Škoda Auto vstupuje do metaverza, vysvětluje tam elektromobilitu

Nový projekt společnosti Škoda Auto ve virtuálním světě metaverza nabízí informace, zábavu a netradiční možnosti interakce se zákazníky.

Škodaverse představuje zcela nový způsob, jak se blíže  seznámit se značkou Škoda. Nový projekt vznikl v rámci virtuálního světa metaverza a vlastní prostor značky pojmenovaný Škodaverse zde dává příznivcům a zákazníkům nové příležitosti, jak objevovat elektromobilitu snadnou a hravou formou – a to včetně  virtuální testovací jízdy modelem Škoda Enyaq Coupé RS iV.

foto: Škoda Auto

Návštěvníkům Škodaverse  jsou k dispozici další funkce, jako je galerie digitálních objektů Škoda NFT, zábavné hry  či osobitá forma interakce s ostatními uživateli prostřednictvím vlastního avatara se  skinem značky Škoda. V nejnovějším díle podcastu Simply Clever vysvětluje Diego Borgo,  stratég metaverza a expert na web 3.0, vše podstatné o této nové digitální technologii. 

Martin Jahn, člen představenstva společnosti Škoda Auto pro oblast Prodeje a  marketingu, vysvětluje: „Výlet do virtuálního prostoru Škodaverse otevírá fanouškům a  návštěvníkům nové možnosti, jak se o naší značce dozvědět více a vytvořit si k ní silnější  pouto. Přítomností v metaverzu potvrzujeme náš aktivní vztah k novým technologiím a  inovacím a současně tím zvyšujeme atraktivitu mezi mladšími zákazníky, přesně v souladu  s firemní strategií Next Level – Škoda Strategy 2030.“ 

Virtuální svět značky Škoda ve 3D 

Prostředí Škodaverse je virtuální 3D svět založený na platformě Nemesis. U vstupu  do digitálního prostoru značky Škoda v metaverzu mohou návštěvníci upravit skin svého  avatara do barev značky Škoda. Součástí „ostrova“ Škodaverse je výstavní prostor, kde se  mohou zájemci blíže seznámit s nejnovějším modelem Enyaq Coupé RS iV, absolvovat s ním zkušební jízdu a dozvědět se více o elektromobilitě značky Škoda. Galerie Škoda NFT je  úžasnou virtuální přehlídkou uměleckých děl v podobě tokenů NFT. Zábava je zajištěna  formou akcí a digitálních konferencí. V budoucnu je možné v tomto prostoru pořádat také  prezentace pro média nebo představení nových vozů.

Diego Borgo představuje tipy a triky pro metaverzum  

Diego Borgo, známý expert na metaverzum a tokeny NFT, který pomáhá předním světovým  značkám se zapojením do nového webového prostředí, říká: „Díky technologii blockchain  můžeme nyní doložit vlastnictví digitálních aktiv, což bylo dříve prakticky nemožné.  Představte si, že můžete vlastnit a vytvářet digitální objekty stejně jako ve fyzickém světě a  také s nimi obchodovat. Tím ale možnosti nekončí. Webové rozhraní nyní vstupuje do éry  metaverza. Je to místo, kde se lidé mohou prostřednictvím svých digitálních dvojníků – avatarů – ponořit do virtuálních 3D světů. Jedná se o další krok vpřed v oblasti digitálního  propojení lidí. Možnosti jsou zde neomezené, a to jsme teprve na začátku.“

zdroj: tisková zpráva

6 komentářů u “Škoda Auto vstupuje do metaverza, vysvětluje tam elektromobilitu”

Napsat komentář