Tesla už v Evropě dodala milion elektromobilů

Společnost Tesla právě dodala do Evropy svůj miliontý vůz. Tento milník podtrhuje silné vazby, které si společnost Tesla postupem času vybudovala s evropskými spotřebiteli.

Na základě průměrných emisí za celou dobu životnosti uspoří dnešní vozy Tesla na silnicích přibližně 50 milionů tun CO2e. U každého vozu to odpovídá emisím, které pro jednu osobu vyprodukuje 50 zpátečních letů na trase Barcela – Los Angeles. 

Od omezených dodávek vozů Roadster v roce 2009 po stovky vozů dodaných každý den v roce 2023 je exponenciální růst společnosti Tesla výsledkem jejího silného zaměření na zpřístupnění svých vozidel více zákazníkům díky cenové dostupnosti a přístupnosti nabíjení. 

Hlavní plán společnosti Tesla, průměrná prodejní cena snížená o polovinu 

Tesla postupně přešla od prodeje sportovního elektromobilu, jehož cenovka výrazně přesahovala 100 000 eur, k přístupnějším a rodinným elektrickým vozidlům, která uspokojí potřeby velké části kupujících nových vozidel v Evropě.  

Od roku 2018, kdy dodávala pouze elektromobily Tesla Model S a Tesla Model X, do roku 2023 a kompletní nabídky vozů „S3XY“ (+ Tesla Model 3, Tesla Model Y) klesla průměrná prodejní cena v Evropě o více než 50 %

Přestože většina těchto snížení nákladů je výsledkem úspor z rozsahu, pokračuje Tesla ve zpřístupňování naší nabídky prostřednictvím originálního inženýrství a inovativních výrobních postupů. Jen v  letošním roce se stal elektromobil Tesla Model Y, nejprodávanější evropský vůz, cenově dostupnějším bez kompromisů v oblasti kvality, bezpečnosti, účinnosti a výkonu. 

Síť nabíjecích stanic Supercharger: větší, rychlejší a spolehlivá 

Ve spojení s lepší cenovou dostupností společnost Tesla výrazně rozšířila svou síť nabíjecích stanic Supercharger po celé Evropě. Tento růst sehrál klíčovou roli při dosažení 1 milionu dodávek, protože majitelům vozů Tesla poskytuje pohodlná a efektivní řešení pro nabíjení. 

Tesla nyní v regionu provozuje více než 1 000 stanic a 13 000 jednotlivých nabíjecích stanic Tesla Supercharger s 99,95% provozuschopností. Na 12 hlavních evropských trzích je více než 85 % dálnic a hlavních silničních bodů do 60 minut od nabíjecí stanice Supercharger. A růst se nezpomaluje ani v roce 2023.

Kromě sítě Supercharger, pohodlných řešení pro domácí nabíjení, včetně nástěnné nabíječky Tesla Wall Connector, a rychlého rozšiřování veřejných a soukromých nabíjecích sítí mají nyní evropští spotřebitelé přístup ke všudypřítomné nabíjecí infrastruktuře umožňující pohodlné každodenní nabíjení i na cestách. 

zdroj: Tesla

3 Comments on “Tesla už v Evropě dodala milion elektromobilů”

Napsat komentář