Toyota zajistí pro Olympiádu v Paříži tisíce elektrických aut

Toyota už dodala první vozidla na podporu olympijských a paralympijských her v Paříži 2024. Hry chce proměnit v přehlídku inovativní a udržitelné mobility.

Každá z technologií zastoupených v rámci jednotlivých vozidel bude rozpoznatelná podle vlastní barvy. Doprava na hrách bude zcela ekologická a využívat ji budou sportovci, personál, dobrovolníci i diváci.

Toyota v roli celosvětového partnera pro mobilitu Mezinárodního olympijského výboru (IOC) a Mezinárodního paralympijského výboru (IPC) poskytne flotilu čítající více než 2650 elektrifikovaných osobních automobilů a 700 elektrických prostředků mobility, kam patří i 250 APM (Accessible People Mover) speciálně upravených pro tyto hry a vyrobených v Evropě.

SOUVISEJÍCÍ: Olympioniky v Tokiu svezou futuristická vozítka od Toyoty

Během olympijských a paralympijských her Paříž 2024 budou elektrifikovaná vozidla a další vozítka rozpoznatelná podle speciální vizuální identity. Jedinečný design zdůrazňuje multi-technologickou strategii značky Toyota k uhlíkové neutralitě, přičemž každá z technologií zastoupených v Paříži bude snadno rozpoznatelná podle zvláštní barvy.

„Pro vozidla poháněná vodíkovými palivovými články jsme zvolili modrou barvu. Modrá je barvou vody, která představuje jediné emise vycházející z výfuků těchto vozidel. Dále zelenou pro bateriové elektromobily, zelená je barvou přírody, čímž poukazujeme na nulové výfukové emise bateriových elektromobilů. Pro hybridy a plug-in hybridy jsme vybrali purpurovou, jako třetí barvu sportovišť na hrách Paříž 2024,“ řekl Jaime Noriega, technický manažer divize stylistického ztvárnění společnosti Toyota Motor Europe.

Stoprocentně elektrifikovaná flotila

Odhodlání Toyoty budovat lepší svět je velkou měrou postaveno na trvalé udržitelnosti, o čemž svědčí vlastní strategický program Toyota Environmental Challenge 2050. V roce 2050 chce společnost dosáhnout uhlíkové neutrality na celosvětové úrovni, v Evropě pak dokonce do roku 2040.

„Flotila vozů Toyota poskytnutých pro potřeby olympijských a paralympijských her je postavena na našem multi-technologickém přístupu ke snižování uhlíkových emisí. Toyota na hry v Paříži přiváží stoprocentně elektrifikovanou flotilu osobních vozidel v souladu s naším odhodláním snižovat uhlíkové emise,“ řekl Jošihiro Nakata, prezident a CEO společnosti Toyota Motor Europe.

Sdílení automobilů KINTO

Spolupráce v rámci her v Paříž 2024 kromě oficiální flotily automobilů zahrnuje i služby sdílení automobilů Toyota KINTO, které pracovníci organizačního výboru využívají již od září 2023. Tato flexibilní služba mobility pokrývá veškeré dopravní potřeby uvedených pracovníků během přípravné fáze, zejména při cestování do vzdálenějších míst konání her s horší dostupností prostřednictvím veřejné dopravy.

Flotila sdílených vozů KINTO Share je ukázkou inkluzivního přístupu a dostupnosti. Dokladem efektivity a přidané hodnoty služby KINTO Share, poskytované organizačnímu výboru her, je mj. vysoká míra využití a pochvalná zpětná vazba pracovníků her Paříž 2024.

Toyota dále handicapovaným pracovníkům her dodala první dopravní prostředky C+Walk S na podporu snadné mobility v rámci budovy Pulse. Jde o první várku ze 700 kusů, které Toyota poskytne sportovcům, zaměstnancům i divákům.

„Cílem je snížit emise skleníkových plynů v rámci celých her Paříž 2024. Nedílnou součástí naší podpory cílů trvalé udržitelnosti je zajišťování služby sdílení automobilů Toyota KINTO pro naše pracovníky. To znamená ekologičtější a bezpečnější přepravu pracovníků zajišťujících přípravu her, přičemž během olympijských a paralympijských her Paříž 2024 tím nastolíme nový vysoký standard špičkové mobility,“ říká Tony Estanguet, prezident her Paříž 2024.

zdroj: tisková zpráva

4 Comments on “Toyota zajistí pro Olympiádu v Paříži tisíce elektrických aut”

  1. Další greenwashing propaganda od 3. nejhorší antiklimatické firmy v USA (možná na světě hned po Exxonu a Chevronu.

    Exxon, Chevron, & Toyota Are The Largest Anti-Climate Lobbyists, Says InfluenceMap
    https://cleantechnica.com/2021/11/04/exxon-chevron-toyota-are-the-largest-anti-climate-lobbyists-says-influencemap/

    “Toyota Motor has campaigned against proposed regulations globally to phase out internal combustion engines in favor of electric vehicles in 2020-21 and ranks 3rd on InfluenceMap’s list of global companies most negatively influencing Paris-aligned climate policy. It is joined by BMW (18th), Daimler (24th) and Hyundai (25th) from the automotive sector, which as a group is highly negative on stringent climate regulation on the automotive sector.”

Napsat komentář