Tatra muzem Bítov – nahlédněte do historie!

„Každé auto časem zchátrá, věky přečká jenom Tatra,“ zní motto bítovského Tatra muzea. V letních týdnech jde o ideální tip na výlet pro všechny technické nadšence.

V muzeu lze vidět skutečně historické kusy
foto: Hybrid.cz

Tatra muzem Bítov založil už před patnácti lety místní nadšenec Ctibor Veleba. K vidění jsou desítky skvělých exponátů – kromě aut jsou k vidění i některé další historické stroje, včetně vojenských.

V Tatra muzeu Bítov tak narazíte nejen na historické vozy Tatra, včetně ojedinělých kusů jako je třeba výpravná Tatra cestovatelů Hanzelky a Zikmunda, nebo extrémně dlouhá Tatra sanitka, ale třeba i známý „Fantomasův“ revoluční Citroen DS.

Kontakt: Bítov 48, tel. 604231026/731478269 (Ctibor Veleba), email vcars@seznam.cz

FOTOGALERIE

auto Tatra Muzem Bítov pozvánka

foto: Hybrid.cz

auto Tatra Muzem Bítov pozvánka

foto: Hybrid.cz

auto Tatra Muzem Bítov pozvánka

foto: Hybrid.cz
vlastní

10 Comments on “Tatra muzem Bítov – nahlédněte do historie!”

 1. Byli jsme velice prijemne
  Byli jsme velice prijemne prekvapeni mnozstvim exponatu. To jsme v tak male vesnicce necekali. To jsou holt ty predsudky:-) Pokud mate pro auta vasen, je to vyborne misto jak nakazit i sve deti. U cestovatelske Tatry dvojice H+Z jim padnou brady. Krasne, udrzovane a velice pekne dobove dekorovane.
  Preji hodne spokojenych navstevniku, i kdyz nemam pochyb o tom, ze by to vubec slo jinak.

 2. Rozhodně mohu doporučit
  Rozhodně mohu doporučit dle naší návštěvy o prázdninách 2014 v rámci elektrické rodinné dovolené s Peugeotem Ion. Přestože dcery i manželka byly zpočátku k návštěvě automuzea nedůvěřivé, nakonec mělo úspěch. A nejen proto, že venku začala letní bouřka :-).
  V hangáru je využit každý kousek místa a co auto, to unikát s historií. Jsou tu i chytlavé exponáty z různých populárních filmů, Fantomasův Citroen i kachna CV2 z komedií o četnících. Hezké jsou i vychytávky typu doplnit sanitní vůz o figurínu pacienta nebo vojáků z hraničního přechodu. Do Hanzelkovy expediční Tatry lze nahlédnout dovnitř, je otevřená.
  Expozice je doplněna vzadu historickým vybavením meziválečných a poválečných domácností, je legrace vysvětlovat dětem k čemu byla třeba valcha. Jedinou věcí, kterou si byly jisté, byl mechanický šicí stroj, jaké mají funkční některé prababičky a babičky ještě dnes. Jinde už z něj mívají zahradní stolek na terase.

    1. Chybějící část
     Chybějící část komentáře z muzea mohu doplnit touto cestou.Jsem rád,že se návštěva líbila zmiňujete se mj.o 2CV a DS,mám radost,že vozidla plní funkci určitého zpestření a oživení mezi exponáty a to i přesto,že nepatří mezi nejvzácnější.Co vím,tak DS je r.v.1964,v původním stavu vč.laku a protože si ho pořizoval Fantomas,tak je samozřejmě v nejvyšší výbavě Pallas s koženým interiérem.To bílé létající používal jen,když potřeboval uniknout,prosil,aby bylo do muzea taktéž umístěno,jenže toto auto bylo v nepůvodním stavu,úpravou k létání doslova zprzněné a tudíž do muzea nevhodné.2CV má pan Veleba dle jeho informace přímo od jeptišky,která s ním kdysi jezdila-více na tatramuseumbitov.webnode.cz/Zprávy ze Saint Tropez

Napsat komentář