Tesla postaví v Nevadě další továrny na baterie a tahače za miliardy

Tesla ohlásila, že investuje $3,6 mld. do stavby továren na výrobu elektrických trucků Tesla Semi a baterií 4680. Plány ale mají pár otazníků.

Hlavní zádrhel v oficiálním oznámení Tesly o nových továrnách spočívá v tom, že není jasné, kde vlastně továrny vyrostou a zda náhodou nejde jen o rozšíření stávající Tesla Gigafactory 1 – Nevada. Ta je totiž od svého spuštění zhruba dvoutřetinová proti původním vekolepým „diamantovým“ plánům.

Tesla zároveň oznámila, že v Nevadě investovala už $6,2 mld. a zaměstnává tam 11 000 zaměstnanců. Tamní gigatovárna dosud vyrobí ročně 37 GWh baterií, 1,5 mil. battery packů, 3,6 mil. pohonných jednotek a 1 milion energetických modulů (celkem 14 GWh).

Aktuálně Tesla oznámila: „Investujeme dalších více než $3,6 mld. do rozvoje Gigafactory Nevada, přidáme 3 000 nových členů týmu a dvě nové továrny: továrnu na články 4680 s kapacitou 100 GWh (s kapacitou, která by stačila na výrobu baterií pro 2 miliony lehkých užitkových vozidel ročně) a naši první velkosériovou továrnu pro Tesla Semi.“

Jako nejlogičtější řešení se nabízí to, že nové „továrny“ budou vlastně nové segmenty stávající Gigafactory 1 Nevada, čímž se konečně přiblíží původnímu tvaru diamantu.

zdroj: Tesla

Dva komentáře u “Tesla postaví v Nevadě další továrny na baterie a tahače za miliardy”

Napsat komentář