Šílený Rimac Concept_Two zvládne čtvrtmíli za rekordní čas

Mate Rimac a jeho parta z Rimac Automobili pilně pracují na elektromobilu Concept_Two. Na aktuálním videu ukázal, co umí.

Předprodukce Rimac Concept_Two začala v prosinci 2020, první kusy mají jít k zákazníkům během tohoto roku.
foto: Rimac Automobili

Elektromobil Rimac Concept_Two je pokračováním „milionového“ Concept_One. Supervýkonný elektromobil se ukázal natolik životaschopným, že z Rimacu se stal dodavatel značek Koenigsegg či Aston Martin a podíl v něm koupilo i Porsche.

Druhá generace je vybavena čtyřmi elektromotory. Dva vzadu doplňuje dvoustupňová převodovka, dvěma vpředu stačí jednostupňová. Jsou napájeny ze 120kWh baterie. Rimac slibuje, že auto bude umět zrychlení 0-60 MPH během 1,85 sekundy (tedy 0-100 km/h během asi 2 sekund), 0-161 km/h během 4,3 sekundy a čtvrt míle (402 metrů) ujede během 9,1 sekundy.

Na aktuálním videu Mate Rimac dokazuje, že Concept_Two je dokonce ještě rychlejší. Čtvrtmíli zvládnul během 8,9 sekundy. Pro srovnání, nejlepší dragstery mají na čtvrtmíli kolem 3,8 až 5 sekund.

15 komentářů u “Šílený Rimac Concept_Two zvládne čtvrtmíli za rekordní čas”

  1. Palid+ dá 1/4 míli za 8,9 sec?
   Aha tak jo, slibujou to.

   Palid+ dá 1/4 míli za 8,9 sec?

   Aha tak jo, slibujou to. Takže kupcům Rimacu 2 už nezbyde než jen ten pocit z toho že maj exkluzivní kusovku a že to navenek vypadá jako žihadlo + závratná cenovka.

   Zajímavý bude až jaký časy to dá na Ringu.

   1. Donedávna som si myslel, že Rimac je niečim výnimočný
    Donedávna som si myslel, že Rimac je niečim výnimočný ale po info od človeka, ktorý sa podielal na vývoji BMS, si to už nemyslím. Bojujú s problémami, ktoré má Tesla už dávno vyriešené.
    Škoda, vyzerali nádejne 🙁

  1. tj to je ale hnusná barva blééé… jako zadní kebulebouch
   tj to je ale hnusná barva blééé… jako zadní kebulebouch už doufám u TMY vopravili, alééé co ten šilhající tablet, protikliky absence hud panáčku, pověz mi vykompenzuje to autopajlot?? 🙂

   https://kcc-hho.webnode.cz/tesla/tesla-model-y/

   ps: príma počteníčko 😉

   https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/677999/zemanova-stopa-ve-vybuchu-ve-vrbeticich-vysetrovani-neunikla-hradni-cesta-do-tadzikistanu.html

Napsat komentář