Škoda Auto zveřejňuje siluetu nového elektromobilu Škoda Elroq

Elektromobil Škoda Elroq bude první model značky Škoda, který si osvojuje designový jazyk Modern Solid. Světová premiéra proběhne na podzim 2024. 

Škoda Auto zveřejnila první oficiální siluetu zcela  nového modelu Elroq. Plně elektrické kompaktní SUV je prvním sériovým modelem  značky Škoda, který si osvojuje designový jazyk Modern Solid.

Minimalistický exteriér kombinuje robustnost a funkčnost. Světová premiéra modelu Elroq, která se uskuteční na podzim roku 2024, je začátkem nové elektrické modelové éry, v jejímž rámci automobilka Škoda Auto v následujících letech uvede na trh šest elektromobilů

Oliver Stefani, šéfdesigner Škoda Auto vysvětluje: „Pro Škoda Auto je design důležitou  součástí identity značky a taktéž je to i jeden z hlavních faktorů našeho úspěchu. Neustálý vývoj klíčových designových prvků je náročný, ale zároveň vzrušující úkol. Z tohoto důvodu  můj tým a mě velmi těší, že konečně můžeme představit siluety prvního modelu značky  Škoda, do kterého se již promítají prvky nového designového jazyka Modern Solid. Mezi ně  patří například Tech-Deck Face a celkově robustnější vzhled. Navíc je to první vůz v našem  portfoliu, který má na výrazně tvarovaném prolisu kapoty nápis Škoda. Není pochyb o tom, že  náš zcela nový model Elroq bude určovat nový směr a že bude přitahovat pozornost.“ 

Nová přední část vozu s nápisem Škoda a Tech-Deck Face 

Přední část modelu Elroq je charakterizována dělenými světlomety, světelná linka jejich horní  části plynule přechází do blatníků. Kapota nyní nese výrazný nápis Škoda. Ten odráží novou  firemní identitu značky Škoda.

Tech-Deck Face, moderní, osobitá reinterpretace tradiční masky chladiče vozů značky Škoda, je výrazně horizontálně protažená. Velká kola umocňují robustnost a spolu se špičkovými Matrix-LED předními světlomety vozu vtiskly výrazný  vzhled. 

Inovativní design se snoubí s konstrukcí modulární platformy MEB 

Model Elroq bude již třetím modelem značky Škoda navrženým na modulární platformě MEB  určené pro elektromobily a vyvinuté koncernem Volkswagen. Škoda Elroq se tak připojí  k modelům Enyaq a Enyaq Coupé a zároveň, jako elektrický protějšek modelu Karoq,  odstartuje novou modelovou éru české automobilky v oblasti elektromobility.

V rámci této  éry bude v příštích letech představeno šest modelů s čistě elektrickým pohonem. Zcela nové kompaktní SUV se bude vyznačovat funkčností, pohodlím, velkorysým prostorem v interiéru a výjimečnou praktičností, v souladu s charakterem značky Škoda. Světová  premiéra modelu Elroq je naplánována na podzim tohoto roku.

zdroj: tisková zpráva

One Comment on “Škoda Auto zveřejňuje siluetu nového elektromobilu Škoda Elroq”

Napsat komentář