Uber nově jezdí na Letišti Václava Havla Praha

Společnost Uber, která zvítězila v loňském koncesním řízení, zahájila oficiální provoz na Letišti Václava Havla Praha. Pasažéři si tak mohou objednávat jízdu přímo z příletové haly pražského letiště, a to prostřednictvím speciálního produktu, který je snadno dostupný v Uber aplikaci a na kioscích v příletových halách obou terminálů.

Jedním z hlavních požadavků Letiště Praha na vítěze tenderu bylo poskytnout cestujícím pevně stanovenou cenu jízdy předem. Právě to je přitom princip, na kterém Uber platforma v České republice dlouhodobě funguje a díky kterému je mezi českými uživateli nejoblíbenější službou svého druhu.

Dokazuje to i dřívější průzkum samotného pražského letiště, ze kterého vyplývá, že kombinace předem dané ceny, rychlého objednání a vysoké kvality řidičů u Čechů při výběru přepravní možnosti jednoznačně vítězí. Uber garantuje dopravní obslužnost v režimu 24 hodin denně a vozový park ve stáří maximálně do pěti let z vozů převážně vyšší střední třídy.

SOUVISEJÍCÍ: Uber se zavázal k nulovým emisím, den bez auta ušetří až 9 kg emisí

„Jsme rádi, že antimonopolní úřad potvrdil, že Letiště Praha postupovalo správně a dle zákona. V koncesním řízení jsme kladli důraz hlavně na požadavky cestujících, kteří především chtějí znát cenu za jízdu předem. Letiště si bude neustále kontrolovat nejen kvalitu služby, ale i dodržování cenové regulace. Všechny jízdy, i ty, které budou mimo Prahu, musí být v souladu s nařízením magistrátu o maximálních cenách,“ komentuje Jakub Puchalský, člen představenstva Letiště Praha.

Efektivní odbavení

Společnost vytvořila v rámci partnerství s pražským letištěm speciální produkt na míru poptávané službě. Každý zákazník, který využije služby Uber Airport, uvidí okamžitě po potvrzení objednávky přímo v aplikaci informaci o SPZ, modelu i barvě vozu, který jej z letiště odveze.

Cestující, kteří nemají aplikaci Uber, budou mít možnost objednat si jízdu fyzicky v příletových halách na speciálních kioscích, které jsou v rámci Uberu zatím jediné svého druhu na světě.

Uber
Objednání služby je jednoduché a rychlé. foto: Uber

Bude možné také spárování jízdy s konkrétním vozem skrze PIN kód, který pasažér získá při objednávce, a s nímž bude nasměrován k prvnímu vozu ve frontě aut připravených před terminálem. Společnost tuto technologii zatím testovala na třech dalších letištích po celém světě (ve Varšavě, Dubaji a Melbourne), kde ji jak cestující, tak i řidiči uvítali.

Na začátek 100 elektromobilů

Uber se v rámci partnerství s Letištěm Praha zavázal ke vzrůstajícímu podílu elektromobilů letištní flotily. Společnost věnovala několik měsíců tomu, aby pomohla svým partnerům získat výhodné nabídky na elektromobily, kterých bude od začátku spolupráce s pražským letištěm v provozu přibližně sto.

Zároveň garantuje pasažérům reprezentativní vystupování řidičů, vozový park složený z automobilů se stářím maximálně do pěti let a samozřejmě také požadovanou kvalitu služeb i bezpečnost provozu. Podle posledních údajů Letiště Praha využívá taxislužbu na cestu z letiště více než pětina cestujících.

„Jsme nadšení, že můžeme naši spolupráci s pražským letištěm oficiálně zahájit a přinést cestujícím špičkovou službu pod značkou, kterou dobře znají a důvěřují jí. V uplynulých měsících jsme na produktu intenzivně pracovali a věříme, že naplníme očekávání cestujících, kteří se na tuto službu již velmi těšili, a zároveň poskytneme zahraničním návštěvníkům hned po příletu do České republiky co nejkvalitnější a nejefektivnější možnost dopravy z letiště, říká ke spolupráci Štěpán Šindelář, provozní manažer Uberu pro Českou republiku.

Uber
Uber bude postupně přidávat do své letištní flotily elektromobily. foto: Uber

Bezpečnost na prvním místě  

Společnost partnerstvím s pražským letištěm významně posiluje své postavení mezi klasickými taxi službami a dokazuje, že spolupráce s partnerskými řidiči je zárukou vysoce kvalitní a bezpečné služby. Právě bezpečí je přitom hlavní prioritou, kterou si Uber již od svého založení klade, a to jak směrem k cestujícím, tak k samotným řidičům.

Všechny jízdy budou zajišťovat licencovaní taxi partneři, kteří musí pro přijetí na platformu Uber splňovat řadu požadavků. Kromě toho Uber neustále pracuje na zvyšování bezpečnostních standardů a poskytuje tak cestujícím množství nástrojů, které jim zajišťují maximální komfort i bezpečnost.

Mezi takové prvky patří např. nouzové tlačítko, automatické sledování každé jízdy pomocí GPS technologie nebo také možnost nastavit si tzv. důvěryhodné kontakty, se kterými následně může být sdílen průběh každé cesty.

Před nedávnem společnost zavedla také novinku s názvem Bezpečnostní kontrola, která uživatele na dostupné funkce upozorní a umožní jim je ihned aktivovat přímo v prostředí aplikace.

zdroj: tisková zpráva

2 Comments on “Uber nově jezdí na Letišti Václava Havla Praha”

Napsat komentář