Škoda odhaluje první skicu interiéru sedmimístného elektromobilu Vision 7S

Škoda Auto nabízí další pohled na nový designový jazyk. První skica interiéru studie VISION 7S ukazuje prostorný vůz se zcela novým variabilním interiérem a místem až pro sedm osob.

Minimalistický interiér se vyznačuje trvale udržitelnými materiály. Nový designový jazyk je autentický a nabízí intuitivní ovládání digitálních technologií a vysokou funkčnost. Oliver Stefani, šéfdesignér společnosti Škoda Auto, říká: „Náš nový designový jazyk je minimalistický, funkční a  autentický. I v budoucnu se zaměříme na klasické přednosti vozů ŠKODA, mezi které patří velkorysý prostor, snadné ovládání a vysokou funkčnost. S novým designovým jazykem učinila ŠKODA AUTO další krok, a ještě více se zaměří na zákaznickou zkušenost. Velkou kreativitu našich designérů a konstruktérů podtrhují variabilně posuvné prvky  interiéru a nově vyvinuté Simply Clever prvky, jako je například zabudovaná dětská autosedačka. Minimalistické linie  interiéru navazují na čisté linie exteriéru vozu.“ 

Nové designové prvky  

Interiér nového koncepčního vozu VISION 7S se vyznačuje symetrickým „obepínajícím“ designem. Široká horizontální  palubní deska zasahuje až ke dveřím, čímž ještě více zvyšuje pocit prostornosti. Optimálně umístěná odkládací plocha  pro ruku umožňuje pohodlné ovládání dotykové obrazovky a tlačítek pro rychlý přístup s haptickou odezvou.

Dotyková tlačítka má rovněž nově navržený volant. Ambientní osvětlení osvětluje různé části interiéru, včetně stavu nabíjení, a  poskytuje vhodné osvětlení při nastupování a vystupování z vozu. Výplně dveří mají rovněž interaktivní haptické a  vizuální prvky. Integrovaná dětská autosedačka je umístěna ve středové konzole, nejbezpečnějším místě ve voze. Opěradla předních sedadel jsou vybavena držáky na multimediální zařízení pro cestující ve druhé a třetí řadě.  Nachází se zde také integrované batohy. 

Inovativní posuvné ovládací prvky pro různé režimy 

Prostorný interiér má dvě různé konfigurace, které nabízejí nový prostorový zážitek pro samotnou jízdu a odpočinek. V režimu Jízda jsou všechny ovládací prvky v základní poloze a centrální dotykový displej je otočen vertikálně, aby  optimálně zobrazoval důležité informace během jízdy.

Režim Relax lze aktivovat při nabíjení nebo při zastávce na  odpočinek. Volant a přístrojová deska se posunou dopředu a sedadla v první a druhé řadě se posunou dozadu, aby  mohli cestující sedět ještě pohodlněji. Tato varianta nabízí cestujícím maximální prostor a komfort.  

Škoda Auto oznámila svůj nový designový jazyk již v březnu na výroční tiskové konferenci. Je založen na  klasických hodnotách značky Škoda, mezi které patří robustní vzhled, funkčnost a autenticita. Vyznačuje se velkorysým prostorem, odolnými a udržitelnými materiály a aerodynamickým, efektivním tvarem karoserie.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář