V Barceloně představeno první mistrovství elektricky poháněných cestovních vozů

Společnost WSC Technology představila seriál závodů ETCR, historicky první mistrovství elektricky poháněných cestovních vozů, které bude za účasti většího počtu značek pořádáno od roku 2020.

CUPRA e-Racer poprvé předvedl své výkony před nejnáročnějším publikem: automobilovými fanoušky během finálového podniku TCR Europe
foto: CUPRA

Značka CUPRA je s elektromobilem e-Racer průkopníkem v historii závodů TCR. CUPRA e-Racer je prvním cestovním automobilem, který splňuje požadavky na účast v novém mistrovství ETCR, jehož první ročník se uskuteční v roce 2020. Během uplynulých měsíců realizoval tým CUPRA s vozem e-Racer již řadu rozsáhlých testů s velkými úspěchy.

Přestože je CUPRA e-Racer v porovnání s konvenčně poháněným závodním vozem CUPRA TCR o 400 kilogramů těžší, dosahuje vynikajících jízdních výkonů, což potvrzují hodnoty zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,2 sekundy a z 0 na 200 km/h za 8,2 sekundy.

Mikel Azcona, jezdec značky CUPRA, zvítězil v mistrovství TCR Europe za volantem závodního vozu CUPRA TCR

Mikel Azcona, jezdec značky CUPRA, zvítězil v mistrovství TCR Europe za volantem závodního vozu CUPRA TCR
foto: CURPA

Elektromotory závodního vozu e-Racer jsou umístěny nad zadní nápravou a poskytují výkon až 500 kW (680 k), což je o 242 kW (330 k) více než u verze CUPRA TCR s pohonem na benzin. Závodní elektromobil je navíc vybaven systémem rekuperace kinetické energie.

Antonino Labate, ředitel strategie, obchodního rozvoje a provozních činností značky CUPRA, potvrdil, že „motoristický sport je součástí DNA značky CUPRA. CUPRA otvírá novou cestu a posouvá mistrovství TCR na novou úroveň. Tímto příkladem názorně ukazujeme hodnoty, které CUPRA ztělesňuje a které jsou i naším přesvědčením“.

tisková zpráva

Napsat komentář