Úředníci ve Valašském Meziříčí budou jezdit v elektromobilu Hyundai

Zcela nový vůz Hyundai Ioniq Electric má k dispozici město Valašské Meziříčí. Elektromobil zaměstnanci městského úřadu přijali od zástupců automobilky Hyundai.

Starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek (vlevo) přebírá elektromobil Ioniq od zástupce společnosti Hyundai.
foto: Hyundai

TISKOVÁ ZPRÁVA

Čistě elektrický vůz má sloužit pro běžné služební cesty úředníků po městě. Díky svému dojezdu až 280 kilometrů (NEDC) však bez problémů zvládne i delší cesty za hranice kraje.

„Máme zájem přispívat ke kvalitě životního prostředí ve městě, zvláště pak k vyšší čistotě ovzduší, která je pro nás prioritou. Moderní elektromobil je jednou z možností a věřím, že se nám podaří do budoucna přesvědčit i další uživatele, kteří s elektromobilitou dosud nemají zkušenosti. Více než zajímavé jsou také nízké provozní náklady tohoto vozu,“ vysvětlil starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek s tím, že výběr vozu Hyundai Ioniq proběhl ve výběrovém řízení.

„Vzhledem k tomu, že Hyundai je jedním z lídrů v oblasti technologií pro výrobu elektromobilů, věřím, že s vozidlem budeme spokojeni,“ dodal starosta.

Automobilka Hyundai navíc poskytuje na všechny své vozy pětiletou záruku a v případě elektromobilu i osmiletou záruku na akumulátory. Vůz Ioniq je možné dobíjet jak proudem z rychlonabíjecí stanice, tak i ze standardní sítě.

„Všechny tři varianty vozů Ioniq si na českém trhu postupně získávají své příznivce. Jsme rádi, že se zástupci městských a regionálních samospráv v České republice přidávají k celosvětovému trendu využívání vozů s alternativními a úspornými pohony, což je oblast, ve které je Hyundai na absolutní špičce,“ doplnil Miloš Adámek, mluvčí společnosti Hyundai Motor Czech.

tisková zpráva

7 Comments on “Úředníci ve Valašském Meziříčí budou jezdit v elektromobilu Hyundai”

 1. Já byl na několika předváděčkách s EV, kde jsme
  Já byl na několika předváděčkách s EV, kde jsme starostům ukazovali jaké je to mít EV a přesvědčovali je, že je to dobré si takové auto pořídit, zvlášť když jim stát na to z větší části přispěje.
  Když už se podařilo takového starostu přesvědčit a ten musel přesvědčit i radu aby takové EV koupili, tak se tu na něj snese hrozná sprška urážek, že o elektromobilitě nic neví a pod.!

  Samozřejmě že nic neví, ale pořízením EV se naučí a zkušenosti získá stejně jako většina z nás co jezdí s EV.
  „Učený z nebe nespadne“.

  Myslím, že můžeme být rádi za každé nové EV na našich silnicích.
  Třeba jejich zkušenosti s EV, pomůžou rozšířit EV i u ostatních starostů a měst.

  Jediné k čemu bych se přikláněl, je aby zřizovali v každém městě veřejný Wallbox. Jestli a za kolik ho zpoplatní nechám na nich.

  Konktrétně zde ve Valmezu svůj Wallbox mají, ale neveřejný!

 2. Byl bych rád, kdyby zástupci městských a regionálních
  Byl bych rád, kdyby zástupci městských a regionálních samospráv v České republice přispěli k celosvětovému trendu využívání vozů s alternativními a úspornými pohony tím, že by dali k dispozici jednu volnou elektrickou zásuvku v každé obci.
  Vyšlo by to na málo peněz a vyřešilo by to elektrickou slepotu.

  1. Ano, pořád to tu někde píšu. Každá obec má již k
   Ano, pořád to tu někde píšu. Každá obec má již k dispozici zásuvku pro veřejné účely (poutě, trhy, hasičárny, …). Stačí to dát k dispozici jakýmkoli způsobem (platba za parkovné nebo jiné služby). A je vyřešeno alespoň na nějakou dobu a pojďme řešit dále … Po nějaké době vyhodnotíme a přizpůsobíme podmínky. A najednou to nebude o dojezdu a o jiných výmluvách. Volební program jak „Fík“!

  1. Tak to řekněte. Nebo ve ValMezu platí ono známé „mlč,
   Tak to řekněte. Nebo ve ValMezu platí ono známé „mlč, máme demokracii“? 😉 Navíc pokud to neřeknete teď, tak ani v budoucnu nebudete moci tvrdit: „Já jsem to říkal!“

   Mimochodem, když jste místní – už se ví, kde bude ten městský Ioniq nabíjet? U Inchanetu na Palackého? Nebo město zřídí nějakou (veřejně přístupnou) zásuvku? Jestli bude moci zasunout i někdo jiný než pan starosta. ;-D

   Starosta Stržínek: „…věřím, že se nám podaří do budoucna přesvědčit i další uživatele, kteří s elektromobilitou dosud nemají zkušenosti.“
   On ve ValMezu ještě někdo nemá zkušenosti s elektromobilitou?!?!?
   To zní skoro jako kdyby byl ValMez pro elektromobilitu „pole neorané“ a jako kdyby pan starosta neměl ani tušení o tom, že má coby kamínkem dohodil nestora české elektromobility F.Kubiše.

   1. Po zkušenostech s přepisy novinářských rozhovorů si sice
    Po zkušenostech s přepisy novinářských rozhovorů si sice nejsem jistý, zda to tak pan starosta Stržínek řekl, ale pokud ano, tak by si měl dát preventivně jednu přes držku. A zamyslet se nad tím, jak zná své město, jež je nejen v rámci Moravy průkopníkem a elektromobilní Mekkou. Ano, pan Kubiš bydlí v Rožnově, ale ve Valmezu léta podniká a Robe se dá docela špatně přehlédnout. Namátkou první Nissan Leaf v ČR, jedna z úplně prvních Tesla Model S v ČR, jedna z prvních soukromých rychlonabíječek v ČR, navíc dlouho rychlonabíjení zcela zdarma a i dnes přijatelná cena. To jen tak na okraj, kdyby pan starosta nevěděl, jak se občané postarali sami o sebe, zatímco podmínky pro čistou mobilitu ve městě by měl dělat právě on a jeho lidi.

Napsat komentář