Tesla otevřela své nabíječky ostatním výrobcům elektromobilů, zatím jen v Nizozemsku

O tom, že Tesla otevře svou síť nabíjecích stanic Tesla Supercharger také ostatním výrobcům elektromobilů už se mluví dlouho. Dnešním dnem začal v Nizozemsku první ostrý test.

Síť nabíjecích stanic Tesla Supercharger patří k jejím nejcennějším klenotům. Aktuálně ohlásila, že jich má už 3254 s 29 281 konektory (meziročně +50 %) a do tří let chce jejich počet ztrojnásobit. Masivní expanze jde ruku v ruce s tím, že Tesla dosáhla roční výrobní kapacity 1 milionu aut.

Že otevírání nabíjecí sítě třetím stranám odstartuje v Evropě bylo jasné. Evropa totiž přijala za kontinentální rychlonabíjecí standard konektor CCS, který tu už několik let využívá také Tesla. Zatímco doma v USA má svůj vlastní konektor.

V Nizozemsku zatím Tesla třetím stranám otevřela pouhých deset stanic Supercharger. Další lokace prý bude firma otevírat, pokud to kapacita dovolí. Kdo chce nové možnosti využít, musí si nainstalovat do svého telefonu aplikaci Tesla a zaregistrovat se.

zdroj: Teslamag.de

Čtyři komentáře u “Tesla otevřela své nabíječky ostatním výrobcům elektromobilů, zatím jen v Nizozemsku”

    1. tezla nepotřebuje dalších pár drobných, když už včera se topila v akcijových bambilijónech na dluh státu jak jinak. Naopak, je si vědoma přicházejících průšvihů který za svoji působnost na světě nadělala a tak by ráda navíc ještě ochránila své přicmrdávače (na které by se jinak snesl pak hněv lidu) formou nevděčného potopení dolaru USD (ten co jí na začátku dal život) a jeho likvidací anonymním bitšitem BTC ve svůj další prospěch samozřejmě

Napsat komentář