Toyota nabízí elektrickou dodávku se zárukou 15 let nebo 1 milion kilometrů

Toyota PROACE Electric je nová, plně elektrická dodávka, kterou automobilka aktuálně uvádí na vybrané evropské trhy.

Max. rychlost elektrododávky se 100kW/260Nm pohonem přední nápravy je omezena 130 km/h, zrychlení 0-100 km/h zvládne během 13,1 sekundy.
foto: Toyota

Elektromobil Toyota PROACE Electric je možné objednávat už dnes s dodáním prvních kusů v říjnu 2020. Je důležité upozornit, že de-facto se jedná pouze o přeznačné dodávky Peugeot e-Expert/Opel Vivaro-e/Citroën ë-Jumpy, které skupina PSA Group ohlásila už dříve.

Elektrická dodávka Toyota PROACE Electric je postavena na podvozku EMP2 a je nabízena ve dvou kapacitních variantách s 50 kWh a 75 kWh baterií. Dojezdy jsou pak 230 km nebo 330 km WLTP.

Toyota PROACE Electric

Toyota PROACE Electric
foto: Toyota

Toyota PROACE Electric

Toyota PROACE Electric
foto: Toyota

V roce 2021 půjde elektrická dodávka Toyota PROACE Electric na trh také v devítimístné osobní verzi a jako taxi konverze.

Toyota PROACE Electric

Toyota PROACE Electric
foto: Toyota

Dnes jsou k dispozici tři délky a mnoho různých variant karoserie. Náklad může vážit až 1275 kg při objemu až 6,6 m3. Hmotnost vozu je 2800 kg až 3100 kg a dokáže utáhnout až 1000 kg.

Toyota PROACE Electric

Toyota PROACE Electric
foto: Toyota

Toyota PROACE

Toyota PROACE Electric
foto: Toyota

Palubní nabíječka může být jednofázová 7,4 kW nebo třífázová 11 kW. Stejnosměrné rychlonabíjení zvládne auto výkonem až 100 kW. Co je ale zdaleka nejzajímavější je záruka baterie: 15 let nebo 1 milion kilometrů.

tisková zpráva

12 Comments on “Toyota nabízí elektrickou dodávku se zárukou 15 let nebo 1 milion kilometrů”

    1. V článku píšou že to je jen přeznačená dodávka od
      V článku píšou že to je jen přeznačená dodávka od PSA, podle všeho se to vyrábí i na stejné lince. Toyota dává desetileté záruky i na hybridní baterky, takže asi jen marketingový tah. Pro těch pád nadšenců co elektrikou ujedou takový kvantum Km tu baterku klidně vymění, budou mít zadarmo aspoň data od zákazníků s velkým nájezdem.

  1. Nekde jsem cetl, ze Ford planuje na trh dodavku, ktera ujede
    Nekde jsem cetl, ze Ford planuje na trh dodavku, ktera ujede 50km na elektrinu a pak ma v zasobe motor, ktery dobiji baterii a s jehoz pomoci ujede dalsich 500km a spotrehuje na to 50l benzinu. Takze 10l/100km, no tak to uz mi fakt hlava nebere …

Napsat komentář