Toyota a Lexus na mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu

Toyota Prius+

Na se představí hned několik nových modelů značky a . Návštěvníci zde uvidí ve světové premiéře nový Toyota Avensis a novou rodinu vozů . V evropské premiéře se představí nový Hilux v modelovém provedení 2012. Návštěvníci zde také poprvé spatří třídveřovou variantu nedávno uvedeného modelu .

Prius+ je hybridní rodinné kombi a zároveň první Prius na trhu vybavený lithium-iontovými bateriemi.
foto: Toyota

Nový Avensis charakterizuje především nový, rafinovanější design exteriéru. Nově pojaté zpracování čelních partií zhmotňuje nový designérský směr automobilky Toyota, který uvidíme i na budoucích modelech této značky.

S ohledem na další zlepšení vnímané kvality v interiéru, pohonné soustavy a jízdní dynamiky lze prohlásit, že nový Avensis přináší historicky nejdůkladnější facelift v rámci všech dosavadních modelů značky Toyota.

Pokračuje i úspěšný příběh modelu , kterého se dosud prodalo více než 2,3 milionu kusů. Tento plně hybridní model, který právě prošel modernizací, doplňuje i sériová verze modelu a sedmimístný vůz , čímž vznikla první samostatná modelová řada vozů s plnohodnotným hybridním pohonem.

Při vývoji všech modelů z této produktové řady byly brány v potaz specifické potřeby různých typů zákazníků ze stále širší klientely. Díky emisím CO₂ na úrovni pouhých 49 g/km* je Prius Plug-in Hybrid technicky nejpokrokovějším modelem Prius v historii. Prius+, produkující emise CO₂ nižší než 100 g/km, je vůbec prvním vozem, který zákazníkům v Evropě nabídne všestrannost sedmi míst v kombinaci s plně hybridním pohonem.

Zásadní modernizací vnějšího designu prošel Hilux v modelovém provedení 2012, nejoblíbenější zástupce kategorie pick-upů na evropských trzích. Interiér charakterizuje vyšší úroveň vnímané kvality a pohodlí na úrovni osobních vozů, zejména s ohledem na stále častější využití podobných vozů při volnočasových aktivitách.

Veřejnosti se dále poprvé představí třídveřová varianta nového modelu . Pro nový Yaris je charakteristická vysoká protihodnota za investované peníze a předpoklad špičkové zůstatkové hodnoty ojetého vozu v rámci celé třídy.

K tomu napomáhá dynamičtější design exteriéru, efektivní využití obestavěného prostoru, skokové zlepšení úrovně vnímané kvality a průlomová nabídka cenově dostupných prvků multimediální výbavy.

Lexus na frankfurtském autosalonu představí novou plně hybridní variantu prémiového sportovního sedanu GS 450h. Zcela nový plně hybridní GS vybavený pohonem druhé generace nabídne ještě lepší jízdní výkony i ekologické parametry.

Proběhne také evropská premiéra nového modelu GS 350. Nový GS 350 již v polovině srpna absolvoval světovou premiéru na soutěži elegance Concours d’Elégance v kalifornském Pebble Beach a nyní se představí v evropské premiéře na letošním autosalonu ve Frankfurtu.

Smělá a dynamická modelová řada GS zaujme novým designem karoserie i interiéru, který odráží poslední vývoj filozofie designu L-finesse značky Lexus. Zcela nově se představí i několik pokrokových technologií přispívajících k ještě vyššímu požitku z jízdy a bezpečnosti cestujících.

Lexus navazuje na úspěšné uvedení nového modelu , který se nyní bude nabízet i ve verzi F-Sport. Zaujme agresivnějším pojetím designu a míří především na ty zákazníky, kteří kladou důraz na vyšší dynamiku a spojení s vozem.

Stánek Lexus je umístěn v hale č. 8. Během dnů pro novináře budou na stánku tyto modely: GS 450h, GS 350, CT 200h F-Sport, 2 x CT 200h , IS 250 F-Sport, IS 250C, LS 600h L, RX 450h.

tisková zpráva

Napsat komentář