Škoda Auto dodá 82 elektromobilů Enyaq pro CPI Property Group

Škoda Auto uspěla ve výběrovém řízení CPI Property Group na obnovu vozového parku a přechod k elektromobilitě.

Automobilka Škoda Auto předala první část nových  elektrických vozů Škoda Enyaq 80 společnosti CPI Property Group. Přechod skupiny na  plně elektrifikovanou flotilu usnadní podporované řešení Chargee pro správu, provoz  a řízení nabíjení a infrastruktury nejen v rámci firmy.  

Prvních 6 vozů Škoda Enyaq 80 iV z celkového počtu 82 kusů převzali zástupci  společnosti CPI Property Group na konci května. Během letošního roku převezme CPIPG více  než polovinu objednaných vozů. 

Logický krok ve strategii CPI Property Group 

„S elektromobilitou i její podporou to myslíme opravdu vážně. Již dnes využíváme téměř  stovku hybridních vozů a dvacet čistých elektromobilů. Stanovili jsme si cíl jimi plně vybavit  naši firemní flotilu do konce roku 2024. Stejně tak ale bereme vážně i naše ostatní  závazky v oblasti udržitelnosti. Budeme nadále výrazně investovat do rozvoje ekologicky šetrných technologií, do výstavby fotovoltaických elektráren a chytrých řešení propojujících svět elektromobility,“ říká Zdeněk Havelka, výkonný ředitel CPI Property Group.

Nové elektromobily Škoda Enyaq jsou vybaveny 80kWh baterií a tepelným čerpadlem. CPI Property Group se tímto  krokem řadí mezi největší fleetové zákazníky Škoda Auto s elektrifikovanou flotilou. 

Pohodlná správa a provoz díky Chargee 

Kromě nových elektromobilů Škoda Auto rovněž zprostředkuje CPI Property Group podporované nabíjecí řešení Chargee určené pro firemní zákazníky. Chargee přináší jednoduchý přehled o každé vydané kWh ve firmě i doma a díky autorizaci nabíjení přes jednu věrnostní kartu nebo aplikaci usnadňuje nabíjení v Čechách i po celé Evropě. Aktuálně je do  systému Chargee integrováno přes 17 000 nabíjecích bodů v Česku, Polsku a na Slovensku.

Součástí podporovaného řešení jsou i nabíjecí stanice Ionity a EnBW rozmístěné po celé  Evropě. Služební vozy CPI Property Group budou rovněž využívat chytré dobíjecí stanice pro  optimální řízení procesu nabíjení nainstalované v centrále skupiny, která sídlí v Quadrio  Offices. 

Pro soukromé zákazníky je určena platforma Powerpass umožňující pomocí jediné RFID karty nebo aplikace v chytrém telefonu pohodlné dobíjení po celé Evropě. K dispozici jsou také  výhodné balíčky pro domácí nabíjení, díky kterým mohou zákazníci připravit svůj domov pro nabíjení elektromobilů.

I dealerství se postupně vydávají cestou udržitelnosti. Již dnes jsou u nich standardem veřejné nabíjecí stanice pro vozy rodiny Škoda iV a řada z nich přidává k nabíjecím stanicím také fotovoltaické elektrárny a úložiště energie, což jim umožňuje nabíjet prodávané, servisované i vlastní služební a předváděcí vozy zcela čistou energií.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář