Štítek: Jan Procházka
Baterie HE3DA pohánějí výzkumné centrum v americké poušti
Česká společnost HE3DA se zapojila do projektu, kterým se dlouhodobě zabývá také americká vládní agentura NASA. Program se zabývá zkoumáním bakterií žijících v nevadských vroucích pramenech.
Česká HE3DA začne s Australany na Cínovci těžit lithium
Zdá se, že vývoj a výroba nového typu baterií HE3DA vstupuje v Česku do další fáze. Dlouho diskutovaná těžba lithia na Cínovci by měla brzy odstartovat.
Výroba baterií HE3DA – podívejte se na kmitající roboty!
Včera jsme informovali, že v Česku se rozběhla výroba revolučních baterií HE3DA. Dnes přinášíme doplňující videa.
V Česku se rozběhla výroba revolučních baterií HE3DA
V zatím malé továrně v pražských Letňanech se dnes slavnostně rozběhla výroba revolučních 3D baterií firmy HE3DA. Stojí za nimi český vědec Jan Procházka.
Přelomové české 3D baterie budou vyrábět Číňané
Výzkum 3D baterií českého vědce Jana Procházky sledujeme už od roku 2009. Nyní se dlouhá cesta dostává do další fáze. Technologii zainvestovali Číňané a začne se vyrábět.
Čeští vědci vyvíjejí superodolnou baterii
Čtyři roky uplynuly od doby co jsme poprvé informovali, že Čeští vědci pracují na revoluční technologii 3D baterií. Nyní jsme firmu HE3DA navštívili znovu a dostali exkluzivní možnost prohlédnout si prototyp 1kWh baterie.
Nové 3D mikrobaterie díky nanotechnologiím mohou znamenat revoluci
O revoluci v oblasti akumulátorů magazín Hybrid.cz píše co měsíc alespoň jednou. Tentokrát je ale případ o to zajímavější, že v sobě spojuje hned několik technologií, o kterých jsme psali v minulosti. Celá věc díky tomu vypadá velmi nadějně a vskutku revolučně.
POZVÁNKA: Nové technologie – Nanotechnologie
Série moderovaných diskusních panelů v prostoru Era Svět v Praze pokračuje. Po výživném tématu “Nové technologie E-mobility” je na řadě další téma, nanotechnologie. Další diskuse se uskuteční 9. dubna 2013 od 10 hodin.
Čeští vědci pracují na revoluční technologii 3D baterií
Jan Procházka je jedním z vědců, kteří se podíleli na vývoji chytrého aktivního nátěru, který ničí nečistoty. Ten zažívá ve světě první úspěchy. Přední česká kapacita v oboru nanotechnologií se v současné době soustředí na další projekt – pokročilou lithiovou baterii. Mohla by se podle něj stát revolucí v mnoha oborech, od elektromobilů po energetiku.
Nanotechnologie v Česku: pokročilé baterie i chytré nátěry
Jméno Jan Procházka je známé především v oblasti chemie, a to ještě převážně za oceánem. Emigrant, který se před několika lety vrátil, si s sebou ze Spojených států přinesl také kvantum znalostí v oblasti nanotechnologií. V České republice vstoupil do společnosti Advanced Materials JTJ s.r.o., která se zabývá vývojem pokročilých nano-materiálů. Využití? Nátěry, které dokáží čistit vzduch a lithové baterie, které by mohly sloužit budoucím automobilům či elektromobilům.
„Naše baterka začíná tam, kde končí limity dnešních baterií.“
Jako vystudovaný inženýr chemie se Jan Procházka oblasti nanotechnologií věnuje od roku 1997. Tehdy pracoval pro jednu z největších těžebních společností světa. Snažil se pro ni vypracovat postupy, které by pomohly snadněji extrahovat požadovaný substrát z vytěžené horniny. Vedlejším produktem tohoto rozsáhlého výzkumu byly také nové objevy v oblasti nanočástic, především v možnostech využití TiO2, oxidu titaničitého.