Seat a Telefónica budou společně digitalizovat automobilový průmysl

Průmysl 4.0, 5G sítě a jejich testování ve Španělsku, inovativní řešení pro mobilitu v městských oblastech. To jsou rámcově oblasti, ve kterých budou španelské firmy spolupracovat.

Smlouva zahrnuje také testování nových technologií pro sítě 5G ve Španělsku a především jejich využití v „ekosystému“ síťově propojených a autonomních automobilů
foto: Telefónica/Seat

Luca de Meo, předseda představenstva společnosti SEAT, a Luis Miguel Gilpérez, prezident společnosti Telefónica España, dnes podepsali smlouvu o společné podpoře vývoje inovací pro automobilový průmysl.

Uzavřená smlouva, na jejímž základě se Telefónica stane strategickým dodavatelem IT společnosti SEAT, přispěje k realizaci strategie značky SEAT, jejímž cílem je být etalonem v oblasti síťově propojených a digitalizovaných řešení pro mobilitu.

Smlouva mezi oběma společnostmi zahrnuje spolupráci ve třech hlavních oblastech: sdílené využívání know-how (informace získávané z anonymizovaných agregovaných dat) při vývoji optimalizovaných přístupů k řešením pro mobilitu; využití připojení k sítím 5G v síťově propojeném automobilu; a rozvoj projektů digitální transformace jako nedílná součást procesů výrobce automobilů.

„SEAT touto smlouvou upevňuje své vedoucí postavení v procesu digitalizace automobilového průmyslu. Navázání strategického partnerství se společností Telefónica nám umožňuje učinit velký krok vpřed v našem úsilí nabízet řešení pro mobilitu, která usnadní život řidičům našich vozidel,“ řekl předseda představenstva společnosti SEAT Luca de Meo, který dodal, že „tato spolupráce nám umožní využívat technologii k vývoji projektů, které vylepší naše výrobní procesy a vztahy s dodavateli.“

Podle prezidenta společnosti Telefónica España Luise Miguela Gilpéreze „nové technologie skutečně způsobí revoluci v automobilovém průmyslu a ve společnosti Telefónica chceme být vůdčím partnerem, abychom pomohli značce SEAT splnit roli průkopníka v této nové fázi. Příkladem inovací, na nichž budou společnosti Telefónica a SEAT spolupracovat, jsou otázky, jak velká data a blockchainy ovlivní automobilový průmysl, nebo jak rozhodující roli bude hrát 5G pro budoucnost autonomního a síťově propojeného automobilu“.

Jedním z nejvýznamnějších aspektů smlouvy je její důraz na implementaci nových technologií pro sítě 5G do „ekosystému“ síťově propojeného a autonomního automobilu. Spuštění páté generace sítí společnosti Telefónica bude představovat kvalitativní skok z hlediska kapacity, kvality, reakční doby a přenosové rychlosti.

Z toho vyplývají nové možnosti pro nabídku užitečných služeb a pro využití síťově propojeného vozidla. V rámci toho budou obě společnosti organizovat různá inovační setkání a workshopy pro výměnu nápadů s cílem navrhovat a zkoumat možnosti využití této technologie ve vozidlech. Návrhy, které budou nabízet přidanou hodnotu, budou podrobeny zkušebnímu provozu v podmínkách reálného života.

Oboustranná spolupráce se bude kromě toho zabývat vývojem a implementací iniciativ Průmyslu 4.0 v procesu výroby vozidel. Teléfonica a SEAT již spolupracují na pilotním projektu, založeném na technologii blockchainu, jehož cílem je vylepšit proces sledování dílů v rámci dodavatelského řetězce ve výrobním závodě Martorell.

Pozornost se zaměří rovněž na řešení a systémy, založené na internetu věcí, za účelem vylepšení a zefektivnění řízení zásobování a vztahů s dodavateli.

Smlouva počítá také s implementací nástrojů a společných mechanismů, které usnadní sběr, řízení a analýzu dat v souladu s principy ochrany soukromí, důvěrnosti a transparentnosti uživatelů a majitelů. Obě společnosti budou navíc spolupracovat na výzkumu přínosů v oblasti velkých dat a sdíleného využívání dat při vypracovávání nových návrhů pro mobilitu.

V tomto smyslu budou vyvíjena optimalizovaná řešení pro mobilitu ve velkoměstech a městských oblastech, která využijí chytřejší řízení dopravy a parkování nebo ostatních souvisejících služeb.

tisková zpráva

Čtyři komentáře u “Seat a Telefónica budou společně digitalizovat automobilový průmysl”

  1. Španělé neumí pořádně vyrábět, tak aspoň chtějí
    Španělé neumí pořádně vyrábět, tak aspoň chtějí předstírat, že umí digitálně inovovat, samozřejmě třeba v Česku Telefonica prokázala, že nedokáží ani to lépe než Češi, a to tahají „talenty“ z celé obří Latinské Ameriky.
    A zhruba tak je to s drtivou většinou evropských západních firem, co si myslí, že přinesou do zaostalého českého východu pokrok a sluníčko.
    Nejhorší na tom ovšem je, že i z nich nejvíce rozumní Němci jim na to dlouhodově skáčí, a třeba do Seatu vráželi daleko větší investice bez dosažení ziskovosti a platí tam bez keců podstatně větší mzdy.

Napsat komentář