Solární automobil povede běžce v keňském maratonu

Solární automobil „ELA“ s fotovoltaickými články Sharp bude vozem vedoucím běžce po trase 2. ročníku Sotokoto*1 Safari maratonu, který se koná 23. května 2010 v keňském Nairobi. Ekologický solární automobil bude poskytovat podporu běžcům maratonu konajícího se v rovníkové Keni – v zemi, kde intenzita slunečního svitu je jedna z nejvyšších na zeměkouli.

Cílem pořádání maratónu je přispět k rozvoji společnosti a zvýšit povědomí o ochraně životního prostředí. Maraton se poprvé konal v roce 2009 jako součást projektu Smile Africa, kdy japonské děti darovaly svou použitou obuv svým méně šťastným protějškům v rozvojových zemích.

Závodu se jako běžkyně opět zúčastní Japonka Naoko Takahašiová, vítězka ženského maratonu na letních olympijských hrách v Sydney v roce 2000. Za volantem solárního automobilu bude další legenda – Kenjiro Shinozuka, zkušený závodník, který se už účastnil závodu solárních automobilů v Jihoafrické republice a Austrálii, a který se v roce 1997 stal vůbec prvním celkovým vítězem závodu Rallye Paříž Dakar pocházejícím z Japonska.

tisková zpráva

Napsat komentář