Škoda Powerpass zpřístupňuje 260 000 nabíjecích bodů

Díky aplikaci nebo RFID kartě Škoda Powerpass lze využívat více než 260 000 dobíjecích bodů v téměř všech evropských zemích v jedné z největších dobíjecích sítí v Evropě.

Její součástí jsou také rychlodobíjecí stanice sítě Ionity,  která se neustále rozšiřuje. Vyúčtování probíhá měsíčně a aplikace umožňuje uživatelům kdykoli pohodlně sledovat všechny procesy a náklady na nabíjení či spravovat vlastní Škoda iV Wallbox. 

Výlet z Prahy do Ostravy nebo Salzburgu? Řidiči vozu Škoda Enyaq iV se mohou spolehnout na  dojezd více než 520 kilometrů v režimu WLTP a využít stávající síť dobíjecích stanic po celé trase. Dokonce ani obzvláště dlouhé cesty po Evropě, jako například z Vídně do Amsterdamu, z Berlína do  Nice nebo z Florencie do Kodaně, již nevyžadují podrobné plánování předem.

Nabití baterie během  15minutové přestávky na kávu obvykle stačí na ujetí potřebné vzdálenosti k dalšímu dobíjecímu bodu. Aplikace PowerPass zná nejvhodnější nabíjecí zastávky pro plánovanou trasu. 

Řidiči elektrických vozů Škoda iV mohou díky službě PowerPass snadno využívat největší síť rychlého  dobíjení v Evropě s více než 2000 dobíjecími místy, která spolu s dalšími veřejnými dobíjecími  stanicemi nabízí celkem přes 260 000 dobíjecích bodů. Podobně jako speciální on-line mobilní služby  Škoda Connect a Škoda iV Wallbox, je i tato služba součástí ekosystému Škoda iV, který  automobilka zavádí souběžně s elektrifikací své modelové palety.

Koncentrace nabíjecích stanic dostupných přes Powerpass. foto: Škoda Auto

Powerpass umožňuje  prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu nebo jediné RFID karty (RFID: Radio Frequency  Identification) pohodlné a nekomplikované dobíjení. Kromě veřejných rychlodobíjecích míst celoevropské nabíjecí sítě IONITY, na jejímž rozšiřování se podílí i Škoda Auto a koncern Volkswagen, zahrnuje tato síť také mnoho dalších veřejných dobíjecích míst jiných provozovatelů.

Ani na cestách do zahraničí se nemusí uživatel starat o různé typy přístupů nebo karet. Namísto  individuálního postupu u každého dobíjecího místa probíhá zpracování prostřednictvím služby  POWERPASS centrálně za transparentní tržní cenu (střídavý proud, stejnosměrný proud, IONITY) a je  uvedené v měsíčním vyúčtování, které poskytuje přehled o procesech dobíjení a nákladech.  

Aktivace RFID karty prostřednictvím aplikace 

Kartu RFID, kterou může uživatel Powerpass použít k bezkontaktní identifikaci na dobíjecí stanici i  bez chytrého telefonu, zasílá společnost Elli zdarma poštou. Předtím je vyžadována pouze  jednoduchá instalace aplikace a registrace zvoleného tarifu. Zákazník si následně může kartu  objednat a připojit ji ke svému účtu.

V aplikaci je pak možné si kdykoli nechat zobrazit aktivovaný  tarifní model, aktuální ceny nabíjení, registrované karty a historii nabíjecích procesů. Kromě toho lze  aplikaci použít také pro správu nabíjení v domácnosti prostřednictvím Škoda iV Wallboxu, pokud  tento podporuje vzdálený přístup a aktivaci nabíjecích procesů prostřednictvím karet RFID.

zdroj: tisková zpráva

8 komentářů u “Škoda Powerpass zpřístupňuje 260 000 nabíjecích bodů”

Napsat komentář