Jako vzdy plati. podle sebe soudim tebe.
        p.s. nepodporuji muslimskou imigraci, ale konstatuji fakt proc se Cesi tolik boji.

        1. drvostepe napsal: „pro Nazibambula…. A chceš mi říct, že si NEPOSTESKL!!!??…
         Možná je podle tebe ještě pochválil, že…
         A taková špína jako ty mě bude označovat lhářem..Už jseš za čárou – asi tak kilometr“

         drvostepe, takže jediný tvůj argument je údajné POSTESKnuti velvyslanece? které jsi navíc nedoložil a protože ti ten postesk nechce Leo přiznat, (on ti ho nebere, ale asi ho tam nevycitil dostatečně jasně 😂) tak proto ho nazývás špínou? Tak to je fakt síla.

        2. pro pituru… A jak moc asi musí být izraelským politikům příjemné, vysvětlovat svým Židovským spoluobčanům svoji alianci s režimem, který pojmenovává ulice a náměstí po chladnokrevných a masových vrazích jejich předků ❓❓

         Jsi nevyléčitelný hlupák.

       2. Jo psali o tom snad ve všech českých médiích. Takové gesto si nečekal od těch „nácků“ co? 😀
        Stavili se tam po tom, co odletěl od nás a Slováků.

        Vztahy Poláků a Ukrajinců byly komplikované po staletí a nejen z UA strany. Sověti to úspěšně odignorovali a bývalé proruské vlády Ukrajiny, za které tu kopeš něco jako omluvu vůbec neznaly. Je to dobrý začátek.

        Vzpomínám kdy naposledy se byl třeba Putin omluvit za vyvražďování desítek etnik v současném i tehdejším Rusku nebo za okupaci ČSR. Ajo to se vlastně nestalo. 😀

        1. Jenze uplne nejhorsi nacek je ten, co se klani pamatce obeti ukronacku, prece! je to totiz zakukleny nacek, v tomto pripade ukronacek, nejkrvelacnejsi varianta svetoveho nackovstvi, co se pretvaruje a jenom ceka na prilezitost jak stahovat ruske deti z kuze!! (rozumej ciste, ruske bytosti stvorene k tomu, aby zachranili svet pred americkym imperialismem a pripraveny nastolit novy svetovy rad dle putina). Pcha vy dementi, na drvostepa s behnou si neprijdete! Oni dobre prokoukli vasi nestoudnou propagandu!. protoze zid Zelensky je vudce vsech ukronacku, a jak rikal lavrov: i Hitler byl zid!

        2. mimochodem, ty dve rusky hovna me donutili si peclive vyhledat, co byl vlastne ten Bandera. Nikde jsem zatim nenasel, ze by byl primo zapojen do nejakeho pogromu. V dobe volynskeho masakru 11. 7. 1943 byl veznen nacisty – ta jeho kolaborace mela evidentne svoje limity, kdyz ho museli zavrit:

         V lednu 1942 byl Bandera převezen do zvláštní vězeňské cely koncentračního tábora Sachsenhausen (Zellenbau) pro vysoce postavené politické vězně, jako byl Horia Sima, rakouský kancléř Kurt von Schuschnigg nebo Stefan Grot-Rowecki a byl držen ve zvláštním, poměrně pohodlném vězení.

         V září 1944 byl Bandera německými úřady propuštěn a byl mu povolen návrat na Ukrajinu v naději, že se spojí s OUN-M a budou obtěžovat sovětská vojska, která v té době uštědřila Němcům velké porážky. Německo se snažilo spolupracovat s OUN a dalšími ukrajinskými vůdci. Podle Richarda Breitmana a Normana Gody v Hitlerově stínu to Bandera a Stetsko odmítli udělat a v prosinci 1944 uprchli z Berlína na jih.

         a perlicka: Banderu 15. října 1959 ve vchodu jeho domu v ulici Kreittmayrstraße zavraždil agent KGB Bogdan Stašinskyj pomocí kyanidu

         Zavrazden KGB – tak to musel byt dobry clovek, i kdyz ma velice kontroverzni minulost. Zacinam Ukrajince naprosto chapat, ze ho vidi jako hrdinu. Taky jsem mel chut vrazdit vsechny komouse a rusacky okupanty, jen jsem na to nemel koule jako Bandera.

        3. Polopaticky pro lopaty jako je Pituru, podporující kult ukrajinských masových vrahů
         htxxs://www.seznamzpravy.cz/clanek/magazin-historie-bandera-a-jeho-souputnici-masovi-vrazi-narodni-hrdinove-192965

        4. Behno, ten clanek naprosto presne potvrzuje co jsem rekl. Zadne prime zapojeni Bandery do jakohokoliv masakru se proste nestalo. Myslel jsem ze jsi jen patologicky lhar, ale ty jsi i primitiv co argumentuje textem, ve kterem neni nic co by bylo v rozporu s mym tvrzenim. To bude nastupujici demence a z toho vyplyvajici neschopnost pochopeni psaneho textu, vzlast kdyz tam jsou prilis slozite vetne konstrukce.
         Bez radeji spat a predstavuj si u toho nejakou velkou russackou prdel, do ktery se sladce ponoris – treba uz nevylezes.

        5. pro Venca… Ale co bych to nečekal: Zelensky je na to drzej dost a navíc herec profesí – a vůbec ne špatnej.😃

         Že prej kopu za bývalé proruské vlády?…Proč bych měl kopat za tu bandu zlodějů?? 😱….
         Tak buď se mne snažíš trefit i když víš že je to podpás a nebo seš taky trochu natvrdlej… No on asi žádný náckofil nemůže být extra bystrej – i když se v projevu jako úplný hlupák nejevíš 😁

        6. pro popírače holokaustu pituru… Když si nedávno izraelský velvyslanec v Kijevě posteskl nad adorováním vrahů židovského národa na současné Ukrajině, vzpomněl kromě Bandery myslím ještě Šucheviče a Melnika…
         Tak můžeš pokračovat ve studiu 😉

        7. @vostep. Tak dej odkaz na to postesknuti. Jinak si muzes tvrdit co chces. A prosim zadne zdroje typu lavrov. Ty lzou uplne stejne jako ten kremelsky lavrov.

        8. @vostep. Tak sem si to nasel a pan velvyslanec priznava Ukrajincum, ze muzou Banderu a spol uznavat jako hrdiny, protoze bojovali za nezavislost Ukrajiny.
         Vsak i izraelsky politici patrili kdysi k bojovnikum proti Palestine. Mosche Dajan je dobry priklad. A ze to byl uspesny bojovnik. Bandera je proti nemu skoro svaty.
         A nas Zizka to same.

        9. pro Nazibambula…. A chceš mi říct, že si NEPOSTESKL!!!??…
         Možná je podle tebe ještě pochválil, že…

         A taková špína jako ty mě bude označovat lhářem..Už jseš za čárou – asi tak kilometr😡

        10. drvostepe, ještě jednou tě vyzývám, pro tebe jako znalce historie, kterým se tady sám nazyvas to bude hračka, dolož mi kde se Bandera účastnil genocidy či masových vražd. já jsem nic nenašel.

         právě jsi mě nazval popíračem holocaustu. okamžitě se mi omluv, nebo dolož, na základě čeho si to troufás říkat.

        11. na základě teto reakce drvostepa se cítím v plném pravu jej nazývat prolhanou a pomlouvačnou špínou. budu tak činit dokud se mi neomluví za označení popírače holocaustu.

        12. pro pituru… No to je děsivá hrozba…
         Hlavně když už víc než rok neděláš nic jiného, než že mě křivě obviňuješ z kdečeho a ustavičně na mě házíš špínu 🤡😄😁

        13. přestaň lhát a nebudeš nazýván lhářem. je to jednoduché.

         několikrát jsem tě vyzýval, ať dokážeš svoje tvrzení, že se ti potom omluvim. vždy jsi poslal jen hovínka. když nejsi schopen dokázat, to co tvrdíš, tak mlč. nebudeš potom za lháře a já tě nebudu tak nazývat. je to fér?

      1. česká wiki
       Po rozpadu SSSR se jeho jméno stalo pro mnoho Ukrajinců symbolem boje za nezávislost Ukrajiny. Polsko, Izrael[1] a Rusko označují Banderu za teroristu a radikálního nacionalistu.
       Dne 22. ledna 2010 byl Bandera oceněn titulem Hrdina Ukrajiny za „obranu národní ideje a boj za nezávislý ukrajinský stát“. Ocenění předal ukrajinský prezident Viktor Juščenko do rukou vnuka Stepana Bandery. Samotné předání ocenění bylo tvrdě kritizováno Evropským parlamentem, Izraelem a Ruskem, jehož tisková agentura ITAR-TASS oznámila, že „ozbrojenci z UPA mají na svědomí množství zločinů, mezi nimi vyvraždění víc než 100 000 Poláků, Čechů a Židů v západní Volyni“. Udělení titulu odsoudili a označili za provokaci také představitelé slovenských protifašistických a odbojových organizací a Sdružením vězňů nacistických koncentračních táborů.[2] Ocenění bylo odsouzeno i Centrem Simona Wiesenthala a Studentskou unií francouzských Židů. Dne 25. února 2010 také Evropský parlament kritizoval rozhodnutí Juščenka ocenit titulem Hrdina Ukrajiny Banderu a vyjádřil naději, že by to mohlo být znovu přehodnoceno
       Posmrtné ocenění titulem Hrdina Ukrajiny bylo Banderovi v lednu 2011 odebráno Doněckým okresním soudem. Stížnosti proti tomuto rozhodnutí byly Vyšším správním soudem Ukrajiny zamítnuty, a potvrdily tak odebrání ocenění.[6]

       V dubnu 2015 ukrajinský parlament schválil zákon, který udělil Banderovi a některým členům OUN a UPA status bojovníků za svobodu Ukrajiny.[7] Ukrajinský prezident Petro Porošenko označil bojovníky UPA za „příklad hrdinství a vlastenectví na Ukrajině.“[8]

       V červenci 2016 byla Moskevská třída v Kyjevě (při severním okraji parku Kurenivka) přejmenována na Banderovu,[9] podle ní jsou pojmenovány i tramvajové a autobusové zastávky u jejího západního konce. Ulice Stepana Bandery se nacházejí také v městech a obcích Sambir, Sudova Vyšňa, Novojavorivsk, Novyj Kalyniv, Schidnycja, Truskavec, Lvov, Staryj Sambir, Sambir, Poliana (Sambirský rajón), Drohobyč, Horodok, Rudky, Zymna Voda, Komarno, Stryj, Sokilnyky, Obroshyne, Ščyrec, Velykyj Ljubiň, Ivano-Frankove, Boryslav, Mykolajiv (Stryjskyj rajón), Javoriv, Mukačeov, Belz, Duliby, Skole, Slavske a mnoha dalších, v Drohobyči je po něm pojmenován park i gymnázium, ve měste Dnipro ulice i tramvajová zastávka, v obci Ržyščiv škola č. 1 atd.
       https://cs.wikipedia.org/wiki/Stepan_Bandera#Literatura

   1. Tebe bych podle vyse uvedeneho musel zaradit do specialni skupiny „dementni kolaborant“.
    A co rikas na predsunuty duvod „ohrozeni rusacka skrz NATO“? To neplati?
    A jeste jeden dotaz. V Georgii/Gruzii a v Moldavsku jsou take nackove kteri ublizuji rusakum, nebo jaky maji rusaci tam oduvodneni pro agresi. Aha, obnova cccp.

    1. Doporučuji aktuální diskuzi ke článku na těžce proukrajinském serveru Novinky.cz
     hxxps://www.novinky.cz/diskuze/valka-na-ukrajine-ukrajina-trva-na-valce-a-evropa-vse-plati-sokoval-bulharsky-prezident-40437898

     I na tom žumpa serveru se už nedaří zakrýt, že obyvatelstvo smýšlí těžce jinak, než je oficiální česká politika, a nehodlá dále podporovat ukrajinskou válku s cílem znova ovládnout separatistická území. Ta junta definitivně ztratila.

     Ty a tvoje názory tvoříte v ČR naprostou menšinu, na kterou netřeba bráti ohledy.

        1. Koukám že jsi zatím schopen posoudit svoje narůstající mentální limity 👍

 3. Takový zajímavý fakt. cena ropy spotřebované ročně v dopravě na celém světě je vyšší, než cena FV panelů potřebných pro výrobu EE potřebné pro její náhradu. tady je výpočet:

  40 mil….. barelů denně…………… 160 ….. litrů v barelu…………. 2,336E+12… litrů za rok.. 7,008E+12 .kWh ročně…7 008 TWh……….4 672 GWp. 934 mld …USd za FV… 1 168 mld USD ročně za ropu

  rozdíl je v tom, že FV panely mají životnost 30+ let.

 4. off
  A už je to tady, šéf Renaultu se v noci budí strachy z toho jak nás Číňani převálcujou a nedodaj nám gálium a germánium. Ha ha ha. Ti manažeři jsou jelita na svých místech. :)))

  Poplach před čínskou bouří. „Přes noc se můžeme dostat do šílené situace,“ varuje šéf Renaultu
  https://www.garaz.cz/clanek/novinky-poplach-pred-cinskou-bouri-pres-noc-se-muzeme-dostat-do-silene-situace-varuje-sef-renaultu-21010575

        1. … O tom já nic nevím – myslíš že to platí i pro kolaboranty s jinými mocnostmi??😃

        2. @vostep. plati to uplne stejne pro procinske kolaboranty.

        3. pro Nazibambula …To je opravdu zajímavé že vynecháváš kolaboranty s USA…. Sociologie přeci takhle nefunguje…. Ale asi tě chápu: svůj subjektivní názor se snažíš zobjektivnit jako fakt… Vlastně tady neděláš nic jiného…. (i když jsme si už několikrát ověřili, že v technologických otázkách nejsme vepři🐷)

        4. @vostep. Zrejme podle rusacke ideologie je kazdy kdo odsuzuje rusackou valku automaticky americky kolaborant. Ty mas pulku mozku uplne na sracku. To je totiz vyhradni znamka rusackych kolaborantu.

        5. Pro Nazibambula …. Ale já přeci (každou) válku odsuzuju. A nikdy jsem netvrdil nic jiného….
         Jestli mám já půlku mozku pryč, tak ten tvůj vypadá jak ementál…
         Je až neuvěřitelné jak se podobá pitva mozku Alzheimera pitvě oběti Nemoci šílených krav….🥩🤪

        6. @vostep. Tak vysvetli ty Alzheimere, proc mam byt americky kolaborant! Nebo cim se vyznacuje americky kolaborant?

        7. pro Nazibambula… Jsme v podobné pozici až na to, že ty mě tady špinavě obviňuješ s kolaborace s Ruskem už sakra dlouho jen proto, že nejsem dobytek tvého druhu.
         A navíc: ani teď jsem tě přímo neobvinil z kolaborace s USA, protože si ve skutečnosti myslím, že placený (narozdíl od polodementního Pituru) pravděpodobně nejsi….

        8. pro Visper…. 😁Můj genealogickej strom a jeho kořeny sahají mnohem hlouběji než tvoje protorasistické pindy 😃

       1. žádnou psí hlavu, ale hlavu bijce ukronacku a tu jsi si nasadil sám a jenom ty sám si ji můžeš sundat. já jenom ukazuju na fakt, že každý bijec ukronacku zákonitě skončí v ruském područí, neboť ukronacky vymyslel Kreml za cílem ovládat rusaky přes jejich nenávist vůči chochlum. a ty hlavo skopova to zeres i s navijákem

        1. Pro pituru…. Jasně…. a všechny důkazy natáčeli v moskevských ateliérech, a to i v případě že jsou součástí prohlášení Kievské vlády 🙉🙈🖕

        2. 99 procent toho, co vypustí Kreml je čistá lež a ty to dobře víš. takže ano, všechny ty jejich „důkazy“ jsou zmanipulované za jediným účelem: ovládat ruský národ skrze nenávist. ty jsi jen vedlejší efekt, nic víc

        3. pro pituru…. Souhlasím…A 1% z toho co vypustí Kiev je pravda…
         Tak že nám to vychází i matematicky 🤓

        4. Mě nejvíce vadí, že česká média přestala být novinařinou a stala jen hlásnou troubou proukrajinské propagandy. Jeden příklad za všechny teď z iDnes
         hxxps://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-ukrajina-sebevrazedne-tanky-t-54-t-55-marjinka-cecenci-valka-britanie.A230714_103956_zahranicni_jhr

         Článek pojednává o tom, že T-55 naložené 3,5 tunami TNT poslané proti ukrajinským pozicím jsou k ničemu, protože jsou zasaženy před dosažením cíle.
         Tak jsem si to hodil do fyzikální kalkulačky a vyšlo mi, že exploze způsobí tlakovou vlnu 20psi na 400-500 metrů (jistá smrt) a 5psi na 800-1000 metrů (zranění jako hluchota, narušení centra rovnováhy, poškození plic a krvácení do očí a poškození techniky a budov).

         Místo aby „novinář“ toto sám spočetl a doplnil, jen převypráví naprostý propagandistický žvást. Je to novinářská kurva.

        5. Sláva! To jsou hrdinské činy vhodné do dětských učebnic. A naši zlí novináři se snaží ty jejich úspěchy zamlčet. Fůůj!

        6. pro Runner Visper…..Taky jsem to postřehl…
         Já nevím proč se tady nemůže informovat střízlivě: Když Rus vyveze starý pancíře, tak má důvod. Protože proč taky olejovat dalších 3/4 století ,,starý šrot“ …Je fakt, že mě tyhle improvizovaný bezpilotní kamikadze nenapadli….
         A proč taky : jsem ten kdo vytváří hodnoty a NE ten kdo je pálí. ..

        7. Takové prasečiny ta „satanská“ Amerika nikdy nedělala. Ovšem pokud vidíte v Rusku Boha tak jim samozřejmě odpustíte i kdyby žrali děti zaživa.

        8. pro Visper…. Hele ty lži jsou zásadní: Amerika bude zásobovat Kiev Fragmentačníma bombama … Všichni víme že snad kromě USA, RF a UA jsou všude mimo zákon….
         Jako ospravedlnění se uvádí, že je na Ukrajině už dlouho používají Rusové…. Jenže to asi nejspíš není pravda: prý existují očití svědci, ale tohle už známe… Hledal jsem video o použití téhle zbraně na UA a našel jsem jedno, které se ukázalo jako false ( bylo skutečný, ale z Allepa – taky pěkná sviňárna od Rusů)
         Sázíte na lži – a dříve nebo později prohrajete..

        9. Lži jsou na obou stranách, to je jasné. Pro mě jsou důležitá fakta: Imperiální Rusko napadlo vojenskou silou jiný stát za účelem krádeže území. To je hrubé porušení mezinárodního práva a nejde to ničím obkecat.

        10. Pro Visper : To už jsme si vysvětlovali… Rusko zaútočilo na rozdělený stát v občanské válce…
         Důvody chránit ruskou menšinu před vražděním od (pučistických) Kievských ultranácků jsou relevantní, i když asi ne ty hlavní…
         Proč se s vámi fašisty nedá bavit aspoň trochu logicky??!!

        11. To je problém národnostních menšin žijících na území jiného státu. Mateřský stát se musí snažit konflikty uklidňovat a ne ještě přilévat olej do ohně. Rusi je rozdivočili a podporovali zbraněmi tak usilovně až sestřelili malajsijské letadlo. Západ asi zase podporoval tu druhou stranu ale ne tak veřejně. Kdyby si Rusi ty svoje vzali do Ruska tak by se to zklidnilo. Ale oni jim rozbili domečky a teď je ještě utopili. Takže je nezachránili ale jenom zneužili ke svým cílům získat cizí území.

        12. pro Visper… Nezlob se na mě, ale to jsou strašné (a hlavně protihistorické) bláboly… Pokud nechceš vidět příčiny požáru, je nesmysl se s tebou bavit o čemkoliv mimo téma webu 😶

        13. No žádný velký historik nejsem ale vím, že v novodobé historii si nikdo nedovolil ukrást území jiného státu. Máme štěstí, že nám nesebrali Karlovy Vary. Bylo jich tam dost na sepsání referenda. I ruské nápisy na obchodech už tam měli.
         Ale máš pravdu, nemá to cenu. Pojďme se radši bavit o ekologii, v tom si docela rozumíme.

        14. pro Visper… 😃Zdá se že ani velký ani malý historik… ALE máš pravdu – proč furt hledat konflikty. Oba si asi myslíme, že jsme na straně dobra… Samozřejmě že je to nesmysl. ALE v podstatě to jinak nejde, vyvarovat se nekonečné hádce… Ano možná se shodneme ve většině nepolitických záležitostí 😉

        15. Já se tě zeptám přímo: ty máš ruské předky? Ale pravdu prosím.

        16. pro Visper.. tohle už je jen kopie špatně zařazeného příspěvku:…😃můj genealogickej strom a jeho kořeny sahají mnohem hlouběji než tvoje protorasistické pindy,👇🏻👇🏿

        17. To je možné, ale neodpověděl jsi mi. To by mnohé vyjasnilo.

        18. pro Visper… Aha… Omlouvám se – opravdu jsem netušil že jsi až takový ignorant…
         Poslední smířlivý pokus:

         ,,předci nás všech seděli u jednoho ohně…“

        19. Neřekne a neřekne takže to beru jako souhlas. Ale to nevadí, respektuji to že stojíš na druhé straně. Za blba tě nepovažuji takže se s tebou klidně budu bavit o technických věcech. Stejně tak se bavím třeba s muslimem, jenom si dávám pozor abychom nezabruslili na náboženské nebo válečné téma. I v Rusku jsem měl technické kamarády a klidně bych se s nimi bavil ale mám pocit, že oni mají dnes strach se bavit se mnou.

        20. pro Visper… Ty jsi dokonalej kašpar…….
         A ještě ne moc chytrej..
         Ale abych ti teda splnil odpověď,…Ve srovnání s tebou skoro jistě nejsem Rus. Ale kdoví že 😁

        21. Pokud nejsi Rus tak nechápu která ideologie tě takto poznamenala. Cit pro spravedlnost to být nemůže, jako komunista mi nepřipadáš. Znám několik starých komunistů s podobnými názory jako ty ale tam už je to spíš Alzheimer. Oni zapomněli, že Lenin už nežije a když jim řeknu, že Rusku vládne nejbohatší car všech dob tak mi nevěří. Ale dobře, stačilo, ať pokračuje někdo další. Já už se s tebou budu bavit jen o technických věcech.

        22. pro Visper…😃 Ale to přece vy se pořád nemůžete dohodnout, jestli je Putin úspěšnej komunista, nebo Car..
         U mě je jasnej zloděj…A teď už i vrah.
         Ale pozor!!! Nic z toho neznamená, že je vinnej současným stavem bývalé Ukrajiny…. Tohle nikdy nemohlo být v jeho zájmu, pokud není idiot – což není….
         Ano- takhle je to jednoduché 😉

Napsat komentář