Společnost BAE rozšiřuje použití HybriDrive systému i do nákladních aut

Firma BAE Systems vyvinula pohonný systém HybriDrive, zvyšující palivovou účinnost a snižující množství emisí u více než 3000 ve městech po celém světě včetně a . Tento systém je zvláště vhodný pro jízdní režimy městské dopravy, které zahrnují nízké průměrné rychlosti a časté zastavování a rozjíždění.   

Nyní se společnost BAE rozhodla rozšířit využití řady HybriDrive a pilně pracuje na vývoji nového paralelního hybridního pohonného systému, který bude vyhovovat potřebám využití vyžadující i vyšší provozní rychlosti a méně časté zastávky. Tento systém bude určen pro středně těžké a těžké .

Systém HybriDrive se skládá z dieselového motoru, generátoru, elektrického motoru a lithium-iontového akumulátoru, sloužícího k ukládání přebytečné energie. Celá tato soustava je počítačově řízena.

motor je napojen na generátor nezávisle na elektromotoru a umožňuje mu tak vyvinout téměř konstantní rychlost bez znatelného trhání. Navíc se při brzdění chová jako generátor, který produkuje elektrickou energii, jenž pak ukládá do baterií pro pozdější využití.

„Vývoj paralelního systému je součástí naší strategie na rozšíření produktové řady HybriDrive s cílem uspokojit rostoucí potřebu po účinnějším hospodaření s energií,“ řekl Steve Trichka, viceprezident pro napájení a řízení energie pro BAE Systems.

„HybriDrive energie je . Náš nový paralelní systém se zaměřuje na nezbytnost efektivnější a čistší nákladní přepravy zboží a lidí po celém světě,“ dodal.

Podle Trichka je HybriDrive systém v závěrečné fázi vývoje a první silniční testování se plánuje na druhé čtvrtletí roku 2011. Chystané zavedení systému se očekává v roce .

zdroj: gizmag.com

Napsat komentář