Tesla Model Y konečně dorazil do Evropy!

Do belgického přístavu Zeebrugge dorazila malá zásilka elektromobilů Tesla Model Y. Pravděpodobně jde pouze o předváděcí nebo testovací vozy.

Z dostupných informací není patrné, zda jde o elektromobily Tesla Model Y vyrobené v USA nebo v Číně. Pravděpodobně ale spíš v Číně, kde se jejich výroba nedávno naplno rozjela.
foto: @EstherKokkelman

Podle fotky z twitterového účtu Tesla Community Schweiz to vypadá, že v belgickém přístavu Zeebrugge přistálo několik prvních elektromobilů Tesla Model Y.

Protože ale Tesla už v minulosti avizovala, že prodeje elektromobilu Tesla Model Y v Evropě nezačnou dříve než se spuštěním Tesla Gigatovárny Berlín, velmi pravděpodobně půjde o testovací/předváděcí vozy. I tak jde o dobré znamení toho, že začátek výroby Modelu Y v Evropě je blízko.

53 Comments on “Tesla Model Y konečně dorazil do Evropy!”

 1. Už je to starý pár let a je to na tom vidět. Nasadí cenu
  Už je to starý pár let a je to na tom vidět. Nasadí cenu 1,5+ a bude po problému s rozhodováním. ID.4/enyaq je za dveřmi. A nezachrání to ani trochu vycucaný hodnoty o dojezdu, nabíjení a spotřebě. Už je těch nesouladů nějak moc, asi se učili i VW. Dneska jsem na ceste do Ostravy předjížděl model3..jednak teda jsem si ani neuvědomil jak je to neelegantní auto a druhak…fakt 110 za dodávkou?

  1. Neelegantní je ještě diplomaticky řečeno. Prostě trojka
   Neelegantní je ještě diplomaticky řečeno. Prostě trojka je docela ošklivé auto a Y je na tom ještě hůř. Model S je ještě v pohodě.

   To už jsou hezčí EV pak eTron GT nebo Taycan, mnohem hezčí. A v crossover segmentu je hezčí i ID.4 nebo Enyaq.

   Ale někdo na to nehledí a je mu dizajn jedno…

 2. čínská podobnost TMY = Xpeng G3 kerý dělá Bjorn
  čínská podobnost TMY = Xpeng G3 kerý dělá Bjorn ambasadora se v Norsku 100 ks prodala jako prd a tak poslali dalších 200 ks 😉

  https://www.autoforum.cz/predstaveni/do-evropy-dorazila-poradna-varka-novych-aut-z-ciny-uz-je-nejde-brat-na-lehkou-vahu

  https://kcc-hho.webnode.cz/cinaemobil/xpeng-g3/

  https://finance.yahoo.com/quote/XPEV/chart?p=XPEV

 3. U Modelu 3 byly běžně vystavené vozy v showroomu v USA
  U Modelu 3 byly běžně vystavené vozy v showroomu v USA variantě. Konkrétně v červenci 2019 – několik měsíců po začátku dodávek Modelu 3 do Evropy – tomu tak běžně bylo. Během cca 1/2 – 1 roku na to je postupně vyměnili za EU variantu.

  1. A ty z téhle rozmazané fotky poznáš jak mají slícované
   A ty z téhle rozmazané fotky poznáš jak mají slícované dveře? Protože to jsou věci, které se měří v milimetrech. A jak v Číně tak v USA na to mají nové linky, včetně megacastings, takže kvalita je narozdíl od M3 (z USA) velmi dobrá according to Sandy Munro.

        1. Vážně? Já se tady s tebou bavím slušně. Ty urážíš,
         Vážně? Já se tady s tebou bavím slušně. Ty urážíš, nedržíš se tématu a spamuješ tu hlouposti.

      1. Kdyz uvidite splacaneho Passata ze dvou vraku, tak ani vterinu
       Kdyz uvidite splacaneho Passata ze dvou vraku, tak ani vterinu nemyslite, ze tak vyjel z linky VW. Kdyz uvidite Teslu s podobnou minulosti, tak automaticky posuzujete kvalitu Tesly podle toho jezdiciho vraku. Kolik Tesla X vidite rocne, ze muzete stanovit rok vyroby a vse ostatni pouhym pohledem? Asi jste nekde cetl nejake blaboly o centimetrovych skvirach a toho se drzite az do smrti. Ale mozna ze me zase odpovite, ze jste byl i u vyvoje Tesly a mate doma v supliku vsechnu dokumentaci od Tesly a tam jsou ty tolerance zanesene.

       1. Zrovna squirrel ears jsem loni viděl zcela identické v
        Zrovna squirrel ears jsem loni viděl zcela identické v rozmezí tří týdnů na několika kusech různě po Evropě (A, D, CZ) – že by to byly tři vraky nezávisle na sobě s rozdílnou barvou? Asi ne že? Za mě prostě nějakej koumák blbě usadil dveře a nelícovalo jim to.
        Mimochodem jestli myslíte, že jakmile vidím nějakou Teslu, že jí kontrolu a obíhám jí s metrem, tak vězte, že je to další projev Tesla hysterie a je to součást vašich halucinací

        1. Ja teda z vizualniho kontaktu s cizi Teslou mam mnohem mene
         Ja teda z vizualniho kontaktu s cizi Teslou mam mnohem mene zazitku, nez vy. Nepamatuji, kdy jsem naposledy videl Teslu X a vubec si nepamatuji, ze by tam byly nejake veci, ktere me natolik zaujaly, jak to licite vy u sebe. Koukam, ze kdyz narazite na nejaky cizi pojem, tak vas to hodne fascinuje. Asi mate osli usi a tak vam je ten pojem blizky.

        2. Jo to víte, někdo holt si věcí kolem sebe všímá a
         Jo to víte, někdo holt si věcí kolem sebe všímá a někdo ne. Vtipné je, že na tohle mě u prvního auta upozornila manželka, která jinak auta rozlišuje max podle barev

        3. Kdyz vam manzelka uz musi rikat, ze se venujete blbostem, tak
         Kdyz vam manzelka uz musi rikat, ze se venujete blbostem, tak to je vazne. Asi jste zamrznul v puberte a znate vsechny kvartetova auta.

        4. Ne to znamená, že to bylo tak výrazné, že si toho všimla
         Ne to znamená, že to bylo tak výrazné, že si toho všimla i ona. Takže zase nepřekrucujte – evidentně jde o akutní projev zasažení elektromobilitou, pač tu v tom nejste sám, toho druhého pána radši nebudu jmenovat, aby zase nerozjel výlevy

        1. Tak si to nechte projit hlavou. Myslim to co pisete.
         Tak si to nechte projit hlavou. Myslim to co pisete.

        2. S tím střílí i holky. To není zrovna důkaz tlustých
         S tím střílí i holky. To není zrovna důkaz tlustých prstů 😀

        3. Jo takové taky znám, ale že jsou to holky poznáme jen z
         Jo takové taky znám, ale že jsou to holky poznáme jen z občanky a i pak zůstává stín pochybnosti 😀

         Moje dostane nový kahr p380, víc nedá 🙂

Napsat komentář