Stellantis a Foxconn budou společně vyrábět polovodiče pro auta

Stellantis a Foxconn vytvářejí společný podnik SiliconAuto. Ten bude od roku 2026 vyrábět polovodiče pro automobilové platformy nové generace.

Stellantis N.V. a Hon Hai Technology Group („Foxconn“) dnes oznámily založení společného podniku SiliconAuto s účastí 50/50, který se bude věnovat vývoji a prodeji inovativních polovodičů. Polovodiče, určené pro automobilový průmysl a zejména skupinu Stellantis, budou dodávány od roku 2026.

Foxconn do společného podniku přináší své vývojové kapacity a odborné znalosti v oboru, Stellantis své rozsáhlé znalosti o rozmanitosti potřeb v oblasti mobility na celém světě. SiliconAuto bude svým zákazníkům nabízet polovodiče určené pro automobilový průmysl, a to v reakci na rostoucí poptávku po počítačem řízených prvcích a modulech, zejména pro potřeby elektromobilů. 

Produkty společnosti SiliconAuto budou v budoucnu uspokojovat potřeby skupin Stellantis a Foxconn, a dále také i dalších zákazníků. Mezi produkty budou patřit zejména nová elektrická/elektronická a softwarová platforma skupiny Stellantis STLA Brain s možností aktualizace over-the-air.

„Skupina Stellantis bude využívat silný dodavatelský řetězec zásadních komponent, které jsou rozhodující pro podporu rychlé softwarové transformace našich produktů,“ uvedl Ned Curic, technologický ředitel skupiny Stellantis. „Naším cílem je vyrábět vozidla nabízející konektivitu, která se hladce propojí s každodenním životem našich zákazníků, a zajistit, aby i několik let poté, co opustí montážní linku, poskytovala špičkové funkce. Prostřednictvím tohoto společného podniku můžeme v rámci efektivního partnerství vytvářet účelové inovace.“

SiliconAuto bude mít sídlo v Nizozemsku. Ve vedení společnosti budou působit vedoucí manažeři obou zakládajících společností. Stellantis přinese společnosti SiliconAuto své odborné znalosti v oblasti vývoje a poskytování kapacit potřebných pro budoucí elektromobily a platformy vozů využívajících různé typy pohonu

Vytvoření tohoto společného podniku navazuje na dohodu mezi skupinami Stellantis a Foxconn z prosince 2021 o vývoji řady polovodičů určených pro využití v automobilovém průmyslu. Souběžně se SiliconAuto vytvořily skupiny Stellantis a Foxconn společný podnik Mobile Drive zaměřený na vývoj řešení chytrého kokpitu vybaveného vyspělou spotřební elektronikou, službami a HMI rozhraním.

zdroj: tisková zpráva

5 Comments on “Stellantis a Foxconn budou společně vyrábět polovodiče pro auta”

   1. Díky za odkaz. Redaktorku nehodnotím, ale Rusakov mluví velmi fundovaně.

    Blahobyt západní Evropy stál poslední desetiletí na levných ruských energiích, levném čínském zboží a levné východoevropské pracovní síle. Proto změna těchto zdrojů znamená krizi. Nikoliv překotnou, ale ani krátkodobou.

    Podle mého názoru ekonomicky drancovaná kolonie, jako je Česká republika, je na trajektorii největšího ekonomického kolapsu z celé EU.

Napsat komentář