Toyota vyvine pro důlní provozy robotické auto bez řidiče

Japonské společnosti Komatsu a Toyota Motor budou spolupracovat při vývoji autonomního lehkého užitkového vozidla. Vozy vyvinuté Toyotou vybavené systémem autonomní přepravy od Komatsu budou využívané v lomech, kde již běžně jezdí velká nákladní auta bez řidiče. Koncept nového vozu nyní prochází interními testy u obou firem a testování u prvního zákazníka by mělo začít v příštím roce.

Autonomní vozidla umožňují snížit počet lidí a zvýšit bezpečnost v lomech. Těžařským firmám pomohou vyřešit nedostatek pracovníků. Mohou také poskytnout dodatečná bezpečnostní opatření v důlních zařízeních, kde je provozováno více vozidel, a hrozila by nehoda kvůli lidskému pochybení.

Od uvedení první komerční aplikace pro provoz autonomních vozidel AHS v roce 2008 dosáhlo Komatsu přesvědčivých výsledků v různých důlních prostředích a získalo si reputaci díky bezpečnosti a produktivitě. 

Nová iniciativa má umožnit co nejefektivnější provoz velkých nákladních aut bez řidiče a lehkých vozidel využívaných pro údržbu nebo přepravu osob v jednom systému, který bude automaticky vyhodnocovat jejich jízdu a zabraňovat kolizím.

Komatsu v rámci spolupráce s automobilkou Toyota vyvine novou verzi systému autonomní správy určenou speciálně pro lehká vozidla a Toyota dodá vozidlo schopné jezdit v důlních podmínkách bez řidiče.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář