Škoda Enyaq iV: elektromobily se předvedou během českého předsednictví v Radě EU

Škoda vyhrála výběrové řízení na dodávku vozů pro nejvyšší politické představitele v rámci historicky druhého českého předsednictví v Radě EU. Pro převoz významných delegací zapůjčí 55 elektromobilů Škoda Enyaq iV.

Elektromobily budou sloužit k transportu delegátů na zasedání summitu a neformálních Rad EU.  Kromě toho zvýrazní ekologický akcent českého předsednictví. Enyaq iV je symbolem nové éry  automobilky Škoda a jejím prvním sériově vyráběným vozem, který byl od základu vyvinut jako elektromobil.

Škoda Enyaq iV se vyrábí v hlavním mladoboleslavském závodě automobilky jako jediný evropský elektromobil na bázi platformy MEB, který je produkován mimo Německo. Pro samotné předsednictví bude mít Úřad vlády k dispozici  vozy Enyaq iV 80x poskytující maximální úroveň bezpečí i komfortu. Poprvé tak ve státní zakázce  uspěl nový český elektromobil s pohonem 4×4. 

Přestože české předsednictví začne až v červenci příštího roku, Úřad vlády ČR bude mít elektromobily Enyaq iV k dispozici již od května s cílem zajistit co nejvyšší bezpečnostní standardy převozu. Vozy budou zajišťovat přepravu nejvyšších politických představitelů během jejich pobytu v Praze.

Mladoboleslavská automobilka je opětovným partnerem této prestižní události, své vozy poskytla již  pro první české předsednictví v roce 2009. Tehdy se jednalo o 27 automobilů Škoda Superb v  nejvyšší specifikaci Elegance s pohonem všech kol.

zdroj: tisková zpráva

10 komentářů u “Škoda Enyaq iV: elektromobily se předvedou během českého předsednictví v Radě EU”

    1. :)) údajně hahah, to je samý údajně žejo nějak se to sešlo… Čipy nejsou, ejhle ále jsou 😉 Hele a Tezla lije megakásty z čehopak asi tak ?? :)))) Furt ta samá písnička :

      Tesla svým agresívním neohleduplným elektrickým útokem v kolaboraci s nepřítelem rozpoutala 2019 celosvětovou bouři…. 😉 to sou věci, kdo to kdy tušil cóo lentylko

    2. Čína dodává EU 95% hořčíku… v 09/2021 dodávky přestaly…. kvůli silnému útlumu produkce v Číně… tisíce podniků v Evropě… tisíce zaměstnanců … + Drahá eletryka zemák, žádný AdBlue…. držej krok, když není práce není třeba do ní dojíždět dízlem s AdBlue ;))) To je ten krásný nový svět tesláááááááááááááááááá :))))

      https://www.e15.cz/zahranicni/cine-dochazi-nafta-elektrinu-dovazi-z-kldr-evropske-automobilky-se-boji-nedostatku-horciku-1384712

Napsat komentář