Sraz elektromobilů na Autoshow 2008 již zítra!

Rok uběhl jako voda a na pražském holešovickém Výstavišti se koná další ročník automobilového veletrhu – Autoshow 2008. A co víc, fandové alternativ by si měli přijít na své!

2. Mezinárodní sraz elektromobilů v ČR
V sobotu 11.10. se totiž sjedou do areálu elektromobily z domácí scény i ze zahraničí. V poledne už by měli být na místě všichni účastníci a právě tehdy je podle Mgr. Jaromíra Vegra, pořadatele srazu a předsedy o.s. Elektromobily, ideální doba pro jejich prohlídku. Je totiž dost možné, že jakmile se nabijí, budou uhánět dále Prahou. Kdo však nestihne přijít v poledne, nemusí zoufat. Podle nových informací elektromobily zůstanou na místě až do 17 hodin.

K vidění bude opravdu rozmanitá sbírka elektromobilů. Od těch, které na první pohled vypadají jako klasické vozy (např. Peugeot 106, VW Golf nebo Citroën Saxo), po naprosto netradiční elektromobil Dora z roku 1906 připomínající spíše kočár než automobil. Ani vyznavači jedné stopy nepřijdou zkrátka – terénní Quantya, maxiskútr Vectrix a také menší elektrické skútry budou na místě.
Tak nezapomeňte! V sobotu ve 12:00 ve venkovním prostoru u Křižíkových pavilonů (více informací u stánku KPC 02). POKRAČUJTE PRO VÍCE O VELETRHU …

Zemní plyn vede
Alternativám na veletrhu jasně dominuje zemní plyn, kterému je v levém křídle Průmyslového paláce vyhrazen poměrně slušný prostor. Představeny jsou nejen vozy na CNG (např. Fiat Panda, VW Touran, dodávka Iveco), ale také domácí plnicí stanice Phill. O informace jistě nebude nouze.

Stanice CNG

Škoda v premiéře
Nová Škoda Octavia nedávno vzbudila zájem českých médií na Pařížském autosalonu. Nyní je jako česká premiéra k vidění právě na Autoshow 2008. A Škoda to vzala vážně. Obsadila celou střední halu.

Nová Škoda Octavia

Octavia však není jedinou novinkou mladoboleslavské značky – Superb Greelnline je v naší domovině také prvně.

Škoda Superb Greenline

Zajímavosti
Při procházce výstavními plochami občas člověk narazí na zajímavost, která si zaslouží zvýšenou pozornost. Expozice roadsterů Kaipan pocházejících z české dílny je jednou z nich, malý automobil Aixam lákající na možnost řízení od patnácti let také. Děvčata oděná pomocí stětce jsou nepochybně také zajímavým zpestřením.

Pomalovaná děvčata na Autoshow 2008

One Comment on “Sraz elektromobilů na Autoshow 2008 již zítra!”

Napsat komentář