Tesla Semi: výroba se po letech odkladů konečně rozjela

Elon Musk na svém Twitteru potvrdil, že Tesla konečně po několika letech odkladů rozjela výrobu elektrického tahače Tesla Semi.

Prvním zákazníkem, který už 1. prosince obdrží elektrické tahače Tesla Semi, bude Pepsi. Ten si hned mezi prvními po oznámení Tesla Semi koncem roku 2017 objednal 100 kusů. Původně měl jít Tesla Semi na trh už v roce 2019, ale COVID a vývojové průtahy způsobily tříleté zpoždění.

Elon Musk znovu poznamenal, že elektrický tahač Tesla Semi nabídne dojezd 805 km na jedno nabití. Není ale jasné, s jakou hmotností nákladu se v tomto případě počítá. Tahače Tesla Semi se vyrábějí v přidružené továrně u Gigafactory Nevada (Gigatovárna 1).

Po nedávných odkladech se očekávalo, že první Tesla Semi půjdou na trh až v roce 2023. Elon Musk ale překvapil. Nejspíš za tím bude i tlak mnoha významných firem, které si tahač objednaly, a které teď mohou sáhnout po konkurečním řešení – jako aktuálně Amazon, který zvolil Volvo.

zdroj: Electrek.co

157 komentářů u “Tesla Semi: výroba se po letech odkladů konečně rozjela”

 1. Koukám, že po dobu mé nepřítomnosti se nic zvláštního nestalo. Akorát na trollích farmách má momentálně před očerňováním elektromobility přednost očerňování nepřítele. Začíná se ale blískat na lepší časy, i trollové v brzku zřejmě vymění klávesnice za jinou výzbroj ze 60.let a splní svůj poslední úkol. Slovy klasika: A tak je to správné, tak to má být…

  1. Zrovna teď a tady je dost nejisté kdo je kdo. Očerňovaný nepřítel jsou Ukrajinci, Rusové, nebo E. Musk?? A ti trollové jsou ti, kteří Elona chválí za ukončení (teď už víme že jen přerušení) bezplatných satelitních služeb?? A nebo snad ti kdo mu sprostými slovy upírají právo dělat svůj byznys pro zisk, jako všichni ostatní??…. Zkrátka: Neřekl bych, že se po dobu tvé nepřítomnosti zrovna nic nestalo 😉

        1. ja videl video z belgorodu a tam plapolal nadherny ohynek. meli to tam moc romanticke. pry vystrelili raketu smer UA a ona se spletla a zasahla municak pobliz. takovy hezky ruzzky folklor.

        2. rusaci chytaj mobiky i v moskve na ulicich. dobre jim tak, fasounum. preju jim prijemny pobyt v mrazech v zakopech, s rusackym velenim a podporou, to bude sok pro moskaly 🙂 takovy burjat, ten je ze zemljanky zvykly, ale moskal z panelaku, ten bude putku milovat 🙂 na jare je ukrajinci vyhrabou ledovy ze snehu a bude po valce

        1. Ale vždyť přece Muskovi argumenty jsou zcela průzračný. ..Zatím co ryze zbrojařské firmy se svým protimírovým lobingem na válce bohatnou (asi aby mohli ve svých ďáblu milých činnostech pokračovat se zvýšenou intenzitou),….firma zaměřená mírově a vědecko/technicky pokrokově by měla sponzorovat údržbu hřiště těch prvních a snad v důsledku omezit i své pozitivní aktivity ❓

       1. Jaderne zbrane odevzdala Ukrajina a zadnou kapitulaci nepodepisovali. ruzzko se melo uplne stejne vzdat ZHN. Mohli dostat stejnou smlouvu jako UA. Pri rozpadu cccp stacilo trochu vic vule a svet by nemusel ted resit ruzzkou agresi. Tentokrat to dopadne lepe, putin v Haagu a ruzzko odevzda vychodni kolonie.

        1. To jsou kdyby… Ono se mohlo stát spousta věcí a nemuseli jsme řešit Rusko/Ukrajinskou válku…

        2. Tak prý SpaceX konečně vyřeší ukrajinské neplacení Starlinku. Je pět minut po dvanácté, protože třeba já jsem už posílal dvě stížnosti, protože to někdy klesá až na třeba 6Mbit. A z to teda platit nebudu.
         A opravdu je mi u pr***e, že se v Uzhorodu chtějí zadáčo koukat na Netflix.

        3. Z Ukrajiny nedávno přišly zprávy o rozsáhlých výpadcích Starlinku náhle postihly celou frontovou linii……. tvl i tesláček si vonehdá už taky povzdechnul že i starnet je rychlejší jak starlink 😉

        4. Ve městě žilo deset tisíc obyvatel, kteří z daní platili za služby a město vzkvétalo. Protože bylo krásné a bezpečné, nastěhovalo se tam pět tisíc přizpůsobových nečerných neplatičů daní, kteří začali využívat na maximum vše, co bylo zdánlivě zadarmo.
         Město začalo kolabovat. Zatímco neplatiči vyřvávali, že to za ně má zaplatit někdo jiný, protože jsou přece potřební chudáci, platiči začali řešit, kam se odstěhovat.

         Takže i já přemýšlím, že přejdu na Konnect MAX.

        5. @tupec42.Chudak putin veril vasemu odbornemu posudku ze na Ukrajine Starlink nemuze fungovat. A takhle dopadnul.

        6. Na Ukrajině také Starlink nefunguje. Vše se stahovalo do vzdálené polské pozemní stanice, a protože přibyly tisíce terminálů, a protože to je CSMA/CA komunikace, spojení ve východní Evropě padlo na hubu. Což je nevyhnutelný výsledek překročení bodu přijatelného počtu kolizí. Pak už naskakují retransmise geometrickou řadou a s tím padá geometrickou řadou rychlost spojení.

        7. Kdyz rychlost spojeni pada geometrickou rychlosti, tak vy zarite exponecialni hlouposti. A s tim „nefunkcnim“ spojenim dokazali Ukrajinci zlikvidovat dalkove hodne techniky a hromadu masa. To by s funkcnim spojenim bylo ruzzko asi uz minulost.

        8. Musk je propagator elektromobility a nejbohatsi clovek planety, vsechna cest. Ale ti sami lide kteri ho vynesli do oblak ho muzou za bratrickovani s ruzzkymi vrahy take uvrhnout do zapomenuti. Existuji meze, ktere jsou cennejsi nez nejake auto, to by si mel uvedomit. Za par tun niklu a kobaltu od ruzzaku se nechal zkorumpovat. To neni dobra reputace.

        9. Vložím svůj příspěvěk z jiného webu:

         „Stav právě teď:
         Přelet satelitu STARLINK-3982
         IP 100.67.58.xxx
         Rychlost 6.75 Mbit down, 2.24 Mbit up

         Sorry, ale za tohle 1400 Kč platit nehodlám. Až vyhodí černé pasažéry a rychlosti v ČR, SR a Polsku se vrátí alespoň na 100 Mbit, lze to akceptovat. Jinak od listopadu končím.“

         „Ukrajinci si stěžují, CNN kvičí něco o tom, že za neúspěch ukrajinské ofenzívy může Musk, ale pravda je taková, že nejen že to nejde jim, neplatícím, ale nejde to ani nám, platícím. A dlouho při tomto stavu nikdo platit nebude, takže SpaceX musí jednat. Jsou tři možnosti dalšího vývoje.
         1) Někdo zaplatí rozšíření sítě
         2) Starlink odstřihne neplatiče
         3) Platiči skončí a SpaceX zůstanou neplatiči“

        10. Muzete me vysvetlit vas paradoxon, jak muze nekdo byt neplatic a jeste k tomu muze snizit rychlost spojeni, kdyz mu to spojeni nemuze technicky fungovat. Neprotirecite si neustale?

     1. Rise zla se zacina rozkladat a jedina zachrana by bylo vyjednani nejakeho primeri. Proto ten raketovy teror na civilni cile. Jednani musi byt vynucena humanitarni katastrofou. Presne tuto strategii jede ruzzko. Obetuji vsechno jen aby valku mohli prerusit, potrebuji time out. Ale toho se nedockaji, protoze porazka ruzzka na ukrajinskem bojisti se blizi a musi byt dokonana. Jak to prezijes ruzzky chlastence?

      1. Vypadá to, že čerstvá posila na frontě, mobilizovaní nováčci, berou opravdu vážně slova svého vrchního velitele o třídenní speciální operaci. Po třech dnech se vzdávají 🙂

       https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-ukrajina-zajatci-padli-mobiliace.A221013_115725_zahranicni_aha?zdroj=otvirak

       UA armáda už údajně pomalu ale jistě obklicuje Cherson a prakticky získává kontrolu nad celou oblasti.

       Ale to asi není podstatné nějaké územní zisky…

       1. Před měsícem na začátku chersonské protiofenzívy se na Idnes objevila informace, že ukrajinské jednotky obsadili Kisilevku (myslím) a že jsou už v podstatě na předměstí Chersonu. Přišlo mi to divný, tak jsem mrknul na mapu a zjistil, že existuje obec stejného jména asi 40km od Chersonu (později se samozřejmě ukázalo, že šlo o tuto záměnu a fronta se hnula jen o pár km). Celá moje investigativní operace 😉 trvala asi 5 minut…
        PROČ ti to sem píšu??…Hádej!😃

  1. Dezinformační bláboly. Kdyste udělal replace za Rusko Amerika, tak by to pořád byly bláboly, ale zase na druhou stranu. Polopravda je horší než lež.
   Napíšu dva důvody, proč to nemůže být pravda. 1) Rusko má malý HDP, nemůže konkurovat vyspělým Evropským zemím a Americe. Je to v podstatě malá ekonomika. 2) Rusko nemá potřebné technologie a je na západě závislé.
   V podstatě se po stránce vědy a techniky jedná o zaostalou zemi, která si udržuje určitou životní úroveň tím způsobem, že využívá svoje nerostné bohatství (a vysává zdroje ze svých drdžav). To ale nejde pořád. Bez investic do nových technologií, o kterých nějak moc nic nečtu, je Rusko odsouzené k postupnému úpadku i bez sankcí a válek.

   1. 1) Dokud bude dluh započítáván jako výkon, metriku HDP nelze použít pro porovnávání dvou naprosto rozdílně zadlužených ekonomik.
    2) Technologický fetišismus, především ve spotřebním segmentu, je v západním světě hodně rozšířený, ale opět platí, že je to jen jedno z hledisek, které můžeme použít. Pak se můžeme podívat na jiná hlediska. Ano, my máme technolgické gadgety. Taky máme problém sehnat zubaře, ze škol vycházejí pologramotní idioti, matky rodí děti v pozdním věku což je doprovázeno lavinou genetických chorob. Ty co mají štěstí pak matky odloží do školky a v patnácti letech jich většina není schopna určit druh stromu v lese.

    Rusko je možná nemá iPhony, takže z našeho hlediska jsou zaostalí. My jsme zase z jejich hlediska zdegenerovaní idioti.

    Podle mě hodně pravdy mají obě strany.

  2. běhna vážně asi neví, že všechny kremrole jako je on, melou pořád jen tu samou prázdnou slámu, kterou je krmí ty zaručeně pravdivý weby s informacemi o kterých se nesmí mluvit 🙂 takže běhno: nikdo tě nekopíruje, to jen ta vaše beztvará a bezcharakterní masa jen papouškuje kremelské notičky. a ještě si každý z vás myslí bůhví jak není originální. ty jsi fakt 🤡

  1. V rozhovoru pro Financial Times Musk navrhl, aby Peking překonal své napětí s Tchaj-wanem umístěním do zvláštní administrativní zóny, jako je Hongkong. Musk také řekl, že jakýkoli konflikt s Tchaj-wanem bude mít dopad na Teslu „Moje doporučení by bylo vymyslet zvláštní administrativní zónu pro Tchaj-wan, která by byla přiměřeně chutná a pravděpodobně neudělá každého šťastným…“ řekl.

   Čínsko pevninský velvyslanec fuUSA ocenil Muskův postoj „nejlepším přístupem k uskutečnění národního znovusjednocení“…. suuuuuprrr 😉 🙂 😀 😀 😀

   https://www.marketwatch.com/story/tesla-reports-monthly-record-for-china-sales-11665393795

    1. To teda jo. Nekdy si rikam jestli by nemel mit radsi zakazanej pristup na socialni site :-). Jinak uznavam ze tady ac jste Teslista Muska nijak neomlouvate. Ja se do nej obcas opiram ale v zasade ho uznavam. To co dokazal je uzasny. Jen v ty politice obcas celkem placa….nikdo neni dokonaly.

    1. ano přesně v dnešní době je potřeba poukazovat na partnerství tezly a pevninské číny to není tajvan že jo ?? 😉 Ano za tohle je hodně lidí z vlády doslova „miluje“ … a ještě nám řekni že sis to přečetl na marketwatch a nevycucal z prctu jako na indženýra tvýho kalibru je vobvyklé 😉 A hned potom taky že rejžáci to kupujou samozřejmě nadluh jinak jejich přehřátě rudý ekonomiky nahnutý to už sme tady probírali že 😉 😀 😀 Jako dodatek je fér dodat z čehože to původně tezla nabotnala
     https://www.usdebtclock.org/index.html
     to aby bylo jasno v čem se svět nechází blbečkové a na koho pak spadne vina 😉

        1. Nakup si tabletky na nervy dědo, tvoje srážka s realitou bude zdrcující 😃

        2. @ Mimáň: ale Plho, dyk já na tu budoucí srážku s realitou trénuju dnes a denně tím, že se zde srážím s eBlcema. Notoricky známý postulát o tom, že „nejhorší je srážka s blbcem“ při své sečtělosti určitě znáš? Tudíž volím nejlepší možnou metodu tréninku, nicméně Ti děkuji za dojemnou starostlivost, to Tě ctí.

        3. Pro Lžidlaždič… Tak když to nebereš na lehkou váhu, snad ještě nejsi definitivně ztracený 😄😆

 2. Cinsky BYD doda 100.000 EV pujcovne Sixt. Evropske automobilky utrou hubu, pry nemaji dostatecne kapacity na dodani tolik EV. Jo uz je to tady, vyroba spalovaku je predimenzovana a nikdo to uz nechce a tak dlouho blokovana vyroba EV je ted poddimenzovana. Pitomci ze spalovaciho tabora zabili evropskou ekonomiku. Brzy nebudou kupovat spalovaky ani v Africe, protoze tam je FVE plus EV idealni kombinace. Vysoceplaceni experti nevidi ani co prijde za tyden a jsou hluchy a slepy. K tomu vsemu nasi chlastenci s plnou hubou obhajoby pro spalovaky. Tu ruzzkou verbez ktera haji zajmy ropne mafie jsme meli poslat uz davno do ruzzka a byl by klid. Ted to tezko budeme napravovat.

    1. „Komu to asi prospívá…?“ No rozhodně ne Tobě, eSenile a to je moc dobře, čím dříve Tě z té špatné EV image jeb.ne, tím lépe pro Tebe, přece se tu nechceš trápit dlouho v tomhle pro Tebe a EV tak napřátelském světě? PS. Jj, čínské zkratomrdky dodané půjčovně – to půjde image EV strmě nahoru. To budou ta EV ho.na hojně plavat v řekách těch osvícených měst, co si Sixt pustí do rajónu.

      1. Skopčáku, Ty jsi v tom úplně rochníš, mazat si ta EV ho.na po ksichtě. Že prý autopůjčovny mají… Nuzák si do půjčovny nepůjde půjčit ani fosila, tím spíše ne zkratomrdku. Nenuzák už vůbec nemá důvod uvažovat o půjčovně – lítá erem nebo má kár několik. Takže do půjčovny jednou za rok vleze nějaký městský taťka od rodiny, že ji chce vyvést někam, kam nedosáhne MHD toho města. A to jako má být potenciální kupec zkratomrdky? Máš to v té lebeni už úplně vyzkratováno, čím jezdím jsem tu pár krát psal včetně značky – Dacia to není. To jen dokládá jak jsi uzamčený ve své EV – zz bublině.

    1. Tak myslim ze v Toyote porad vedi co delaji. Evidentne makaji na baterce s pevnym elektrolytem. Ale je klidne mozne ze utrou. Ja myslim ze ne ale to neznamena ze nakonec nebudete mit pravdu vy. V Japonsku je katastrofa zastarala nabijeci sit. Takze se stava ze borec s Ioniq 5 cuca maximalne 30kW na sdilenym 90kW nabijecce. Jediny auto co se v Japonsku da rozumne pouzit je Tesla, protoze SCH. 🙂

   1. Tak jak, ještě pořád upřímně věříš, že Rusové ostřelujou sami sebe v záporožské JE?. A co ta včerejší ,,demoška“ v Praze za další vyzbrojování Ukrajiny? Kousek od Hradu v uzavřeném prostoru bez turistů několik desítek pečlivě vybraných ,,demonstrantů“😁… Tvrdíš, že proruská propaganda cílí na hloupou část populace. Třeba ano. A na koho míří ta protiruská?? Na samé IQ kapacity 150+😆😂

        1. Co to blábolíš? 😃 Seriál ani nevím co je a když stihnu jeden film týdně tak jsem borec.

        1. ruzzakum z toho budou cvakat zuby jeste hodne dlouho. jejich pycha je v perdeli, vedi ze nic neni jiste a valku maji uz vsude kolem sebe. Podle kviceni ruzzaku je to asi hodne boli.
         Heydrichiada neprinesla vubec nic, presto to byla poradna rana pro okupanty.

        2. Můj názor je, že útok na civilní infrastrukturu daleko od oblasti bojů je zavrženíhodný teroristický čin, čemuž odpovídá i způsob provedení a civilní oběti.
         Očekávám brutální ruskou odvetu zaměřenou na špičky ukrajinského státního aparátu.

        3. A dukazy mate stejne jako ruzzky vrazi? Koukam ze vam ten most dal hodne zabrat. A verte, ruzzak si jeste uzije

        4. Rusové podnikají teroristické útoky od počátku války (pardon, SVO). A Kerčský most není žádný civilní cíl, je to regulérní vojenský terč, na rozdíl od nemocnice nebo paneláku.

         A pomsta Rusů už přišla, mířila na panelák v Záporoží. Bravo, to jim to nandali 🙁

        5. ruzzky swiine ostreluji opet ukrajinska mesta protileteckymi raketami. Zrudnost tech primitivu je desiva a proruzzky chlastenci to jeste podporuji. Stat by mel konecne tyto zrudy pochytat a potrestat.

        6. Rusové odpalují dodávky plné výbušnin v kolonách civilních ukrajinských aut? Vraždí dcery politiků?

         Podle mě byl útok na most a předvším zákeřný způsob jeho provedení dost velká politická chyba, za kterou při odvetě zaplatí životy stovky ukrajinských civilistů.

         „ruzzky swiine ostreluji opet ukrajinska mesta“
         To bylo naprosto evidentní a všichni včetně ukrajinské vlády to věděli, že to nastane. Přesto na mostě zavraždili ruské civilisty. Za mě je to zatím dost „umírněná“ odveta výrazně za ruskými možnostmi, ale mám obavu, že není konec.

         Je totiž možné, že Rusko to přestalo bavit a sundá rukavice.

        7. Rusové cíleně útočí na civilní cíle a infrastrukturu už dlouhou dobu, nebo to chcete popřít? To je teroristický útok jak z učebnice. Útok na most, který je důležitou cestou zásobování invazních vojsk, je regulérní vojenský cíl.

        8. tupec42. a co kdyz je odpaleni mostu odplata za zabijeni civilistu, niceni mest, nemocnic a jinych zarizeni ruzzkou svoloci? ruzzaci budou jeste cumet az se valka presune do ruzzka. Uz je na case tu diru zasypat.

        9. Marku, je rozíl mezi válkou podle válečného práva umožňující útoky na cíle dvojího užití, válečným zločinem a teroristickým útokem.
         Opatrně s těmi útoky na nemocnice a paneláky, protože jak bylo prokázáno, a věřím že vám to neuniklo, válečných zločinů s v tomto případě dopouštěli velmi často Ukrajinci nerespektováním povinností uchránit civilní obyvatelstvo.
         Pokud je nemocnice vyklizena a přeměněna na vojenksý obranný bod, není to nemocnice.
         Pokud není nemocnice vyklizena a je přeměněna na obranný bod, je to válečný zločin obránce.
         Pokud není nemocnice vyklizena, není bráněna a je na ní útočeno, je to válečný zločin útočníka.

         Zatímco útok na kerčský most vojenským prostředkem s cílem znemožnit zásobování ruské armády a po předchozím varování civilního obyvatelstva je zcela legitimní, odpálení bomby skryté v dodávce mezi nic netušícími civily s cílem způsobit maximální škodu na životech a infrastruktuře a ostatní znejistět, je terorismus.

         Vyvarujte se výkladu činů podle vašich sympatií.

         A upozorňuji, že tento akt může mít dost závažné mezinárodní důsledky. A tím nemyslím jen ruskou odvetu, ale mezinárodní postavení ukrajinské vlády. Protože mezinárodní společenství má poměrně zásadní dohodu o zákazu financování zemí a vlád podporujících nebo provádějících terorismus.
         A po zavraždění Duginové je toto už druhý ukrajinský strike..

        10. @runner
         Vždycky jsem si myslel, že jsi jen sebestředný egoista, kterému na nikom jiném nezáleží, jinak ale spíše inteligentnější. To co tu však poslední dobou předvádíš je maximální vypatlanost bez špetky sebereflexe.

         Přemýšlel si proč UA odpálila ten strategický most klíčový pro armádu (bez debat legitimní vojenský cíl) právě v době nízkého využití civilisty?

         Přemýšlel jsi proč to nižší formy života vypálili v ranní špičce do center měst plných civilistů?

         Efekt bude stejný jako u ostatních ruských válečných zločinů této války. Další vojenská pomoc ze zahraničí další motivace pro UA armádu. Já už jsem třeba dnes znovu poslal úměrně tomu jak se mi udělalo z toho špatně.

         Poslal jsi taky své straně na nový DJI pro perfektně vybavenou 2. nejsilnější armádu na Ukrajině? Nebo aspoň na spacáky aby chudáci neumrzli dřív, než je něco smahne nebo se vzdají?

        11. Takže podle vás ve všech civilních cílech, na které Rusko doteď útočilo, se ukrývali vojáci a vojenský materiál. Tomu ani sám nevěříte. Rusové prostě střílejí na města a nerozlišují co trefí. Ostatně, s S-300 to ani moc přesně nejde, ne?

         Neomlouvejte je, je to zbytečné a trapné. Rusové se už víc než půl roku chovají jako teroristé, jejich zločiny jsou zdokumentované, jsou na Ukrajině jednoznačným agresorem, o tom není pochyb. A z tohoto faktu je potřeba vycházet a vše ostatní i tak hodnotit.

         Rusko – útočící agresor chovající se jako terorista
         Ukrajina – bránící se stát

        12. V tom případě jste pánové naprosto beznadějně neobjektivní.
         Válečných zločinů se dopouštějí obě strany.

         Můj názor je, že aktuální krizi cíleně vyvolala ukrajinská politická reprezentace ve spolupráci se svými zahraničními partnery v okamžiku, kdy se domnívala, že ukrajinská vojenská připravenost je na nejvyšší úrovni. Což může být pravda, ale výsledek obnoveného konfliktu to negarantuje.

         hxxps://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-ukrajina-nechce-plnit-minske-dohody-zapad-ji-do-nich-nema-nutit-40385732

        13. Nic neomlouvá současnou agresi, napadení suverénního státu Ruskem, nic. To, co jsem napsal, platí beze zbytku…

         Rusko – útočící agresor chovající se jako terorista
         Ukrajina – bránící se stát

         A můžete stokrát opakovat lež o tom, kdo zapříčinil tuto válku. Bylo to jednoznačně Rusko a ponese důsledky.

        1. takže když Rusko lže úplně ve všem, tak v tomto případě musí říkat pravdu 🙂 taková drvostepi logika 🙂 to fakt nevymyslis

        2. U mě se žádné pochyby neobjevují. Když gangsteři přepadnou banku a vznikne přestřelka s policií tak mohou novináři lhát jak chtějí. Situace je jasná, neměli tam co dělat.

        3. Rusko nema zajem napadnout Ukrajinu. Rusko porada vojenska cviceni🤣
         Myslite tuto prvni lez, nebo jednu z dalsich 999 lzi ruzzaku?

        4. pro Visper … A představ si, že loupež provedou policajti a pak justici předhodí pár bezďáků, samozřejmě s patřičnými důkazy. To by situaci poněkud měnilo že?😉
         Hele jestli chceš slepě věřit tomu, komu ses rozhodl fandit, je to tvoje volba… Ale mě vinech, jú?!

        5. pro Bambule…A myslíš že se nikdy nic podobného nestalo?? Tak spi dál Růženko.

        6. Nejde o to komu kdo fandí. Tady jde o zločin proti mezinárodnímu právu. Hranice státu jsou nedotknutelné. To si v novodobých dějinách nikdo nedovolil porušit kromě těchto Z-mrdů. Bohužel kdo obhajuje zzločin tak je sám zzločinec. To nejde ničím obkecat. A nezkoušej to obhajovat, že Američani taky. Ti ještě nikomu území neukradli.

        7. pro Visper… Nedotknutelné jsou i výsledky demokratických voleb a ten kdo provede státní převrat je vinen následujícím chaosem a nezákonostmi…
         Ten kdo skočí šmejdovi na špek sice není šmejd jako on, ale zato je pořádný kus vola.

        8. vostep. o tom speku a volovi jste se popsal fakt dobre.

        9. vostep. ta vase scenka s bankou a poldama je akorat dobra pro filmare. ale argumentovat timto o vine ci nevine ruzzaku v teto valce je doopravdy hodne hloupe. vy rikate, ze si dovedete predstavit, ze to nekdo hodil na ruzzaky a ze ruzzaci tam vubec nevalci. vase domenky narazi na tisice dukazu o ruzzke agresi a vy date prednost vasim domenkam. Nemam slov, jste absolutni pitomec bez minima logiky.

        10. pro Bambule…. opět nepochopil…Ty bezďáci v mém příkladu, kterým nasadili psí hlavu a klepeta, přece nejsou Rusové, ale separatisti….snaž se trochu ty gumová logiko 😃

     1. copak běhno, tvoje moudra o válce narážejí na realitu, která se vyvíjí přesně opačným směrem než výplody tvojí ruskořitní fantazie 🙂 ostatně jako všechno co z tebe vypadne, je nakonec úplně jinak, viď? tak co ty chudáčku, už jsi oslavil skvělou obranu Krčského mostu? obšťastnís nás teď svými bláboly o tom co se děje v elektrárně? ať víme jak to určitě není 🙂

      1. Realita je realita, a to zcela jistě není mediální obraz. Mě zajímá celková strategická situace a neutápím se v dílčích podružnostech typu kam dopadla ruská raketa nebo kde v Rusku spáchali Ukrajinci teroristický útok.

       Co se týká toho vývoje, tak nevím co so myslíš že vidíš ty, ale já vidím výsledek nasazení ukrajinských strategických rezerv v protiofenzivě, který je přinejmenším rozpačitý. Po více jak dvou měsících dosáhli osvobození území 50x50km, z většiny v severních regionech střední a východní Ukrajiny, které jsou víceméně prázdné a hospodářsky i vojensky bezvýznamné. Za úspěch lze tak považovat pouze Izium, a předeším Lyman, což je skutečná Ruská porážka.
       Na jihu však byla naopak krvavě poražena ukrajinská ofenziva na Cherson, kdy byly ukrajinské jednotky vylákány předstíraným ústupem a následně zmasakrovány v kapse u obce Kyselivka.

       Jestli se ukrajinská protiofenziva vyčerpá, a z postupu, nebo spíše nepostupu posledního týdne mám ten dojem, tak se situace může velmi rychle změnit. Na straně Ruska vidím posilování frontových jednotek, rozsáhlé reorganizace armády, na plno běžící vojenskou výrobu a stále obrovské rezervy.
       Na straně Ukrajiny vidím stále se změnšující zahraniční pomoc, a vyčerpané strategické rezervy, které prakticky není čím doplnit.

       Výhled Ukrajiny podle mého názoru není dobrý.

       1. Na zapadnim brehu Dnepru je izolovano 20.000 ruzzaku. Zasobovani nejiste, moznost zdrhnuti nulova a ukrajinska armada je zatlacuje na pobrezi, kde budou v pasti. Ted je otazkou jak rychle prijde raspustica a pak mraz. Bahno zpomali postup UA, ale mraz zlikviduje ruzzaky v letni vystroji. Jeste se budou radovat z kazdeho vybuchu ktery je ohreje.

        1. A víš to určitě s tím zásobováním? 23.3.2022 tvrdili…. A senior US defense official claimed that the Russian forces no longer had full control of Kherson as the Ukrainians fought „fiercely“ to recover the city,

         A byla to pravda? Hovno.

        2. Ano. Naprosto nestoudná propagandistická lež, kterých jsme slyšeli od médií tisíce.

        3. podle posledních informací výbuch na Krymském mostě zorganizovala ruská armáda, aby rudá armáda nemohla utéct z chersonu. kvůli tomu teď probíhá v Moskvě rozsáhlé zatýkání!

        4. v ruzzkem miru zavladla panika. Budou praskat cevky. A chyby se budou hromadit az se ruzzky mir rozpadne jako hrad z pisku. zerte se navzajem, bestie.

        1. Most je prace ruzzkych jestrabu. putin by chtel z valky vycouvat i za cenu velke blamaze. To se nelibi jestrabum a proto potrebuji udelat tlak. Nejdrive trubky NS a ted most. V ruzzku se ted pokousou navzajem. Doufejme ze to jeste vic oslabi okupacni vojsko a dostanou poradnou za usi. putin si uz trha vlasy do ceho se to pustil. Bude veselo v ruzzacku a uvidime ktere hlavy popadaji a kdo se prosadi.

        2. pro Bambule… teď jsem vyděl videjko s vyvražděnou cigánskou rodinkou — zrovna je házeli do díry… Není vidět ke který bandě debilů ty vrazi patřej… ALE!, že ☹️…Mám podezření, že většina z vás netuší, jaké síly naivně podporujete…Né Leo, o tobě nemám pochyby 🤪

        3. vostep. ty musis koukat za pet rohu, domnivas se kdo vi co ale nevidis co mas primo pred sebou. ruzzaci vrazdi, nici, znasilnuji a ty se radeji domnivas, zda to co vidis by mohlo byt eventuelne mozna jinak. jsi fakt zralej na chocholouska.
         Neverit hned vsemu je zdrave, ale ignorovat tvrdou realitu je na povazenou.

        4. pro Bambule…. vojska pod hákovými kříži (a že jsou!!) vždy měly ve zvyku řešit rasové otázky… Samozřejmě že to mohli být Rusové nebo zahraniční žoldnéři.. Ale proč zrovna Cigány?!…
         Je mi z tebe trochu šoufl.😶

 3. OT. Pro predstavu jak EV navysi spotrebu elektriny, tak treba v Norsku s 20% podilem EV na vsech autech je podil na celkove spotrebe elektriny pouhych 1,5%. Bude li v roce 2040 celosvetove 1 miliarda EV, tak celosvetova spotreba EV bude 9% celosvetove elektriny. Vsechny katastroficke scenare ruzzkych trollu jsou jen lez a plany poplach.

Napsat komentář