elektromobil Duracar Quicc Diva

Auto budoucnosti? Elektromobil Quicc Diva

Nizozemský magazín ZERAuto věnovaný alternativním pohonům nedávno vyhlásil mezi svými čtenáři anketu o volbu auta budoucnosti. Z nabídky 12 velmi zajímavých vozů nakonec mezi čtenáři nepříliš překvapivě zvítězil domácí výrobce DuraCar se svým elektromobilem Quicc! Diva, a to i navzdory tvrdé konkurenci v podobě například Tesla Roadster nebo Pininfarina BlueCar.

Druhé místo obsadil Chevy Volt a třetí Think City. Futuristické malé auto do města se mže pochlubit maximální rychostí 120 km/h, dojezdem 150 km a originálním řešením zadní části (viz. video uvnitř článku). Energii dodává lithium-železo-fosfátová baterie. Šasi je vyrobeno ze syntetických materiálů, testuje se také verze s palivovým článkem. Auto je poměrně malé a snadno manévrovatelné i ve stísněném městském prostředí. Cena ujetí 100 km se pohybuje kolem 45 Kč (1,5 euro).

elektromobil Duracar Quicc Diva

elektromobil Quicc DiVa

Quicc DiVa – recyklovatelný elektromobil

Na Pařížském autosalonu se v celé své kráse představí užitkový elektromobil Quicc DiVa automobilky DuraCar, dříve známý také jako Innovan. V průběhu posledních měsíců si tento holandský projekt získal přízeň investorů i technologických nadšenců, a tak se konečně může v premiéře představit veřejnosti. Projekt dokonce zaujal i bývalého šéfa vývoje Smartu Johanna Tomforda, který pomůže s designem elektromobilu před jeho uvedením na trh v roce 2010. Lehounký van je kompletně vyroben z recyklovatelných plastů. Lithium-iontová železofosfátová baterie mu dává dojezd asi 150 km při maximální rychlosti 120 km/h. Oficiálním účelem autíčka je „městská dodávka“, uveze 590 kg nákladu a dva lidi.