Škoda Auto představila vizi elektrického sporťáku Vision GT

Škoda Design přepracoval koncept vozu Škoda 1100 OHC z roku 1957. Designový model Vision GT představuje studii čistě elektrického závodního vozu.

Stejně jako jeho historický vzor je i tato designová studie v současnosti k vidění na výstavě „Design a transformace“, která se koná  v Bruselu u příležitosti českého předsednictví v Radě Evropské unie.  

Počítačově animovaný designový model Škoda Vision GT je jedním z vrcholů výstavy s názvem  Design a transformace konané v Bruselu. U příležitosti předsednictví České republiky v Radě EU  zde řada českých firem představuje výrobky a návrhy z let 1990 až 2020. U modelu studie Vision GT se tým Škoda Design inspiroval vozem Škoda 1100 OHC z roku 1957.

Škoda vysílá  tímto konceptem jasný signál udržitelné sportovnosti a emocí v digitálním věku. Digitální studie VISION GT navazuje na tradici série „Ikony v novém kabátě“, která zahrnuje rovněž ikonické  historické vozy automobilky Škoda, mezi které patří Škoda 130 RS, Škoda Felicia nebo Škoda Rapid Monte Carlo.  

Škoda Vision GT je stejně jako model 1100 OHC červený závodní vůz s otevřenou karoserií. Studie je  však konstruována jako jednomístná a řidič sedí uprostřed. Nad futuristickým karbonovým volantem se zploštělou horní a spodní částí je umístěna plochá obrazovka, která slouží také jako větrná  clona. Důležité informace se promítají přímo na hledí přilby pilota, podobně jako na head-up  displeji. Aktivní kokpit pilota s odpruženým sedadlem je navržen pro optimální vyrovnávání  přetížení. 

Exteriér nízké studie Vision GT se vyznačuje čistými liniemi a ostrými hranami. Její vzhled připomíná současné závodní vozy Formule E, a to zejména díky efektně řešenému dvoudílnému zadnímu křídlu. Aktivní aerodynamika zajišťuje optimální jízdní vlastnosti za všech okolností. Mezi oběma horními profily blatníků svítí nový nápis Škoda v podobě hologramu v jasně červené barvě.  Nápis se nachází také na velmi nízké přídi studie Vision GT, která kopíruje zakřivenou linii vozů Škoda. 

Výstava „Design a transformace“ potrvá v bruselském Design Muzeu do 8. ledna 2023. Některé  další exponáty jsou k vidění také v Pražském domě v Bruselu do 2. října 2022.

zdroj: tisková zpráva, foto: Škoda Auto

Napsat komentář