Toyota v listopadu představí RAV4 ve verzi plug-in hybrid

Toyota jakožto pionýr hybridních pohonů má k elektromobilitě vskutku komplikovaný vztah. Aktuálně ohlásila plug-in hybridní verzi oblíbeného SUV RAV4.

Toyota stále nemá na americkém ani evropském trhu čistý elektromobil a místo nich sází na vodík – aktuálně představila druhou generaci vodíkového auta Mirai – a hybridy. Plug-in hybrid má zatím jediný, a to Prius Plug-in Hybrid.
foto: Toyota

Toyota na to jde tak nějak opačně. Připomeňme si, že už v květnu 2012 automobilky Toyota a Tesla představily elektromobil RAV4 EV. Do roku 2014 se ale vyrobilo pouze 2500 kusů. Pak výroba skončila.

Teď Toyota ohlásila, že na autosalonu v Los Angeles 20. listopadu 2019 představí novou verzi RAV4 PHEV, která se stane nejvýkonnější verzí oblíbeného SUV/crossoveru.

Dosud nejvýkonnější je přitom hybridní verze Toyota RAV4 Hybrid s max. výkonem 163 kW. Nová plug-in hybridní verze půjde na trh už v letech 2020/2021.

16 Comments on “Toyota v listopadu představí RAV4 ve verzi plug-in hybrid”

        1. Díky. A jak je to s výškou težistě, není tam větší
         Díky. A jak je to s výškou težistě, není tam větší kymácivost?

        2. Nemyslim. Z osobni zkusenosti vim, ze PHEV zvlada zatacky
         Nemyslim. Z osobni zkusenosti vim, ze PHEV zvlada zatacky mnohem lepe nez klasicky hybrid (i kdyz uznavam, ze porovnavam jine generace)

Napsat komentář