Stellantis uvede do dvou let na trh 28 nových elektromobilů

Pařížský autosalon je pro skupinu Stellantis příležitostí ukázat své schopnosti a představit celou širokou škálu elektrifikovaných modelů i své plány pro budoucnost mobility.

„Náš závazek dosáhnout do roku 2038 uhlíkové neutrality, a to dříve než všichni naši konkurenti, je přínosný pro Francii, kde jsme a budeme i nadále lídrem v oblasti prodeje i výroby automobilů. Našich 12 elektrických modelů s hrdostí a nadšením vyrábějí naši zaměstnanci ve 12 montážních závodech a továrnách na výrobu komponentů,“ uvedl Carlos Tavares, generální ředitel skupiny Stellantis.

„Tím, že se skupina Stellantis rozhodla vyrábět budoucí vozy Peugeot E-308 a E-408 v závodě v Mulhouse, potvrzuje, že všem svým francouzským výrobním závodům bude zajištěna budoucnost i po završení éry spalovacích motorů, a to díky prozíravému přístupu založenému na spolupráci s našimi sociálními partnery.“

Budoucnost výroby elektromobilů ve Francii

Generální ředitel skupiny Stellantis Carlos Tavares a prezident Francie Emmanuel Macron oznámili, že v závodě Stellantis v Mulhouse se budou vyrábět budoucí elektrické modely Peugeot E-308, E-308 SW a E-408. Skupina tak bude počínaje rokem 2024 v pěti závodech ve Francii s kapacitou přes jeden milion vozů vyrábět celkem 12 elektrických modelů. Kromě toho se v sedmi francouzských závodech budou vyrábět hlavní elektrické komponenty (motory, převodovky DCT a baterie) využívající francouzské technologie.

Hlavní novinky Stellantis

DS Automobiles představuje několik světových premiér a 100% elektrifikovanou nabídku, která zahrnuje nový model DS 3 E-Tense. Ten se poprvé objevuje na veřejnosti ve 100% elektrické verzi s dojezdem až 402 km. Dále je na stánku k vidění model DS 4 v plug-in hybridní verzi s prodlouženým dojezdem, DS 7 E-Tense 4×4 360 vyvinutý spolu s DS Performance a DS 9 Opera Première. Více k expozici DS

Značka Jeep® představuje zcela nový Jeep Avenger, první plně elektrické SUV značky, které znamená začátek uvedení řady nových bateriových elektromobilů Jeep® v Evropě. Značka rovněž v předpremiéře předvedla koncepční vůz Avenger 4×4, který demonstruje potenciál tohoto segmentu z hlediska kapacity. Více k expozici Jeep®

Peugeot v Paříži představil dynamický fastback Peugeot 408, novou verzi nejprodávanějšího francouzského elektromobilu Peugeot E-208, jehož dojezd byl prodloužen na 400 km, a nový 100% elektrický skútr e-Streetzone. Kromě toho značka oznámila, že v nadcházejících týdnech představí koncepční vůz Peugeot Inception, který ztělesňuje její vizi nové generace elektromobilů. Koncept Peugeot Inception bude symbolem změny, v jejímž rámci se značka hodlá zaměřit na speciální řadu produktů se 100% elektrickým pohonem. Více k expozici Peugeot

Stellantis má rovněž vlastní stánek v zóně elektrické a vodíkové profesionální mobility (hala 3), kde se návštěvníci mohou seznámit s prvními lehkými užitkovými vozidly poháněnými vodíkovými palivovými články. Skupina na veletrhu nabízí dvaceti až třicetiminutové testovací jízdy vozů Peugeot e-Expert Hydrogen a Citroën ë-Jumpy Hydrogen.

Plnění plánu Forward 2030

Skupina Stellantis představením svého inovativního portfolia elektrifikovaných modelů na pařížském autosalonu potvrdila základní cíle svého globálního strategického plánu Dare Forward 2030, jehož cílem je zejména: do roku 2038 dosáhnout uhlíkově neutrální stopy a do roku 2030 snížit emise uhlíku o 50 % ve srovnání s rokem 2021; zajistit, aby do konce desetiletí bylo 100 % nových osobních automobilů v Evropě a 50 % nových osobních a lehkých užitkových vozidel v USA elektrifikováno; nabízet více než 75 elektrických modelů a do roku 2030 prodávat po celém světě 5 milionů elektromobilů ročně.

zdroj: tisková zpráva

Čtyři komentáře u “Stellantis uvede do dvou let na trh 28 nových elektromobilů”

      1. Aha? A ta Wiki je pěkná baba nebo jen chytrá? Jestli je jen chytrá tak sem nevleze, kde bych ji moh potkat? A s tím mým počítáním je to tak: s jedním předškolákem trénuju počítání do šesti, s druhým školákem teď probíráme násobení třemi. Pokud to zvládneme, tak bych měl mít šanci se k tomu číslu 28 dostat. Ale nad třicítku používám počítač a asi měl nějakou slabší chvilku, aktualizace či kýho výra, že to tak zprasil. Stačí tak? Případně pošli tel. číslo na Wiki, dík.

Napsat komentář