SK Innovation postaví v Maďarsku velkou továrnu na baterie

Jan Horčík - 08 Leden 2018

SK Innovation, přední jihokorejský výrobce baterií, postaví svou evropskou továrnu v Maďarsku. Následuje tak konkurenční společnost Samsung SDI, která už tam jednu takovou má.auto baterie SK Innovation článek

Maďarsko se stává oblíbenou destinací asijských investorů z oblasti elektromobility. Svou baterkárnu už tam má Samsung SDI, BYD tam zase staví továrnu na elektrobusy.
foto: SK Innovation

První výkop nové maďarské baterkárny SK Innovation by se měl odehrát během letošního února. Hotovo má být do konce roku 2019 a vyrábět se začne začátkem roku 2020.

Roční výrobní kapacita nové továrny na baterie bude 7,5 GWh. To je téměř dvojnásobek toho, co dnes SK Innovation má doma v Jižní Koreji (3,9 GWh).

SK Innovation se k investici v Maďarsku odhodlala poté, co musela odložit své plány na expanzi v Číně. Evropská továrna má zásobovat primárně evropský trh a zákazníky jako Mercedes-Benz.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Jestli nám tak trochu neujíždí elektrický vláček. Maďaři jednu továrnu mají, další se tam bude stavět, továrna na elektrobusy se už staví....... a u nás se vesele rozšiřuje výroba smradlavých popelnic.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Co radši info o HE3DA a světlých zítřcích?:)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Čínani jsou do toho naplno soudruzi, BYTON 2018 ;) žádný přepálený tablet na kolečkách :))))))))))

byton.com/

novinky.cz/auto/459879-cinsky-byton-ukazal-mobil-na-kolech-pracovali-na-nem-lide-z-bmw-ci-apple.html

Podle fotek to jsou hned dva tablety na kolečkách. Jeden přes celou šířku palubky a druhý na volantu :-D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kapacita bateriek je v GWh (giga wat hodinach, nie v GW). To by ste uz na takomto serveri mali vediet.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Doplněno, omlouváme se za šotka. Vymazal nám všudé há!

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele Jolinar

jo, taky si rikam ze je to smutne...

A výrobní kapacita továrny na baterie by se klidně mohla udávat v GW, ale to by tahle továrna pak měla podle článku asi tak 365*24x větší výrobní kapacitu, než majitelé zamýšlejí.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil