Škoda Auto představí v Berlíně řešení udržitelného rozvoje

Škoda Auto představí na festivalu GREENTECH v Berlíně od 22. do 24. června inovativní koncepty udržitelnosti v oblasti nákupu.

V rámci panelové diskuse mimo jiné na téma dodavatelských řetězců, cirkulární ekonomiky a udržitelných materiálů vystoupí Karsten Schnake, člen představenstva Škoda Auto za oblast Nákupu. Škoda Auto kromě toho představí vrcholné provedení elektromobilu Enyaq Coupé RS iV a poskytne k předváděcím jízdám vůz Škoda Enyaq iV 80

„Jako automobilka si jsme vědomi naší odpovědnosti za klima a životní prostředí a známe též  vzrůstající požadavky a očekávání našich zákazníků směrem k udržitelnosti. Ve společnosti  ŠKODA AUTO o udržitelném rozvoji přemýšlíme komplexně a v oblasti Nákupu jsme si společně  s našimi dodavatelskými partnery stanovili ambiciózní cíle. Festival GREENTECH je přesně tou  pravou platformou pro vyhledávání slibných inovací a iniciování dlouhodobé spolupráce na tomto  poli,“ říká Karsten Schnake, člen představenstva Škoda Auto za oblast Nákupu. 

Festival GREENTECH se koná od 22. do 24. června ve výzkumné a průmyslové zóně bývalého letiště Tegel. Platforma se zaměřuje na představitele z oblastí ekonomiky, politiky, vědy a techniky,  a také na veřejnost. Program je rozčleněn do oblastí: CONFERENCE, GREEN AWARDS a  EXHIBITION. Celkem se festivalu letos zúčastní více než 100 vystavovatelů. Kromě toho bude  během dvoudenních akcí na programu celá řada rozhovorů s odborníky, prezentace a přednášky zaměřené na témata udržitelného rozvoje.  

Karsten Schnake vystoupí ve čtvrtek 23. června od 11:45 hodin na pódiu DEEPDIVE a v panelové  diskuzi bude hovořit mimo jiné o kritériích udržitelnosti v oblasti nákupu, dodavatelských řetězců a  cirkulární ekonomiky. Škoda Auto očekává návštěvníky festivalu na stánku i08 v „Activation  Area“. Zde bude také vystaven model Enyaq Coupé RS iV s čistě elektrickým pohonem, pro  předváděcí jízdy budou připraveny tři elektromobily Škoda Enyaq iV 80

Udržitelnost ve ŠKODA AUTO  

Společnost Škoda Auto minimalizuje dopady své podnikatelské činnosti na životní prostředí a prostřednictvím strategie NEXT LEVEL – ŠKODA STRATEGY 2030 ještě výrazněji  posílila ve svých ambiciózních environmentálních cílech: Automobilka plánuje ve srovnání s rokem 2020 snížit flotilové emise o 50 % a do roku 2030 přejde ve všech českých a indických závodech na uhlíkově neutrální výrobu.

Průkopníkem je závod ve Vrchlabí, který jako první závod Škoda Auto vyrábí již od konce roku 2020 s uhlíkově neutrální bilancí. Automobilka navíc pro svou oblast  Nákupu vytyčila nový směr: i v ní bude nyní hrát klíčovou roli udržitelný rozvoj a cirkulární ekonomika. Škoda Auto bude nadále zapojovat své dodavatele do celého řetězce tvorby přidané  hodnoty a poskytovat jim podporu při rozvoji inovativních přístupů v oblasti udržitelnosti. 

zdroj: tisková zpráva

5 komentářů u “Škoda Auto představí v Berlíně řešení udržitelného rozvoje”

Napsat komentář