Továrnu Ford na dieselové motory pohání větrné elektrárny

Továrna Ford v Dagenhamu v Británii vyrábí dieselové motory. Od srpna 2011 je tato elektrárna ze 100 % zásobována elektřinou z větrných elektráren. Aktuálně byla totiž vztyčena již třetí turbína.

Větrné elektrárny jsou dnes v Británii podobně populární jako v Německu. Obrovským přínosem mají být zejména ty umístěné v pobřežních vodách.
foto: Ford/Ecotricity

Až dosud běžely u továrny celkem dvě větrné turbíny s roční produkcí 5,92 MWh ročně. Taková energie by stačila na zásobování elektřinou 1794 domácností. Díky přidání třetí turbíny se roční výroba zvýší až k 11,4 MWh ročně. Ušetří se tak i emise 5000 tun oxidu uhličitého a dalších emisí ročně.

Pro Ford tohle ale není jediný výrobní závod poháněný větrnou, resp. obnovitelnou energií. Dvě větrné turbíny provozuje také u své továrny v Belgii v Genku. Obnovitelnými zdroji pohání také svá další centra v Německu a Británii.

Od roku 2000 snížila automobilka Ford globálně spotřebu energie o 30 %. Novou turbínu o výkonu 2,3 MW dodala společnost Ecotricity. Průměr rotoru je 82 m a výška 79 metrů.

tisková zpráva

One Comment on “Továrnu Ford na dieselové motory pohání větrné elektrárny”

Napsat komentář