Úvěr na hybridní auto nebo elektromobil – jak získat nejlevnější půjčku, zkušenosti

Rozmach elektromobilů a hybridů je na vzestupném trendu už řádku let. Motoristé si zvykají na alternativní vozy na silničních komunikacích a pořizovací ceny takových vozidel mají tendenci klesat. Přesto je pro mnoho lidí nezbytné poohlédnout se po úvěru. Jak získat nejlevnější půjčku na hybridní auto?

Ve prospěch nákupu elektrovozů (EV) hraje především levnější provoz. Ušetřit se dá zejména na pohonných hmotách. Hybridní verze, které kombinují pohon na elektřinu s klasickým pohonem na fosilní paliva, mívají spotřebu pohonných hmot až o polovinu nižší, než běžná vozidla stejné kategorie. 

Jak získat nejvýhodnější úvěr na hybridní auto nebo elektromobil? To je častá otázka všech řidičů uvažujících o nákupu nového dopravního prostředku. Např. půjčkový portál NavigatorUveru.cz nabízí řešení v podobě online kalkulačky, kde lze porovnat veškeré dostupné nabídky a zvolit tu nejoptimálnější. 

Mezi bankami například ČSOB nabízí úvěr na auto z kategorie hybrid, tento úvěr nese název zelená autopůjčka. Výhodou tohoto úvěru je zvýhodněná úroková sazba 2,99 % ročně pro nové i ojeté vozy a úrok je fixní po celou dobu splácení půjčky. Zelený úvěr na auto je poskytován pro elektromobily, CNG vozy a hybridy. 

Úvěr na hybridní auto nebo elektromobil je jednou z cest, jak ulevit životnímu prostředí a jezdit šetrněji. foto: Pixabay.com

Jedná se o účelový úvěr, jehož cílem je primárně snižování emisí CO2 a vytvoření provozu příznivějšího pro životní prostředí. Součástí zelené autopůjčky je povinné ručení a havarijní pojištění. Zároveň s elektromobilem nový majitel získává přístup k daňovým úlevám, bezplatnému parkování a výhodnější jízdě po dálnicích. 

Výčet výhod zelené autopůjčky ovšem zdaleka nekončí. Stávající klienti ČSOB Leasingu navíc mají možnost si elektromobil zdarma půjčit a vyzkoušet si na vlastní kůži jeho klady i zápory. 

Banka rovněž umožňuje pojmout splátky flexibilně, tudíž si klient volí výši splátek sám dle svých aktuálních potřeb, aniž by byl povinován hradit bance za tuto službu poplatky. Reprezentativní příklad splátek může vypadat následovně: 

Zelená Autopůjčka ve výši 600 000 Kč, se splatností 60 měsíců, pevná úroková sazba 2,99 % p. a., RPSN 10,3 %, měsíční splátka úvěru 15 778,55 Kč, měsíční náklady na pojištění (hav. i pov.) 1 912 Kč/měsíc, celkem k úhradě včetně pojištění 761 433 Kč.

Jaké jsou alternativy úvěru na hybridní auto?

Alternativou úvěru na EV může být finanční rezerva, s jejíž pomocí bude financování elektromobilu rychlejší a levnější. Jak a kde takovou rezervu získat? Nebude od věci popřemýšlet např. o investicích do firem vyrábějící elektromobily, k nimž se váže otázka, jak koupit akcie.

Bezpečnou volbou jsou ověření brokeři, kteří mají platnou licenci u ČNB. U takových je možné koupit akcie mimo jiné společnosti Tesla, jejíž zakladatelem a ředitelem je vizionář Elon Musk, který je průkopníkem světového přechodu na udržitelnou energii prostřednictvím vývoje EV. V letošním roce se tržní kapitalizace Tesly vyšplhala na jeden bilion amerických dolarů. Počátkem listopadu 2021 se cena akcií firmy Tesla pohybovala kolem 1 200 USD za kus. Že se jedná o zajímavou investici, dokazují i četní obchodní partneři společnosti Tesla. Ta navázala spolupráci se světoznámým výrobcem baterií Panasonic, a také s mezinárodní autopůjčovnou Hertz, která s Teslou uzavřela objednávku na 100 tisíc elektromobilů do své flotily.

zdroj: placená inzerce

Napsat komentář