Šetrná tříkolka Elio má už 10 000 zájemců

Ve Spojených státech mají chuť na změnu. Auta jsou tam čím dál tím dražší, stejně jako benzín, a tak se poohlíží po alternativách. Jednou z nich může být i futuristická tříkolka jménem Elio, která si získala pozornost CNN a dalších amerických médií.

Tříkolka od Elio Motors snadno zastane většinu funkcí auta
foto: Elio Motors

Společnost Elio Motors vznikla v roce 2008. Založil ji inženýr a samozvaný vizionář Paul Elio, který si vysnil, že jednoho dne bude ve velkém vyrábět šetrné tříkolky pojmenované… po kom jiném, než po sobě samém. Po zkrachovalé (a americkou vládou znovu na nohy postavené) automobilce General Motors si firma pronajala část továrny ve státě Louisiana. Tříkolky tam má začít vyrábět už příští rok.

Tříkolka Elio je pro americké oko něco skutečně unikátního. Nám v České republice nejspíš připomene klasické Velorexy. Stroj je vybaven malým motorem o objemu 900 ccm. Díky tomu dosahuje na dálnici spotřeby kolem 2,8 l/100 km, ve městě pak přibližně 5 l/100 km. To je pořád asi třikrát méně, než městská spotřeba průměrného amerického vozu.

vlastní

Čtyři komentáře u “Šetrná tříkolka Elio má už 10 000 zájemců”

  1. „samozvaný vizionář
    „samozvaný vizionář “
    Úžasný termín, jako kdyby vizionáře někdo nějak vybíral 😉

    Jinak doufám, že se jim ta výroba opravdu povede rozjet a dotáhnou to i do Evropy. Jestli budou úspěšní, za chvíli takovéhle tříkolky budou vyrábět všechny větší automobilky.

Napsat komentář