StreetScooter odkládá konec produkce, vyrobí ještě pár tisíc elektrododávek pro DHL

Německá pošta Deutsche Post DHL si jako znouzectnost začala vyrábět vlastní elektrické dodávky StreetScooter. Letos měla jejich výroba skončit.

Německé elektrické poštovní dodávky StreetScooter vznikly v době, kdy velké automobilky neměly o výrobu takových aut zájem. To se ale změnilo a dnes už je nabídka elektrododávek poměrně bohatá. Nejnověji přibyl např. Ford e-Transit.
foto: StreetScooter

Elektrické dodávky StreetScooter začaly vznikat v době, kdy na trhu nebyla prakticky žádná jiná alternativa. Deutsche Post DHL neměla z čeho vybírat, a tak si auta začala vyrábět sama. Provozuje jich už přes 10 000.

Časem ale přišly problémy, zejména finanční – StreetScooter prostě nevydělával. Dceřinnou firmu měla zachránit expanze do Číny a USA, což se ale nepodařilo. Bylo naplánovano ukončení výroby.

Podle zpráv německého magazínu Heise.de bude ale výroba o pár měsíců do roku 2021 přeci jen prodloužena. DHL si vyrobí ještě pár tisíc dodávek pro vlastní použití. Deutsche Post DHL chce do roku 2050 dosáhnout nulových emisí své flotily.

One Comment on “StreetScooter odkládá konec produkce, vyrobí ještě pár tisíc elektrododávek pro DHL”

Napsat komentář