Tesla radí, jak zabezpečit elektromobil Model 3 před zloději

Elektromobily Tesla se v poslední době stávají stále častěji terčem zlodějů, kteří kradou samotné vozy, ale i jejich obsah. Tesla proto poslala svým zákazníkům několik tipů, jak na správné zabezpečení vozu.

V už se prodalo přes 100 00 elektromobilů Tesla Model 3. Zájem je o ně nejen mezi běžnými zákazníky, ale také mezi zloději.
foto: Tesla

S rostoucím počtem vozů Tesla v ulicích přibývá i případů jejich krádeží. S výrazným nárůstem počtu takových případů se nyní potýkají například policejní oddělení v Los Angeles a v Bay Area, kde jsou vozy kradeny především z velkých parkovišť.

Na tuto situaci zareagovala i Tesla, která zákazníkům z těchto oblastí rozeslala e-maily, ve kterých jim radí, jak mohou svůj vůz zabezpečit:

„Jako vlastník Modelu 3 můžete svůj vůz ještě více zabezpečit aktivováním dalších bezpečnostních funkcí. Chcete-li tyto funkce povolit, přejděte skrze dotykovou obrazovku do Ovládacích prvků-Bezpečnost a zabezpečení.“

Následně se vám rozbalí několik bezpečnostních prvků, které můžete aktivovat:

 • Pin to Drive: Vyžaduje zadání čtyřmístného pinu pro aktivaci automobilu.
 • Manual Entry: Zakazuje Passive Entry, tedy vstup do vozu skrze mobilní aplikaci. Pro vstup do vozu je vyžadován klíč.
 • Security Alarm: Aktivuje alarm vždy, když se otevře víko kufru či dveře bez blízkosti signálu klíče.

Tato opatření jsou účinná jako prevence před krádeží vozu, ovšem v poslední době se objevuje řada případů, kdy zloděj neukradl samotný automobil, ale pouze jeho obsah. Často se navíc stává, že zloděj od vozu odchází s prázdnýma rukama a jediné, co po něm zbyde, je jen rozbité okénko, přes které se do automobilu dostal.

Musk přislíbil, že by měl již velmi brzy přijít tzv. Sentry Mode, díky kterému budou zaparkované Modely 3 schopny monitorovat okolí vozu. V momentě, kdy detekují potenciální hrozbu, zahájí nahrávání na kamery a spustí alarm. Tesla v tomto řešení vidí prvek pasivní ochrany, který bude zloděje odrazovat od jakéhokoliv pokusu se k vozu Tesla jen přiblížit.

Majitelé Tesla Model S a Tesla Model X si mohou objednávat také tzv. Enchanced Anti-Theft System, což je hardwarové řešení v podobě pohybových senzorů, které se instalují do interiéru vozu a v případě pohybu spouštějí alarm.

10 Comments on “Tesla radí, jak zabezpečit elektromobil Model 3 před zloději”

  1. To jsem měl u Berlinga – čtyři dvojky. A bylo to na té
   To jsem měl u Berlinga – čtyři dvojky. A bylo to na té klávesnici vidět, dvojka byla úplně obroušená :-). Nicméně i PIN je řešení, třeba se nemusí použít, ale kdo ho chce, proč mu ho brát – ať má PIN a třeba i PUK :-).

  1. ak TMS a TMX vozili bez aku, predpokladám, že TM3 je
   ak TMS a TMX vozili bez aku, predpokladám, že TM3 je „nabitá“ akurát tak na manipuláciu – naloženie/vyloženie z prepravníka+nalodenie/vylodenie.
   ak tak 300/3000 nabíjacích bodov ku počtu jednej zásielky mi pripadá, že zasa sa nabijú tak aby sa naložili/vyložili na prepravník
   a potom pred odovzdaním SC v servise/predajni.

 1. Rendl ce zrušit 775 MEGA zlatýho padáku pro Ghosna
  Rendl ce zrušit 775 MEGA zlatýho padáku pro Ghosna 😉

  novinky.cz/ekonomika/497271-renault-chce-zrusit-775milionovy-zlaty-padak-pro-zatceneho-exsefa-ghosna.html

  tenkapítalismuj je ale divnej :)) a na druhým konci planety nemaj lidi co žrát 😉

Napsat komentář