Škoda má aplikaci, která vám poradí, kdy nechat auto doma

Citymove umožňuje vybrat mezi MHD, sdíleným jízdním kolem a taxíkem, resp. autem pro spolujízdu a vytvořit tak chytrý mix mobility. Uživatelé si mohou ťuknutím prstu zvolit, zarezervovat a zaplatit vhodné dopravní prostředky a získat tak nejvhodnější trasu.

Přeplněné ulice a obsazené parkovací domy – kdo se dnes chce pohybovat po velkoměstě, musí počítat se všudypřítomnými zácpami a čekáním. Nová aplikace Citymove ze Škoda Auto DigiLab pomůže rozhodnout, jestli nechat vlastní auto doma nebo ne.

Citymove umožňuje vybrat mezi MHD, sdíleným jízdním kolem a taxíkem, resp. autem pro spolujízdu a vytvořit tak chytrý mix mobility. Uživatelé si mohou ťuknutím prstu zvolit, zarezervovat a zaplatit vhodné dopravní prostředky a získat tak nejvhodnější trasu.
foto: Škoda

Aplikace vyvinutá ve Škoda Auto DigiLab je okamžitě zdarma ke stažení. Na začátku spojí nabídky mobility Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) – metro, autobus, tramvaj a přívoz – stejně jako sdílení elektrokol „Freebike“ a službu spolujízdy „Liftago“.

Škoda Auto DigiLab pracuje na integraci dalších služeb. Jakmile uživatel zadá start a cíl své cesty, vypočte „Citymove“ nejlepší trasu a navrhne vhodný dopravní prostředek.

Andre Wehner, Chief Digital Officer Škoda Auto, vítá start nové intermodální aplikace: „Škoda Auto svou nabídku nových chytrých služeb mobility důsledně rozšiřuje. ‚Citymove‘ mnoha lidem poprvé umožní zvolit si pro každou trasu ve městě vždy tu nejlepší možnost přepravy. Uživatelé této aplikace mají rozmanitou nabídku městské mobility doslova ve svých rukou.“

Jarmila Plachá, vedoucí digitální laboratoře Škoda Auto, doplňuje: „‚Citymove‘ slučuje celou řadu služeb do jedné aplikace a usnadňuje a zpříjemňuje život ve městě. A to je teprve začátek – v následujících měsících se přidají ještě další služby šité na míru.“

Po bezplatném stažení pro operační systémy Android nebo iOS potřebuje uživatel pro objednání všech služeb jen jeden účet. Elektrokola se hradí přímo přes uloženou kreditní kartu, jízdy taxíkem ve vozidle a SMS jízdenky pro městskou dopravu budou vyúčtovány na faktuře za telefon.

Snadné a efektivní parkování v centru Prahy: I to slibuje nová aplikace „Citymove“. Řidiči tak mohou s její pomocí okamžitě vyhledat parkovací místa a zóny a uhradit poplatky přes mobilní telefon kreditní kartou.

S rozjezdem městské mobilní aplikace „Citymove“ si Škoda Auto upevnila svou pozici poskytovatele integrovaných služeb mobility – a to i pro ty, kdo nevlastní vůz značky Škoda.

Propojená mobilita a chytrá řešení pro první a poslední míli přitom hrají podstatnou roli. Hlavním cílem je přinášet užitek pro osobní životní styl uživatele a přitom ulevit životnímu prostředí.

tisková zpráva

Jeden komentář u “Škoda má aplikaci, která vám poradí, kdy nechat auto doma”

  1. Aplikace Asus Keyboard se stále ptá, zda mám slovo „blbce“
    Aplikace Asus Keyboard se stále ptá, zda mám slovo „blbce“ přidat do slovníku. A já mám pocit, že některé aplikace dělají z lidí blbce.
    Aplikace vyvinutá ve Škoda Auto Citymove ke stažení na Google play již brzy.

Napsat komentář