Tesla Model 3 LR už si v USA ani Kanadě neobjednáte

Tesla pozastavila příjem nových objednávek na jeden ze svých nejoblíbenějších modelů, Tesla Model 3 Long Range. Zatím pouze v USA a Kanadě.

Cílem tohoto opatření je vyhnout se tvorbě dodacích lhůt, které jsou dnes pro zákazníky příliš dlouhé. Tesla zásobuje severoamerický trh ze své hlavní gigatovárny ve Fremontu, která má roční výrobní kapacitu asi 550 000 elektromobilů Tesla Model Y/ Tesla Model 3 ročně a 100 00 vozů Tesla Model S/X. Pomalu se rozjíždí také výroba v Gigafactory Texas, kde se ale bude vyrábět pouze Model Y. Předpokládaná kapacita je 250 000 kusů ročně.

Už v březnu 2022 měla Tesla díky vysokému zájmu doma a v Kanadě auta vyprodaná až do roku 2023. A to i přes už několikáte zvýšení ceny za sebou. Pokud si dnes někdo chce objednat TM3LR v USA či Kanadě, ukáže se mu na webu „dostupný v roce 2023“. Jde přitom o jeden z nejpopulárnější vozů americké automobilky, která aktuálně oslavila 3 miliony vyrobených aut.

zdroj: Electrek.co

20 komentářů u “Tesla Model 3 LR už si v USA ani Kanadě neobjednáte”

    1. no ale někdo tu nezřízenou tezlí polityku odsrr musel že jak jsem říkal, většinou ten nejslabší ;( No ale hlavně že „tezly stoupaj na hodnotě“ když máslo za 150 chleba kilo a to ste ještě neviděli příští rok ale jen zálohy že ano? 😉 Obzvláště kraksny před r.v.2017 s šitským MCU za víc než mega 😀

Napsat komentář