Škoda Auto se stala nekuřáckou společností

Škoda Auto je nově nekuřáckou společností.
Škoda Auto je nově nekuřáckou společností. foto: Škoda Auto

Škoda Auto se od 1. září 2021 stala zcela nekuřáckou společností. Zákaz kouření platí ve všech areálech a provozech. Automobilka tak navazuje na rozsáhlá hygienická opatření, která firma zavedla v zájmu ochrany zdraví zaměstnanců během pandemie nemoci covid-19.

Zákazem kouření se Škoda Auto přihlásila ke své zodpovědnosti jako zaměstnavatele, který dbá o zdraví svých zaměstnanců, a současně připomíná ekologické i ekonomické dopady kouření. Veškerá opatření byla vypracována společně s Odbory KOVO. Automobilka se také ve spolupráci se Zaměstnaneckou pojišťovnou Škoda a dalšími zdravotními pojišťovnami podílí na úhradě nákladů na terapie.

Rozhodnutí o vytvoření nekuřáckého pracovního prostředí přijala společnost Škoda Auto v úzké součinnosti se svým sociálním partnerem Odbory KOVO. Společnost se tak prezentuje jako zodpovědný zaměstnavatel, který dbá na zdraví zaměstnanců. První opatření pro konkrétní realizaci tohoto plánu již byla přijata. Například v indických výrobních závodech v Púně a Aurangábádu je kouření již minulostí.

Škoda Auto také již delší dobu podporuje zaměstnance, kteří chtějí přestat kouřit, a to různými nabídkami v rámci programu Na plicích záleží. Jde například o náhradní nikotinovou terapii a odborné poradenství pro zaměstnance. Škoda Auto hradí náklady na tyto iniciativy společně se zdravotními pojišťovnami, například se Zaměstnaneckou pojišťovnou Škoda.

Jako jeden z největších zaměstnavatelů v zemi podporuje česká automobilka přechod na nekuřáckou společnost a věnuje ochraně zdraví svých zaměstnanců tu nejvyšší prioritu. V České republice je již dnes zakázáno kouřit na mnoha místech, například v restauracích, na autobusových zastávkách či ve sportovních, kulturních a zábavních zařízeních. Přistoupení společnosti Škoda Auto k zákazu kouření je tak logickým krokem pro maximální ochranu zdraví zaměstnanců.

6 komentářů u “Škoda Auto se stala nekuřáckou společností”

Napsat komentář